Strona główna Rynek SECURITY Nowe rozwiązanie Genetec do zarządzania procesem identyfikacji w portach lotniczych

Nowe rozwiązanie Genetec do zarządzania procesem identyfikacji w portach lotniczych

Proste rozwiązanie dla portów lotniczych umożliwiające zautomatyzowanie sprawdzania danych pracowników, spełniające wymogi zgodności.

Spełnianie przepisów dotyczących nadawania uprawnień pracownikom, kontrahentom lotnisk i linii lotniczych wymaga od zarządców portów lotniczych przeprowadzania skomplikowanych i czasochłonnych procesów wydawania identyfikatorów i zarządzania nimi, aby uniknąć wysokich grzywien. Mając na względzie pomoc portom każdej wielkości w zautomatyzowaniu i uproszczeniu tego procesu, Genetec, wiodący dostawca technologii w zakresie zunifikowanych rozwiązań zabezpieczeń, bezpieczeństwa publicznego i business intelligence, wprowadził Airport Badging Solution (ABS), nowe rozwiązanie do platformy Genetec™ Security Center.

Airport Badging Solution to pierwsze w branży, proste rozwiązanie, które zapewnia zgodność z przepisami, upraszcza proces wydawania identyfikatorów i obniża koszty ogólne związane z ich zarządzaniem. ABS zmniejsza konieczność pracy z wieloma różnymi systemami i ogranicza problemy związane z niekompatybilnością. Pozwala to nie tylko zminimalizować ryzyko potencjalnych błędów ludzkich związanych z rozbieżnymi systemami i przetwarzaniem ręcznym, ale także zaoszczędzić czas i zwiększyć wydajność.

– Chcąc zarządzać procesem identyfikowania i sprawdzania tożsamości pracowników, niektóre lotniska musiały uciekać się do różnych systemów jednofunkcyjnych, podczas gdy inne decydowały się na złożone systemy zarządzania tożsamością IDMS, które zazwyczaj lepiej sprawdzają się na większych lotniskach – wyjaśnia David Lenot, Critical Infrastructure Practice Lead w Genetec Inc. – Obie opcje pozwalają lotniskom zachować zgodność z przepisami, ale rozwiązania te powodują nieefektywność operacyjną. ABS pomaga ograniczyć błędy ludzkie, które mogą wynikać z zarządzania wieloma niepołączonymi systemami, a także uniknąć złożoności systemów zarządzania tożsamością na dużą skalę.

ABS usprawnia i automatyzuje sprawdzanie danych w ramach ujednoliconej platformy zabezpieczeń lotniska – Genetec™ Security Center. Dzięki projektowi opartemu na standardach określonych przez organy regulacyjne poszczególnych krajów oraz specyfice usług sprawdzania danych osobowych oprogramowanie Security Center ABS pomaga portom lotniczym dostarczać wymagane informacje w odpowiednim formacie w celu pomyślnego złożenia i przetworzenia każdej aplikacji pracownika, a także konsekwentnie spełniać wymagania dotyczące audytu i zgodności określone przez lokalne władze, takie jak regularna weryfikacja tożsamości za pośrednictwem programu Rapback w USA.

Widok z programu Genetec™ Security Center Airport Badging Solution (ABS).
Po lewej stronie ekranu znajduje się lista kandydatów i ich status, a po prawej stronie sześć kroków wymaganych do ukończenia procesu wnioskowania o identyfikator.

Wszystkie dane zebrane na temat każdej osoby ubiegającej się o identyfikator są kompilowane i przechowywane w systemie. Dostosowane do potrzeb klienta pulpity (dashboards) w systemie Security Center pokazują w czasie rzeczywistym statusy osób ubiegających się o identyfikatory oraz procentowy udział nieuwzględnionych identyfikatorów, dzięki czemu administratorzy portów lotniczych mogą podejmować bardziej świadome decyzje, zwłaszcza jeśli chodzi o spełnianie wymogów audytu i zgodności z przepisami.

O firmie Genetec
Genetec jest innowacyjną firmą technologiczną z szerokim portfolio rozwiązań obejmujących zabezpieczenia, systemy inteligentne i operacyjne. Sztandarowy produkt firmy, Security Center, jest platformą o architekturze otwartej, która łączy system monitoringu wizyjnego oparty na protokole IP, kontrolę dostępu, automatyczne rozpoznawanie tablic rejestracyjnych (ALPR), komunikację i analizy. Genetec opracowuje także rozwiązania i usługi oparte na chmurze, których celem jest poprawa bezpieczeństwa i zwiększenie poziomu inteligencji operacyjnej dla instytucji rządowych, przedsiębiorstw, transportu i społeczeństwa. Założony w 1997 r., z siedzibą w Montrealu w Kanadzie, Genetec obsługuje swoich globalnych klientów za pośrednictwem rozległej sieci sprzedawców, integratorów, certyfikowanych partnerów handlowych i konsultantów w ponad 80 krajach.
Więcej informacji: www.genetec.com