Strona główna Rynek SECURITY Nowości produktowe nr 2/2023

Nowości produktowe nr 2/2023

Najnowsze urządzenia z oferty firm:
Axis Communications, BCS (NSS), D+H Polska, Gunnebo Safe Storage, Hikvision, Nedap Security Management, Schrack Seconet Polska, TP-Link

Axis Communications

Nowa kamera PTZ Axis dostosowana do pracy
w ciemności, z najszybszym zoomem optycznym

Axis Communications wprowadziła na rynek AXIS Q6318-LE, szybką kamerę PTZ z oświetleniem IR i funkcją dzień/noc do nadzoru w całkowitych ciemnościach. Kamera sprawdzi się idealnie w obiektach infrastruktury krytycznej lub w środowisku miejskim.

Nowa kamera PTZ pracująca z rozdzielczoscią 4K została wyposażona w funkcję laserowego ustawiania ostrości oraz promiennik podczerwieni, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie obrazu nawet w całkowitej ciemności. Zastosowanie wysokiej jakości przetwornika 1/2″ powoduje, że ten model wyróżnia świetna światłoczułość oraz wysoka jakość obrazu.

Zastosowane oprogramowanie AXIS Object Analytics pozwala na wykrywanie oraz klasyfikowanie ludzi i pojazdów, a następnie automatyczne podążanie (autotracking) za wskazanym obiektem. Natomiast funkcja Quick Zoom powoduje, że urządzenie może zmienić wartość zoomu w czasie poniżej jednej sekundy, dzięki czemu możliwa jest obserwacja bardzo dużej przestrzeni. Kamera zawiera ponadto moduł Trusted Platform Module (TPM) z certyfikatem FIPS 140-2 zapewniający najwyższy, drugi poziom cyberbezpieczeństwa.

Obrotowa kamera AXIS Q6318-LE znajdzie zastosowanie we wszystkich miejscach o istotnym znaczeniu – obiektach infrastruktury krytycznej, obiektach rządowych, lotniskach, dworcach oraz w środowisku miejskim.

Więcej na www.axis.com/pl-pl

 

BCS

Kompaktowe kamery szybkoobrotowe BCS Line

W ofercie BCS pojawił się nowy model kamery PTZ BCS-P-SDIP24425SR10-AI2. Jest to urządzenie hybrydowe, w którego skład wchodzą moduł kamery stałopozycyjnej o rozdzielczości 4 Mpix oraz standardowa kamera PTZ o takiej samej rozdzielczości.

W tym nietypowym modelu znalazło się miejsce na wszystkie podstawowe funkcje, które w tego typu urządzeniu powinny się znaleźć, zachowując przy tym jego niewielki rozmiar, dzięki czemu jest ono bardzo dyskretne.

Nieograniczony obrót w osi poziomej z prędkością do 80°/s można uruchomić zarówno ręcznie, jak i za pomocą wywołania presetu. Taką samą prędkość kamera oferuje dla ruchu w osi pionowej. Dodatkową zaletą charakteryzującą ruch pionowy tych modeli jest możliwość zwrócenia kamery o 15° powyżej mocowania.

Urządzenie ma dwa wejścia i jedno wyjście alarmowe, wejście/wyjście audio oraz wbudowany głośnik, gniazdo kart pamięci MicroSD o pojemności maks. 256 GB oraz promiennik podczerwieni o zasięgu do 100 m, który w połączeniu z 25-krotnym zoomem optycznym zapewnia wyraźny obraz nawet bardzo oddalonych obiektów.

Prawdziwą zaletą tych kamer jest jednak inteligentna analiza obrazu, wykorzystująca wiele funkcji maksymalizujących automatyczne działanie systemu. Połączona z presetami ochrona obwodowa, w tym przekroczenie wirtualnej linii czy wkroczenie w strefę, gdzie dodatkowo można określić kierunek ruchu intruza i typ obiektu uruchomiającego alarm, pozwoli stworzyć trasę patrolową.

Więcej na www.bcs.pl.

 

D+H Polska

Nowa centrala oddymiania D+H

W ofercie D+H Polska pojawiła się nowa centrala kompaktowa CPS-B1-5-01-01 do sterowania systemami oddymiania i naturalnej wentylacji. Centrala jest przeznaczona do małych obiektów, w których obsługuje 1 strefę oddymiania (1 linia, 1 grupa). 

Na co dzień centrala może być wykorzystywana na rzecz naturalnej wentylacji (przewietrzania), czyli do sterowania siłownikami w oknach, co znacząco poprawia komfort wewnątrz pomieszczeń i obniża koszty, np. klimatyzacji.

Centrala jest bardzo łatwa w instalacji i wyposażona w elektroniczne zabezpieczenie przeciwzwarciowe. Sporym udogodnieniem dla instalatorów jest ponadto możliwość doprowadzenia przewodów od dołu, z góry lub z tyłu obudowy.

CPS-B1-5-0101 jest zgodna z normą EN 12101-10:2005 + AC:2007 określającą zasilanie w systemach kontroli rozprzestrzeniania się dymu i ciepła.

Ten model pozwala na zasilanie napędów o całkowitym prądzie do 5 A oraz obsługuje 8 przycisków oddymiania i 8 czujek pożarowych na linię (dozwolone są wyłącznie czujki dopuszczone przez D+H). Na szynie DIN znajdują się miejsca na wpięcie dodatkowych modułów. Na życzenie klienta obudowa centrali może być wykonana w dowolnym kolorze.

Więcej na www.dhpolska.pl/.

 

Gunnebo Safe Storage

Szafy SecureIT. Zainwestuj w bezpieczeństwo informacji o znaczeniu krytycznym

Poza katastrofami naturalnymi, błędami ludzkimi i awariami technicznymi, infrastruktura krytyczna oraz obiekty wysokiego ryzyka są narażone na inne zagrożenia, w tym kradzież danych lub ataki z użyciem impulsów elektromagnetycznych (EMP).

Zaprojektowana w ścisłej współpracy z europejską agencją rządową gama szaf antywłamaniowych SecureIT marki Gunnebo zapewnia wysoki poziom ochrony serwerów i danych, zmniejszając ich podatność na zniszczenie oraz zapewniając ciągłość świadczenia usług.

W ofercie jest dostępny chroniony przed działaniem impulsu elektromagnetycznego model SecureIT Level 3 EMP, jak również inne szafy z serii zapewniające fizyczną ochronę sprzętu informatycznego przed włamaniem, manipulacją i umyślnym uszkodzeniem.

Szafy SecureIT są wykorzystywane do ochrony obiektów infrastruktury krytycznej w sektorach obejmujących instytucje rządowe, branżę telekomunikacyjną, ambasady, obiekty obronne, a nawet mobilne centra dowodzenia jednostkami bojowymi.

Więcej na www.GunneboSafeStorage.com/pl-pl/.

 

Hikvision

Innowacyjny system alarmowy AX Pro

Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku, firma Hikvision wprowadziła do swojej oferty innowacyjny system alarmowy AX Pro.

Stale rozwijane rozwiązanie, dzięki szerokiej gamie dostępnych komponentów, takich jak centrale, czujki, klawiatury, sygnalizatory, przekaźniki, elementy automatyki budynkowej, sprawdzają się zarówno w małych, i jak dużych instalacjach. Zarządzanie systemem może być realizowane w tradycyjny sposób przez klawiaturę, pilota, czytnik kart, jak również z poziomu aplikacji mobilnej.

Do wizualnej weryfikacji zdarzeń alarmowych można wykorzystać obraz z kamer powiązanych z systemem alarmowym lub z czujek PIRCAM wyposażonych w aparat. Centrale w wersji bezprzewodowej umożliwiają instalację poszczególnych komponentów bez ingerencji w konstrukcję budynku.

Zawsze stabilna innowacyjna komunikacja pozwala uzyskać połączenie między elementami systemu na odległość nawet 2000 m. .

Więcej na www.hikvision.com/pl/.

 

Nedap Security Management

Integracja systemu AEOS z platformą PSIM Gemos

Rynek systemów zapewniających bezpieczeństwo obiektów rozwija się dynamicznie ze względu na rosnące wymagania klientów oraz coraz większą świadomość w zakresie cyberzagrożeń.

Klientom zależy również na elastyczności wyboru poszczególnych systemów, trudno bowiem znaleźć na rynku jednego producenta, który będzie miał w portfolio najlepsze w swojej klasie rozwiązania do dozoru wizyjnego, kontroli dostępu, SSWiN czy systemy ppoż.

Konsekwencją wyboru najlepszych produktów jest skorzystanie z poszczególnych systemów różnych producentów, a w następnej kolejności ich integracja.
Dziś wymiana informacji i korelacja zdarzeń między CCTV, KD i SSWiN jest standardem. Realizację tych wymagań umożliwia zastosowanie platformy PSIM (Physical Security Information Management), która wizualizuje system bezpieczeństwa w ramach jednej aplikacji. Pozwala to na szybsze i trafniejsze podejmowanie decyzji w trakcie zagrożenia, skraca również czas na szkolenia nowych pracowników.

Firma Nedap, ze swoją platformą AEOS, jest czołowym dostawcą sytemów kontroli dostępu intensywnie współpracującym z innymi producentami, by zapewnić kompleksowe rozwiązania swoim klientom.

Przykładem takiej współpracy jest kooperacja z firmą Ela-compil – dostawcą znanej platformy PSIM GEMOS.

Rozwiązania obu firm z powodzeniem zostały zaimplementowane w sektorze przemysłowym, publicznym czy biurowym..

Więcej na: www.nedapsecurity.com/pl/pl.

 

Schrack Seconet Polska

Nowa generacja głównego kontrolera systemu APS®-APROSYS – APS-9000

Schrack Seconet Polska wprowadza do oferty najnowszy produkt uznanej na świecie marki g+m elektronik ag – kontroler główny systemu APS®-APROSYS – APS-9000. Następca uznanego poprzednika, modułu APS-990, został zaprojektowany zgodnie z wymaganiami normy EN-54-16, dzięki czemu może być stosowany przede wszystkim w Dźwiękowych Systemach Ostrzegawczych (DSO) i w komercyjnych systemach nagłośnienia typu Public Address (PA), może też pracować w trybie stand alone.

Kompaktowa budowa kontrolera (zaledwie 1 HU) z powodzeniem zastępuje funkcjonalność wielu modułów poprzedniej generacji, np. APS-990, APS-177.2-LAN, APS-16.3, APS-56.1-NL, APS-19.2, APS-59.2 LAN, APS-01, oraz wiele innych (w tym również te z wbudowanym DSP), które występują jako osobne karty systemowe instalowane w ramach systemowych MC-03.

Nawet w wersji podstawowej kontroler APS-9000 ma wbudowane 4 niezależne odtwarzacze audio (następcy APS-19.2) umożliwiające rozsyłanie czterech komunikatów w tym samym czasie. Z kolei wbudowana karta sieciowa zapewnia połączenie dowolnej liczby systemów w sieci LAN i transmisję sygnałów audio z wykorzystaniem standardu AES67. Dodatkowo wbudowany procesor DSP zapewnia swobodny routing źródeł dźwięku oraz jego cyfrową obróbkę z zachowaniem jakości, jak to ma miejsce w przypadku profesjonalnych systemów koncertowych.

Kontroler APS-9000 uzyskał certyfikat CPR na zgodność z normą EN-PN-54-16 oraz Świadectwo Dopuszczenia zgodnie z wymaganiami Dz.U. 2010 nr 85 poz. 553 – oba dokumenty zostały wydane przez CNBOP-PIB.

Więcej na: www.schrack-seconet.pl.

 

TP-Link

TP-Link VIGI C540
– 4 Mpix zewnętrzna obrotowa kamera CCTV

VIGI C540 to zewnętrzna kamera sieciowa typu PT (pan/tilt), która generuje obraz w rozdzielczości 4 Mpix. Wbudowane diody LED zapewniają kolorowy obraz także w całkowitej ciemności.

Urządzenie zostało wyposażone w wodoodporną i pyłoszczelną obudowę o klasie ochrony IP66, dzięki czemu jest odporne na warunki atmosferyczne.Kamera może być zasilana poprzez PoE w standardzie 802.3af/at lub przez klasyczny zasilacz DC 12 V.Urządzenie wykorzystuje kompresję H.265+, co zmniejsza obciążenie sieci i obniża koszty monitoringu bez utraty jakości obrazu. Nagrania z kamery mogą być rejestrowane na rejestratorze sieciowym, a także na karcie microSD.

VIGI C540 oferuje także dwukierunkową transmisję audio, czyli możliwość rozmowy przez urządzenie, np. z kurierem, którego można poprosić o zostawienie przesyłki przed drzwiami.

Kamerami z tej serii można w prosty sposób zarządzać z poziomu smartfona dzięki aplikacji VIGI na urządzenia przenośne z systemem iOS lub Android. Kamera wyśle powiadomienie push, gdy wykryje niepożądany ruch, zaobserwuje przekroczenie wyznaczonej granicy lub gdy ktoś zasłoni jej obiektyw. Systemem VIGI można też zarządzać z poziomu dedykowanego oprogramowania przeznaczonego dla komputerów oraz rejestratorów NVR, dostępnych w wersjach 4-, 8- i 16-kanałowych.

Wszystkie urządzenia z serii TP-Link VIGI są zgodne ze standardem ONVIF, współpracują z kamerami i rejestratorami różnych producentów i umożliwiają stworzenie kompleksowego systemu monitoringu. Kamera VIGI C540 została objęta 3-letnią gwarancją producenta.

Więcej na: www.tp-link.com.pl