Strona główna Rynek SECURITY Nowa linia kamer termowizyjnych od Axis

Nowa linia kamer termowizyjnych od Axis

Axis Communications, wprowadzając na rynek pierwsze kamery termowizyjne z linii P, rozszerza grupę klientów, którzy mogą skorzystać z zalet monitoringu termowizyjnego. Nowe urządzenia zostały stworzone z myślą o małych i średnich instalacjach w takich obiektach, jak szkoły, ośrodki opieki czy niewielkie sklepy, które dysponują ograniczonym budżetem.

Monitoring termowizyjny znany jest z zapewniania niezawodnego wykrywania niepożądanych zdarzeń przy zachowaniu niskiego wskaźnika fałszywych alarmów. Do tej pory wysoki koszt urządzeń zapewniających odpowiednią  jakość obrazu sprawiał, że często były one niedostępne dla organizacji o ograniczonych budżetach. Odpowiedzią na to są nowe urządzenia z linii P firmy Axis Communications – łączące jakość, charakteryzującą wszystkie urządzenia szwedzkiej marki z przystępną ceną.

Nowa kamera sieciowa AXIS P1280-E może pracować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, a dzięki wymiennej obudowie i szerokiej gamie akcesoriów montażowych do ścian, sufitów lub zabudowy, można ją montować w miejscach o ograniczonej przestrzeni. Drugie z właśnie wprowadzonych na rynek urządzeń, AXIS P1290, to  kamera kopułkowa przeznaczona do pracy wewnątrz pomieszczeń.

Oba modele kamer Axis mogą być stosowane jako atrakcyjne kosztowo rozwiązania monitorujące bezpieczeństwo zarówno ludzi, jak i budynków czy obszarów w wielu różnych sytuacjach. Kamery mają wbudowane  funkcje analityczne, takie jak AXIS Video Motion Detection, które mogą wysyłać alert po wykryciu ruchu w określonym obszarze. Urządzenia obsługują również oprogramowanie AXIS Camera Application Platform, dzięki czemu współpracują z szeroką gamą aplikacji firm trzecich.

Jakub Kozak, ekspert ds. bezpieczeństwa i Sales Manager w Axis Communications, tak wyjaśnia zalety stojące za wykorzystaniem technologii termowizyjnej w systemach bezpieczeństwa:
W miejscach, w których prywatność osób jest kluczowa,  np. w szkołach czy domach opieki, monitoring termowizyjny pozwala wykryć incydenty bez naruszania prywatności obserwowanych osób. Wbudowana funkcja analizy danych sprawia, że nowe kamery mogą uruchamiać alarmy w różnych sytuacjach, przykładowo w wyniku upadku pacjenta lub mieszkańca w celu umożliwienia personelowi natychmiastowej reakcji.

W ośrodkach opieki pracownicy mogą dyskretnie, zdalnie obserwować podopiecznych, nie zakłócając ich spokoju czy nie wywołując uczucia dyskomfortu. W ten sam sposób można wykorzystywać obrazowanie termowizyjne do obserwacji i analizy przemieszczania się uczniów w szkole – bez konieczności fizycznej obecności nauczycieli w każdej sali, czy na każdym korytarzu. Ponadto kamery mogą pomóc chronić szkoły przez niedozwolonym wejściem – tak przed, w trakcie, jak i po godzinach lekcyjnych” – dodaje Jakub Kozak.

AXIS P1280-E będzie dostępny przez sieć dystrybucyjną Axis  od grudnia 2017 r. w sugerowanej cenie detalicznej 799 USD, a AXIS P1290 w pierwszym kwartale 2018 r. w sugerowanej cenie detalicznej 849 USD.