Strona główna Rynek SECURITY Nowości produktowe nr 4/2022

Nowości produktowe nr 4/2022

Axis Communications
www.axis.com/pl

Cztery nowe kamery typu box
od Axis Communications

AXIS M11AXIS M11 to przystępna cenowo, łatwa w użytkowaniu seria kamer do zaawansowanego monitoringu wizyjnego wyposażonych w najnowsze technologie. Oferują doskonałą jakość obrazu i obsługę standardu PoE, wybrane modele można montować także na zewnątrz.

W skład AXIS M11 Camera Series wchodzą cztery urządzenia typu box. AXIS M1135 Mk II i AXIS M1135-E Mk II oferują rozdzielczość 2 Mpix, natomiast modele przeznaczone do użytku zewnętrznego AXIS M1137 Mk II i AXIS M1137-E Mk II Box Camera – rozdzielczość 5 Mpix. Kamery zapewniają niezakłóconą jakość obrazu w każdych warunkach atmosferycznych, a mocowanie CS z obsługą obiektywów i-CS umożliwia zdalne ustawianie zoomu. Wszystkie modele mają wbudowany mikrofon pozwalający na detekcję dźwięków na określonym obszarze.

Urządzenia wyposażono w najnowsze technologie Axis: Axis Lightfinder Axis Forensic WDR, co pozwala na wierne odwzorowywanie barw i szczegółów przy słabym oświetleniu lub niemal w ciemności. Z kolei dzięki technologii Axis Zipstream kamery mają zmniejszone zapotrzebowanie na przepustowość, a Axis Object Analitycs umożliwia prowadzenie zaawansowanej analityki wideo na brzegu sieci.

Kamery serii M11 mają stały kąt widzenia, są dobrze widoczne w przestrzeni, więc można łatwo stwierdzić, na jaki obszar są skierowane. Ponadto dzięki obudowie o klasie ochrony IP66, odporności mechanicznej IK10 i NEMA 4X modele przystosowane do zastosowań zewnętrznych są wodo- i pyłoszczelne oraz odporne na uderzenia.

 

BCS
www.bcs.pl

BCS-NVR3204-P-4K-AI

Do tej pory, żeby można było korzystać z funkcji zaawansowanej analizy obrazu w systemach IP, trzeba było precyzyjnie dobrać kamery, aby dopasować je do wymagań klienta. I tak w przypadku bardziej wymagających rozwiązań jedna kamera była odpowiedzialna za identyfikację tablic rejestracyjnych, inna za rozpoznawanie i porównywanie twarzy, kolejna za liczenie osób wchodzących do obiektu i wychodzących z niego, a jeszcze inna za ochronę obwodową.

Z pomocą przychodzą rejestratory AI serii BCS Line. Mają one zaimplementowaną w oprogramowaniu systemowym obsługę funkcji zaawansowanej analizy obrazu. Na 16 kanałach rejestrator może obsługiwać funkcje związane z ochroną obwodową, np. przekroczenie linii czy wtargnięcie w strefę, przy czym można dodatkowo wybrać typ obiektu uruchamiającego alarm.

Natomiast na 4 kanałach potrafi pokazać pełnię swoich możliwości, oferując dostęp do takich funkcji, jak rozpoznawanie i identyfikacja twarzy czy gromadzenie metadanych, w których skład wchodzi rozpoznawanie obiektów i informacji o nich.

Rejestrator zbiera metadane z otrzymanego obrazu, dzięki czemu wyszukiwanie odpowiednich zdarzeń staje się wyjątkowo łatwe i skuteczne. Nie ma już potrzeby przeglądania godzin nagrań. Wystarczy określić dodatkowe parametry nagrania, by po chwili mieć do niego dostęp. Kryteriami wyszukiwania mogą być m.in. przedział wiekowy, płeć, kolor i typ ubrania w przypadku ludzi czy numer tablicy rejestracyjnej, kolor, marka dla samochodów.

 

C&C Partners
www.ccpartners.pl

Nowoczesna platforma parkingowa w biurowcach

W oparciu o wieloletnie doświadczenie integracyjne powstało nowoczesne rozwiązanie będące odpowiedzią na stale rosnące zapotrzebowanie na miejsca parkingowe. Autonomiczny system zarządzania parkingiem doskonale sprawdzi się nie tylko w biurowcach, ale także znajdzie swoje zastosowanie na parkingach firmowych czy spółdzielni mieszkaniowych.

System przydziela dostęp do parkingu na podstawie analizy tablic rejestracyjnych CarR VDG Sense oraz integracji z czytnikami systemu kontroli dostępu iProtect . Rozwiązanie umożliwia podział odpowiedniej liczby miejsc parkingowych pomiędzy wiele firm.

System może być zintegrowany z pylonem wskazującym aktualną liczbę miejsc oraz wyświetlającym inne komunikaty, np. „Brak miejsca dla Twojej firmy” lub cykliczne informacje dotyczące m.in. promocji.

Rozwiązanie zapewnia dynamiczną zmianę liczby miejsc w panelu administracyjnym oraz wizualizację miejsc przydzielonych danym firmom w interfejsie operatora.

System działa autonomicznie, natomiast w przypadku firm z rozproszonymi oddziałami, możliwe jest centralne zarządzanie wieloma parkingami. Pomaga zoptymalizować, usprawnić i obniżyć koszty pracy.

 

Hanwha Techwin
www.hanwha-security.eu/pl/

Nowe kamery Wisenet z serii X
z wbudowanymi funkcjami AI

Nowa linia produktów, w której skład wchodzi 28 modeli kamer, oferuje funkcje przydatne dla operatorów wizyjnych systemów dozorowych oparte na sztucznej inteligencji i głębokim uczeniu maszynowym. Zmniejszają one liczbę fałszywych alarmów i usprawniają pracę tych systemów.

Realizacja inteligentnych funkcji analitycznych w urządzeniach brzegowych pozwala na skuteczniejsze niż dotychczas wykrywanie i rozpoznawanie obiektów, takich jak ludzie i pojazdy. Umożliwia to operatorom systemów dozorowych szybką identyfikację osób i pojazdów, co przekłada się na lepsze rozeznanie w sytuacji z uwzględnieniem kontekstu zachodzących wydarzeń. Nieistotne ruchome elementy tła, takie jak gałęzie drzew, poruszające się cienie czy przebiegające zwierzęta, są ignorowane. Operatorzy systemów dozorowych mogą skoncentrować się na przebiegu rzeczywistych incydentów i sytuacji awaryjnych.

Zaawansowana detekcja ruchu dzięki możliwości rozpoznawania ludzi i pojazdów zmniejsza liczbę fałszywych alarmów, a przeszukiwanie nagrań jest dużo łatwiejsze i szybsze.

Analiza treści obrazów wsparta sztuczną inteligencją służy nie tylko bezpieczeństwu. Dostarcza również wielu danych przydatnych dla działów marketingu i sprzedaży. Dzięki algorytmom AI firmy mogą np. dokładnie zliczać klientów, pozyskiwać dane ułatwiające zarządzanie kolejkami czy tworzyć mapy cieplne szczegółowo dokumentujące wzorce zachowań klientów.

Nowe kamery mają wandaloodporne metalowe obudowy kopułowe, tubowe lub kompaktowe typu box. Urządzenia mogą być zasilane prądem stałym o napięciu 12 V lub metodą PoE przez sieć Ethernet. Pozwala to na redundantne zasilanie kamer z różnych źródeł w przypadku awarii podstawowej instalacji zasilającej.

 

Hikvision
www.hikvision.com/pl

Kamery PTZ TandemVu

Kamery panoramiczne z ColorVu Duże obszary mogą być bardzo trudne do zabezpieczenia. Często, aby zapewnić pełne pokrycie zasięgiem, trzeba zastosować wiele kamer. W przypadku tradycyjnych modeli monitorowanie tego typu obszarów może być również trudne lub wręcz niemożliwe w warunkach słabego oświetlenia lub w nocy.

Chcąc sprostać tym wszystkim wyzwaniom, firma Hikvision zintegrowała technologię ColorVu z wiodącymi kamerami panoramicznymi, które wykorzystują technologię fuzji obrazu do połączenia obrazów z dwóch obiektywów stałoogniskowych 4 mm umieszczonych obok siebie. Pozwala to na uzyskanie płynnego, 180-stopniowego widoku w rozdzielczości 8 Mpix.

Rezultatem są zmniejszone wymagania sprzętowe (mniejsza liczba kamer potrzebnych do pokrycia dużych obszarów) oraz lepsza świadomość sytuacyjna oparta na pojedynczym szerokokątnym obrazie bez martwych punktów, a także możliwość uchwycenia każdego szczegółu w pełnym kolorze – nawet w ciemności.
Ponadto w kamerach zastosowano technologię WDR 130 dB, zapewniającą wyraźne obrazowanie i kompensację światła tylnego oraz kompresję obrazu H.265+, dzięki której możliwe jest zoptymalizowane kodowanie wideo o wysokiej wydajności.

Dostępne modele: DS-2CD2T87G2P-LSU/SL – kamera sieciowa typu bullet oraz DS-2CD2387G2P-LSU/SL – kamera sieciowa typu turret.

 

Nedap Security Management
www.nedapsecurity.com/pl/

Nedap AEOS Locker Management

W czasach, gdy nową normą jest praca hybrydowa, pracownicy, wykonawcy i goście potrzebują przestrzeni do pracy w ograniczonym wymiarze. Nie mając stałego biurka, muszą mieć bezpieczne miejsce do przechowywania swoich rzeczy. To oznacza, że szafki stają się niezbędną i cenną inwestycją dla wielu firm.

Zarządzanie szafkami AEOS to inteligentna odpowiedź na te wymagania. Umożliwia przypisywanie szafek do poszczególnych osób lub grup, zezwala na korzystanie z nich przez określony czas lub bez limitu, blokowanie i odblokowywanie za pomocą dowolnego identyfikatora – karty, telefonu komórkowego, cechy biometrycznej lub kodu QR. Dashboard AEOS ułatwia zarządzanie tysiącami szafek. Terminal w postaci tabletu zapewnia użytkownikom prostotę użytkowania, a aplikacja mobilna – otwieranie i zamykanie skrytek za pomocą telefonu.

Z kolei połączenie zarządzania szafkami z fizyczną kontrolą dostępu umożliwia szybki dostęp do danych i zaawansowanego systemu raportowania. Połączenie z systemem KD zapewnia ponadto dostęp do wielu integracji, m.in. z systemami HR.

AEOS Locker Management można wykorzystać, gdy towary lub urządzenia muszą zostać nadane lub odebrane. Rozwiązanie jest często stosowane m.in. przez:
Działy IT – pracownicy mogą np. bezpiecznie zostawić uszkodzonego laptopa i odebrać go po naprawie. Sklepy z narzędziami – instalatorzy mogą odbierać materiały po godzinach pracy. Kurierzy – paczki można zostawić w bezpiecznym miejscu, gotowe do odbioru w późniejszym czasie.

 

Schrack-Seconet
www.schrack-seconet.pl

APS®-APROSYS: dźwiękowy system ostrzegawczy

Dźwiękowy system ostrzegawczy APS®-APROSYS (produkcji g+m elektronik ag) to przewodowy, modułowy system służący przede wszystkim do powiadamiania osób znajdujących się w zagrożonych obszarach o ewakuacji lub zmobilizowania ich do innego działania.

Dzięki wykorzystaniu technologii warstw i priorytetów może też służyć jako system rozgłaszania komercyjnego (PA – public address), system zegarowy czy system dystrybuujący tło muzyczne w obiekcie (BGM – background music) w tym samym czasie.

Rozwiązaniem wyróżniającym system APS®-APROSYS jest m.in. możliwość optymalizacji instalacji DSO dzięki zastosowaniu elastycznego rozdziału mocy wzmacniaczy.

Zaawansowane kontrolery linii głośnikowych APS-178.1-XX-EV z wbudowanymi selektorami stref pozwalają na pełne wykorzystanie zakresów mocy oferowanych przez odpowiednio dobrane wzmacniacze.

Gdy w obiekcie występuje wiele stref nagłośnienia małej lub średniej mocy obsługiwanych przez jedną lub kilka par linii głośnikowych, można tu zastosować tylko jedną końcówkę wzmacniacza! Ponadto każda pożądana funkcja fakultatywna systemu to zaledwie jedna lub dwie karty systemowe dołożone do ramy montażowej
MC-03 systemu.

Projektując dźwiękowy system ostrzegawczy z użyciem kontrolerów linii głośnikowych z selektorami stref, można znacznie zredukować liczbę wzmacniaczy, a co za tym idzie wymaganą pojemność akumulatorów zasilania rezerwowego, okablowanie systemowe, rozmiar i liczbę szaf typu RACK 19″, bez zbędnego przewymiarowania systemu.

 

Smart-i
https://smart-i.pl

Praca hybrydowa napędza popyt
na kontrolę dostępu w chmurze

Współczesne organizacje inwestują w hybrydowe miejsca pracy. W efekcie firmy oczekują, że systemy KD będą dostarczać informacji biznesowych, pozwalać na zrozumienie zachowań użytkowników, dokumentować trendy. Te informacje pomogą organizacjom w podejmowaniu lepszych decyzji biznesowych w takich obszarach, jak podróże służbowe, negocjacje najmu czy inwestycje kapitałowe w technologię.

Wraz z postępującą transformacją cyfrową, która unowocześnia wszystkie aspekty działalności biznesowej, korzyści płynące z KD opartej na chmurze stają się coraz bardziej widoczne, w szczególności niższy całkowity koszt posiadania.
Rozwiązania mobilne umożliwiają użytkownikom otwieranie drzwi, bram i innych systemów wejściowych za pomocą smartfonu. Pandemia przyspieszyła rozwój aplikacji mobilnych z powodu zapotrzebowania na bezdotykowy sposób rejestrowania nowych osób.

Ponadto, w przeciwieństwie do fizycznych kart czy breloków, smartfony są bezpieczniejsze, łatwiejsze w zarządzaniu i bardziej opłacalne.
Kontrola dostępu oparta na chmurze ułatwia integrację z innymi aplikacjami działającymi w chmurze. Oznacza to, że rozwiązania mogą działać szybciej już od pierwszego dnia.

Pakiet bezpieczeństwa Brivo zbudowany na solidnej, opartej na chmurze platformie kontroli dostępu umożliwia i optymalizuje hybrydowe modele pracy, modernizuje operacje i dostarcza dane, które zamieniają praktyczne wnioski w decyzje oparte na danych w całym ekosystemie przedsiębiorstwa.

 

Telbud
www.telbud.pl

System kontroli dostępu ARGUS KD

Operator systemu KDARGUS KD jest oparty na najnowszych technologiach informatycznych z prostym interfejsem użytkownika. Napisany jest z wykorzystaniem .Net Core 6.0, który zapewnia wieloplatformowość. System można uruchomić z trybu web (przeglądarka) lub aplikacji preinstalowanej na dysku stanowiska operatorskiego/administracyjnego.

Jest w pełni kompatybilny z innymi systemami z rodziny ARGUS. Stany systemu są wizualizowane w systemach klasy PSIM – ARGUS WEB oraz ARGUS RV, skąd można też wysyłać sterowania do serwera ARGUS KD, umożliwiające zamknięcie lub otwarcie drzwi na zworze elektromagnetycznej. Przejścia są powiązane z systemem wizualizacji kamer ARGUS CCTV, które w razie naruszenia pokazują przejścia w czasie rzeczywistym na ekranie alarmowym.

System umożliwia zbudowanie drzewa administracyjnego przedsiębiorstwa, które ułatwia zarządzanie uprawnieniami, użytkownikami i przejściami. Nadawanie i odbieranie uprawnień do przejść może odbywać się za pomocą grupowania, co przyspiesza dodawanie nowych użytkowników i zarządzanie nimi. Grupa uprawnień to zbiór przejść, które po przypisaniu do użytkownika umożliwiają mu przejście przez drzwi po identyfikacji kartą. System współpracuje z kartami HID Elite
zwiększającymi bezpieczeństwo przedsiębiorstwa.

ARGUS KD można zintegrować z systemem wycieczkowym zliczającym ludzi na trasie wycieczki wewnątrz organizacji. System nadzoruje, czy któraś z osób nie zgubiła się na terenie obiektu i nie stwarza zagrożenia dla obiektu lub siebie samej.

 

TP-link
www.tp-link.com.pl

TP-Link EAP670 – nowy punkt dostępowy WiFi 6
z serii Omada EAP

EAP670 jest przeznaczony do budowy centralnie zarządzanej sieci bezprzewodowej na dużych powierzchniach. Znajdzie zastosowanie w miejscach, w których z bezprzewodowej sieci korzysta wielu użytkowników jednocześnie. Dzięki integracji z platformą Omada SDN może być centralnie zarządzany przez chmurę.

Nowe technologie standardu 802.11ax (modulacja 1024QAM, długi symbol OFDM) i wykorzystanie kanałów 160 MHz HE160 umożliwiają osiąganie bardzo wysokich prędkości – do 5378 Mb/s (do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz i do 4804 Mb/s w paśmie 5 GHz). Port 2,5 Gb/s zapewnia bardzo dużą przepustowość. Instalacja EAP670 jest niezwykle prosta, obsługa zasilania PoE w standardzie 802.3at eliminuje dodatkowe okablowanie.

W modelu zastosowano technologie MU-MIMO i OFDMA. EAP670 gwarantuje też płynny roaming, dzięki czemu transmisje wideo i połączenia głosowe nie są przerywane, gdy użytkownicy zmieniają lokalizację. Obsługa technologii Omada Mesh pozwalającej łączyć punkty dostępowe bezprzewodowo w sieć kratową umożliwia ich montaż w miejscach, gdzie nie można doprowadzić kabla sieciowego.

EAP670 pozwala utworzyć aż 16 niezależnych sieci Wi-Fi (SSID) – z możliwością autoryzacji dostępu z uwierzytelnianiem przez Facebook albo SMS i logowaniem za pomocą strony powitalnej – jednorazowych haseł dostępu lub voucherów. Razem z szyfrowaniem WPA3-Enterprise znacząco zwiększa to bezpieczeństwo całej sieci i wrażliwych danych.

Produkt jest objęty 5-letnią gwarancją producenta.

 

W2
www.w2.com.pl

Nowy pożarowy zewnętrzny sygnalizator
głosowo-optyczny SGO-Pgz3

Sygnalizator W2Urządzenie służy do alarmowania zagrożenia pożarowego sygnałem ostrzegawczym, komunikatem słownym i błyskowym sygnałem optycznym. Sygnalizator jest zgodny z wymaganiami norm zharmonizowanych EN 54-3 oraz EN 54-23. Na wyrób zostały wydane przez CNBOP-PIB Certyfikat Stałości Właściwości Użytkowych oraz Świadectwo Dopuszczenia (ważne tylko dla odmiany SGO-Pgz3).

Urządzenie jest wyposażone w całkiem nowy człon optyczny, zbudowany na 4 diodach LED o wysokiej jasności. Sygnalizator występuje w trzech odmianach, które różnią się między sobą konstrukcją członu optycznego:

  • SGO-Pgz3 – światło czerwone (4 diody), klosz lampy w kolorze czerwonym
  • SGO-Pgz3/śb – światło białe (2 diody), klosz lampy w kolorze białym
  • SGO-Pgz3/śbcz – światło białe i czerwone naprzemiennie (2 czerwone i 2 białe diody), klosz lampy w kolorze białym.

W członie akustycznym zastosowano głośnik 4 Ω o wysokiej efektywności >90 dB (1 W/1 m) w szerokim paśmie oraz wzmacniacz audio pracujący w klasie D z układem wyciszenia stuknięć w głośniku o mocy wyjściowej ok. 20 W RMS 1 kHz.

Nowa konstrukcja poprawiła nie tylko poziom dźwięku sygnału alarmowego czy komunikatu słownego, lecz także ich jakość. Sygnalizator ma wiele funkcjonalności: płynna regulacja poziomu dźwięku, blokada podnapięciowa, autoaktualizacja, autoadresowanie, możliwość synchronizacji, złącze microUSB, magistrala komunikacyjna CAN, ogranicznik prądu rozruchowego czy autodiagnostyka akustyczna i optyczna.

 

ZKTeco
www.zkteco.eu

Trójramienne bramki obrotowe
serii MTS1000 firmy ZKTeco

Firma ZKTeco do swojej szerokiej kolekcji bramek obrotowych dodała kolejne modele serii mTS1000. Charakteryzuje je wyrafinowana kompaktowa konstrukcja umożliwiająca ich optymalny montaż, przy jednoczesnej oszczędności zajmowanego miejsca.

Zarówno kołowrót, jak i obudowa są wykonane z wysokoudarowej stali nierdzewnej SU304 (opcjonalnie SU316) przykrytej trwałą płytą akrylową. Bramki są oferowane w różnych wersjach, zależnie od wyposażenia:

  • mTS1000 – bramka standardowa,
  • mTS1011 – bramka z kontrolerem i czytnikiem kontroli dostępu RFID,
  • mTS1022 – bramka z kontrolerem oraz kombinacją czytników RFID i linii papilarnych.

Wszystkie bramki mogą pracować dwukierunkowo. Wbudowane intuicyjne piktogramy LED zapewniają użytkownikom jasne wskazówki dotyczące zezwolenia przejścia i kierunku ruchu. Charakteryzuje je wysoka przepustowość przejścia oraz identyfikacji kontroli dostępu. Są też łatwe w instalacji. Mogą pracować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektów.

W sytuacjach awaryjnych dla zapewnienia swobodnego przejścia ramiona kołowrotu można skutecznie opuścić za pomocą pilota zdalnego sterowania. Ramiona opuszczają się też automatycznie w przypadku braku zasilania.

Integrując wiele funkcji, bramki te zapewniają szerokie i optymalne finansowo rozwiązanie w wielu miejscach. Doskonale sprawdzają się m.in. w biurach korporacyjnych, obiektach targowych czy parkach rozrywki.