Strona główna Kontrola Dostępu Nowe funkcje ochrony prywatności i monitorowania wydajności w kompleksowym oprogramowaniu Genetec Advantage

Nowe funkcje ochrony prywatności i monitorowania wydajności w kompleksowym oprogramowaniu Genetec Advantage

Genetec, wiodący dostawca technologii w zakresie zunifikowanych rozwiązań zabezpieczeń, bezpieczeństwa publicznego i business intelligence, ogłosił dodanie funkcji ochrony prywatności i monitorowania wydajności do swojego kompleksowego programu software maintenace premium – Genetec Advantage™.

Oprócz aktualizacji oprogramowania, wsparcia premium i monitorowania systemu, Genetec Advantage obejmuje teraz licencje oprogramowania KiwiVision™ Privacy Protector™ i KiwiVision™ Camera Integrity Monitor dla wszystkich nowych i istniejących subskrybentów Genetec Advantage*.

Aby sprostać rosnącym oczekiwaniom społeczeństwa w zakresie ochrony prywatności i zachować zgodność z międzynarodowymi regulacjami prawnymi oprogramowanie KiwiVision™ Privacy Protector™ automatycznie zasłania twarze osób uchwyconych w polu widzenia kamery. Operatorzy widzą więc tylko to, czego potrzebują. Dostęp do niezasłoniętego materiału wizyjnego wymaga dodatkowej warstwy uprawnień i jest stosowany tylko wtedy, gdy zdarzenie wymaga wszczęcia dochodzenia. W tym celu jest przeprowadzany audyt, który pokazuje kto uzyskał dostęp do dodatkowych informacji i dlaczego.

Dzięki dodatkowi KiwiVision™ Camera Integrity Monitor klienci mogą mieć pewność, że ich kamery są zawsze sprawne i wydajne. Camera Integrity Monitor powiadamia operatorów w przypadku wykrycia możliwości ingerencji w kamerę, gdy nastąpi spadek jakości lub gdy kamera nagle zmieni pozycję, czy to z przyczyn środowiskowych, czy w wyniku działania intruza. Jest to szczególnie przydatne w dużych systemach dozoru wizyjnego z setkami lub tysiącami kamer, w których ręczne sprawdzenie obrazu z pola widzenia każdej kamery jest prawie niemożliwe.

„Ponieważ elektroniczne systemy zabezpieczeń stają się coraz bardziej złożone, ważna jest wiedza o tym czy są aktualne, działają tak, jak powinny i czy integrują najnowsze funkcje ochrony prywatności oraz monitorują wydajność” – powiedziała Julie Gauthier, dyrektor ds. globalnych operacji i pomocy technicznej w firmie Genetec. „Genetec Advantage™ to najlepszy sposób, aby w pełni wykorzystać możliwości rozwiązania Genetec i mieć pewność, że system działa z maksymalną wydajnością. Udostępniając licencje* KiwiVision™ Privacy Protector™ i Camera Integrity Monitor dodajemy narzędzia, które pomogą naszym klientom zachować integralność ich systemów i chronić prywatność osób znajdujących się w polu widzenia kamer dozorowych, bez poświęcania zadań dotyczących zapewnienia bezpieczeństwa”.

Aby uzyskać więcej informacji na temat programu Genetec Advantage odwiedź https://www.genetec.com/support/maintenance/genetec-advantage

* Liczba dołączonych licencji na oprogramowanie KiwiVision™ Privacy Protector™ i Camera Integrity Monitor zależy od rozmiaru wdrożenia. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z przedstawicielem handlowym Advantage.

O firmie Genetec
Genetec jest innowacyjną firmą technologiczną z szerokim portfolio rozwiązań obejmujących zabezpieczenia, systemy inteligentne i operacyjne. Sztandarowy produkt firmy, Security Center, jest platformą o otwartej architekturze, która łączy system monitoringu wizyjnego oparty na protokole IP, kontrolę dostępu, automatyczne rozpoznawanie tablic rejestracyjnych (ALPR), komunikację i analizy. Genetec opracowuje także rozwiązania i usługi oparte na chmurze, których celem jest poprawa bezpieczeństwa i zwiększenie poziomu inteligencji operacyjnej dla instytucji rządowych, przedsiębiorstw, transportu i społeczeństwa. Założony w 1997 r., z siedzibą w Montrealu w Kanadzie, Genetec obsługuje swoich globalnych klientów za pośrednictwem rozległej sieci sprzedawców, integratorów, certyfikowanych partnerów handlowych i konsultantów w ponad 80 krajach.
Więcej informacji: www.genetec.com