Strona główna Bezpieczeństwo biznesu Najlepsze rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo biznesu

Najlepsze rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo biznesu

Rozwiązania Hikvision są

  • BEZPIECZNE (pomiar bezdotykowy),
  • SZYBKIE (tylko 1 sekunda, by uzyskać wynik),
  • EFEKTYWNE (detekcja AI zapewnia redukcję fałszywych alarmów)

Regularny pomiar temperatury jest jednym z najprostszych badań pozwalających wykryć stan gorączki, co może świadczyć o wczesnych objawach infekcji wirusowych, takich jak wywoływana przez SARS-CoV-2. Pojawienie się koronawirusa na terenie jakiegokolwiek zakładu pracy wiąże się z ryzykiem objęcia pracowników kwarantanną, a w skrajnych przypadkach nawet zawieszeniem działalności – poniesione z tego tytułu straty mogą sięgać milionów złotych.

Konwencjonalne metody, takie jak termometr douszny czy termometr bezdotykowy czołowy, mają oczywiste minusy, kiedy chcemy stosować je do pomiaru w miejscach publicznych. Możemy tu wymienić bliski kontakt z badanym, wysoki koszt pracownika vs. stosunkowo niska wydajność, a także brak inteligentnej analizy danych.

Rozwiązania Hikvision do pomiaru temperatury, z wieloma produktami i szerokim zakresem zastosowań, zostały zaprojektowane, aby uzyskać szybki, bezpieczny i niewymagający kontaktu pomiar w miejscach publicznych. W zakres oferty wchodzą kamery termograficzne, nowość w ofercie – terminale MinMoe, a także szerokie spektrum uzupełniającego sprzętu i oprogramowania, zapewniające perfekcyjne działanie systemu.

Bezdotykowy pomiar temperatury znajduje zastosowanie w różnych scenariuszach. Przykładami mogą być instalacje tych urządzeń w galeriach handlowych, budynkach instytucji publicznych, halach produkcyjnych, biurowcach, na lotniskach, w szpitalach itp.

O produktach

Na szczególną uwagę zasługuje bardzo wysoka dokładność pomiaru, wynosząca +/- 0,5°C przy zastosowaniu kamer bez zewnętrznego źródła referencyjnego (tzw. blackbody). We współpracy z urządzeniem blackbody kamery pozwalają na uzyskanie dokładności nawet +/- 0,3°C. Zastosowanie algorytmów sztucznej inteligencji w wybranych modelach umożliwia automatyczne wykrywanie twarzy (do 30 na jednym obrazie) i jednoczesny, błyskawiczny pomiar temperatury wielu osób. Dzięki temu możliwe jest także wyeliminowanie fałszywych pomiarów pochodzących np. z kubka z gorącym napojem, który trzyma osoba. Co więcej, istotna jest szybkość wdrożenia systemu marki oraz szeroka oferta dostosowana do wielu scenariuszy i potrzeb użytkownika.

OFERTA

  • Dostępne są modele bispektralne (obiektyw tradycyjny + termowizja) w wersji stacjonarnej, w obudowach typu bullet lub turret.

 

 

  • Ciekawym produktem są ręczne modele przenośne ze względu na mobilność, brak przewodu i bardzo prostą obsługę.

 

 

  • Zastosowanie rejestratora DeepInMind pozwalaj na jednoczesny pomiar temperatury oraz wykrywanie posiadania maski.

 

 

  • Nowością w ofercie marki jest bezdotykowy terminal – ultraszybka instalacja oraz dedykowany stojak w zestawie zdecydowanie wyróżniają ten produkt na rynku.

 

Zobacz katalog produktów

Produkty do zliczania osób

Kolejne rozwiązania, które zyskały na popularności w związku z pandemią, to systemy zliczające klientów, które są od dawna stosowane w handlu. Technologia, na której opiera się ta funkcjonalność, jest w stanie automatycznie dostarczyć potrzebne statystyki oraz na bieżąco informować obsługę o liczbie osób przebywających w danym miejscu.
W ofercie posiadamy dedykowane do tego zadania kamery, dzięki którym użytkownik uniknie błędów człowieka, szczególnie w tak dużych obiektach, które posiadają wiele wejść.

Dowiedz się więcej:

Obejrzyj wideo: