Strona główna Pasek TOP NEWS Nowe biuro Axis Communications w Warszawie

Nowe biuro Axis Communications w Warszawie

W związku z dynamicznym rozwojem w Polsce Axis Communications przeprowadził się do nowego biura. Otwarcie siedziby odbyło się 30 stycznia, a uroczystego przecięcia wstęgi dokonali goście ze Szwecji: Ray Mauritsson, CEO i Anna Forsberg, Dyrektor Regionalna na Europę Wschodnią, oraz Jakub Kozak, dyrektor sprzedaży w Polsce i krajach bałtyckich.


Obok komfortowej przestrzeni biurowej, nowa siedziba obejmuje także nowoczesną i przestronną salę szkoleniową, salę demonstracyjną, salę konferencyjną oraz kafeterię i zaplecze techniczne. Nowe biuro firmy mieści się przy ul. Domaniewskiej 44 w Warszawie, na 1. piętrze budynku Platinium Business Park IV. Jego powierzchnia to ok. 300 m2. Warszawskie biuro Axis zatrudnia 8 pracowników.

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem dynamiki rozwoju rynku sieciowych systemów wizyjnych w Polsce i w tej części Europy. Miniony rok był dla nas bardzo udany. Zanotowaliśmy rekordowe wyniki sprzedaży netto, które przełożyły się na 15% wzrost (8 603 mln SEK, czyli ok. 1 091 mln USD). Zwiększyliśmy liczbę pracowników, najsilniejszy nacisk kładąc na inwestycje w dział badań i rozwoju oraz sprzedaży. Przed nami rok pełen wyzwań i kontynuacja stabilnego wzrostu. Mam nadzieję, że dzięki doskonałej partnerskiej współpracy zakończymy go kolejnym sukcesem – powiedział Ray Mauritsson.

Z kolei Anna Forsberg dodała: Widzimy ogromny potencjał polskiego rynku i z tego właśnie powodu głównie tutaj koncentrujemy działania, a także rozszerzamy kanały sprzedaży. W minionym roku wprowadziliśmy na rynek kilka innowacyjnych produktów (m.in. modułowe kamery przeznaczone do bardzo dyskretnego monitoringu, radar, a także urządzenia z zakresu sieciowej kontroli dostępu i audio). Przełomem są kamery termowizyjne, dzięki którym możemy dotrzeć do nowej grupy klientów, zainteresowanych korzyściami płynącymi z monitoringu termicznego.

Zdaniem Jakuba Kozaka w modelu biznesowym Axis kluczową rolę odgrywa współpraca z partnerami, którzy są współautorami ich sukcesu. Chcemy budować lojalność firm partnerskich i podnosić wiedzę na temat produktów Axis, projektowania, instalowania i konfigurowania mądrzejszych rozwiązań w zakresie systemów bezpieczeństwa. Teraz, mając do dyspozycji nowoczesne centrum szkoleniowe, będziemy mogli zaplanować obszerny i różnorodny system dzielenia się tym, w czym jesteśmy najlepsi, czyli wiedzą i innowacjami – stwierdził J. Kozak.