Strona główna Rynek SECURITY Nowości produktowe nr 5/2021

Nowości produktowe nr 5/2021

Axis Communications
www.axis.com/pl

Profesjonalne transmisje strumieniowe od Axis

AXIS V5938 PTZ

Axis Communications wprowadza na rynek kamerę AXIS V5938 PTZ przeznaczoną do profesjonalnych transmisji strumieniowych na żywo. Urządzenie charakteryzuje się doskonałą jakością i płynnością obrazu i dźwięku, świetnie sprawdzi się w rejestracji halowych wydarzeń sportowych, lekcji, wykładów czy obrzędów religijnych.

Kamera PTZ AXIS V5938 zapewnia doskonałą jakość obrazu w rozdzielczości 4K przy 30 kl./s. Obiektyw z 20-krotnym zoomem optycznym pozwala zarejestrować nawet najdrobniejsze szczegóły. Oprogramowanie oparte na VISCA RS-232 umożliwia łatwą konfigurację kamery z innymi urządzeniami, a poprzez IP można zdalnie sterować wieloma kamerami.
Tryb pracy sceniczny lub sportowy pozwala operatorowi na lepszą kontrolę przekazywanego obrazu z różnych okoliczności. Do urządzenia dołączona jest 3-miesięczna licencja próbna programu Camstreamer, który umożliwia bezpośrednie transmisje na żywo na takich platformach, jak YouTube czy Facebook.

Zastosowana w kamerze technologia Axis Zipstream z kodowaniem H.264 i H.265 znacznie zmniejsza wymagania dotyczące przepustowości sieci i pamięci masowej, bez pogorszenia jakości obrazu. Studyjna jakość dźwięku jest zapewniana przez wejścia XLR, kamera ma też wyjścia 3G-SDI
oraz HDMI.

Ulepszone funkcje bezpieczeństwa chronią system przed niepożądanym dostępem osób trzecich i próbami zainstalowania na urządzeniu niechcianego oprogramowania. Funkcja bezpiecznego uruchamiania zabezpiecza sterowniki kamery przed plikami malware.

 

BCS
www.bcscctv.pl

Wieże BCS MOBILCAM

Wieże BCS MOBILCAMNowością, którą BCS przygotował dla swoich klientów, są mobilne systemy monitoringu wizyjnego oparte na autorskim projekcie wież.
Wieża z 6-metrowym ręcznie wysuwanym masztem stanowi idealną platformę dla urządzeń monitoringu, które można wybrać z jednej z przygotowanych przez nas opcji lub dostosować według własnych potrzeb, wykorzystując urządzenia BCS.
Bazę MOBILCAM stanowi ocynkowana konstrukcja wyposażona w podpory stabilizujące, zamykana od góry po wysunięciu masztu. Wieża ma osprzęt niezbędny do uruchomienia systemu monitoringu, w tym dwa akumulatory do zasilania buforowego o pojemności 220 Ah każdy. Zasilanie systemu może być realizowane z sieci elektrycznej 230 V lub, gdy nie ma takiej możliwości, zestaw można doposażyć w jeden lub dwa panele fotowoltaiczne o mocy 305 W każdy.Zastosowana w kamerze technologia Axis Zipstream z kodowaniem H.264 i H.265 znacznie zmniejsza wymagania dotyczące przepustowości sieci i pamięci masowej, bez pogorszenia jakości obrazu. Studyjna jakość dźwięku jest zapewniana przez wejścia XLR, kamera ma też wyjścia 3G-SDI oraz HDMI.Wieże są dostępne w dwóch wersjach: wieża w pierwszej wersji jest na stałe zintegrowana z przyczepą bez hamulców o masie 750 kg, w drugiej wersji jest na przyczepie z hamulcami o masie 1200 kg, wyposażonej w podnośnik hydrauliczny, dzięki któremu można ją bezpiecznie postawić w miejscu, gdzie konieczne jest wykorzystanie monitoringu wizyjnego.Tego typu rozwiązanie sprawdzi się wyśmienicie wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości zainstalowania skomplikowanego systemu monitoringu lub monitoring jest potrzebny doraźnie. Plac budowy, zabezpieczenie imprezy masowej czy trudno dostępne tereny to miejsca, gdzie wieża BCS MOBILCAM stworzy bezpieczną strefę ochrony.

 

Hikvision
www.hikvision.com/pl

Hik-ProConnect – platforma
do zarządzania systemami zabezpieczeń

Hik-ProConnectHik-ProConnect to konwergentne, oparte na chmurze rozwiązanie do zarządzania systemami zabezpieczeń. Platforma oferuje obsługę z urządzeń stacjonarnych i mobilnych m.in. w zakresie: podglądu obrazów w czasie rzeczywistym, odtwarzania materiału nagranego, monitorowania stanu urządzeń („healthcheck”), ich zdalnej konfiguracji, zarządzania użytkownikami i uprawnieniami, natychmiastowych powiadomień w systemie push do aplikacji mobilnych, informujących np. o utracie połączenia z urządzeniem, jego nieprawidłowej pracy, niskim poziomie naładowania akumulatora itp. Zdalnie są też dostępne dzienniki zdarzeń urządzeń.

Hik-ProConnect jest dostępny w modelu subskrypcyjnym i jest o wiele bogatszy od znanej już platformy Hik-Connect. Użytkownik sam decyduje, czy korzysta z wersji bezpłatnej, czy dokupuje poszczególne pakiety. Nowa platforma umożliwia personalizację logotypu firmowego – klientom można oferować aplikację mobilną ze znakami firmowymi.

Architektura platformy przewiduje możliwość profilowanej obsługi – innej dla instalatora, innej dla administratora czy klienta końcowego. Hik-ProConnect to także komfortowa współpraca z centrami monitorowania alarmów (CMA). Systemy SSWiN, CCTV, wideodomofony, kontrola dostępu i inne urządzenia Hikvision można łatwo zintegrować dzięki innowacyjnemu pakietowi SDK, obejmującemu technologię HPNetSDK i HIK IP Receiver Pro, uzupełnioną wtyczkami do obsługi różnych formatów wideo.

 

Linc Polska
www.linc.pl

EVO2 – najnowsza technologia termowizyjna
w kamerach SilentSentinel

Kamera SilentSentinelW nowej serii kamer EVO2 wykorzystano najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne do produkcji przetwornika termowizyjnego i stosowanej optyki. Nowe kamery zapewniają w ten sposób zaawansowane możliwości detekcji w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Technologia EVO2 wykorzystuje niechłodzone przetworniki termowizyjne (pasmo LWIR), z obiektywami o stałej lub zmiennej ogniskowej.

Najnowsza technologia dostępna jest dla kamer z serii Oculus, Aeron, Osiris i Jaegar.
Najważniejsze cechy nowej technologii:

  • Parametr Pixel Pitch 12 μm pozwala na osiągnięcie znacznie większych dystansów pracy kamer marki SilentSentinel,
  • Seria EVO2 jest standardowo dostarczana z przetwornikiem termowizyjnym w rozdzielczości 640 × 512. Dostępna jest również rozdzielczość 1024 × 768 (XGA),
  • Seria EVO2 oferuje funkcję autofocus jako standardową dla niemal wszystkich obiektywów zmiennoogniskowych.

Najnowsze kamery SilentSentinel zapewniają najwyższą jakość obrazu i wyjątkową łatwość ich obsługi. Szukając odpowiedniej kamery termowizyjnej, warto o nich pomyśleć.
Więcej informacji na: www.linc.pl/termowizja-do-ochrony/

 

Nedap Security Management
www.nedapsecurity.com/pl/

Rozwiązania Nedap uzyskały najwyższy poziom certyfikacji EN60839

Urządzenia NedapSprzęt, taki jak czytniki i kontrolery, może być słabym ogniwem systemu kontroli dostępu. Dlatego zawsze dążymy do zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Sprzęt firmy Nedap wymieniony poniżej uzyskał najbardziej rygorystyczny poziom (Grade 4) certyfikatu bezpieczeństwa EN60839.
Daje to nie tylko pewność, że Nedap zapewnia najwyższej jakości rozwiązania. Jeśli zabezpieczasz miejsca takie jak obiekty publiczne, wojskowe lub miejsca związane z infrastrukturą krytyczną, taki certyfikat jest często niezbędny.Nasze produkty z certyfikatem EN60839:
Kontroler AEOS Blue (AP7803)
‒ zaawansowany kontroler drzwi. Adekwatna moc obliczeniowa w połączeniu z inteligentnymi komponentami oprogramowania umożliwia korzystanie ze wszystkich funkcji systemu AEOS w pojedynczym module. Działa autonomicznie oraz w trybie online. Wyposażony w moduł SAM (Secure Access Module) do bezpiecznego przechowywania kluczy i certyfikatów w celu zapewnienia wyższego poziomu bezpieczeństwa.Moduł kontroli dostępu AEOS Blue (AP7003) ‒ urządzenie peryferyjne dedykowane do kontrolera AP7803. Moduł obsługi przejść wykorzystuje inteligencję AP7803, posługując się magistralą RS-485. Zapewnia to maksymalną swobodę projektowania i możliwość wykorzystania istniejącego okablowania.
Czytnik Invexs MD190 i czytnik Invexs MDK190 – czytniki zaprojektowane do pracy w ekstremalnych warunkach pogodowych.

 

Optex Security
www.optex-europe.com/pl

FD7104 – inteligentny system ochrony obwodowej FiberSenSys

Fiber SenSysFiberSenSys, światowy lider światłowodowych systemów ochrony obwodowej, wykorzystał swoje 30-letnie doświadczenie do stworzenia inteligentnego systemu FD7104. Jego koncepcję oparto na aktywnym światłowodzie mocowanym do ogrodzenia. Wszelkie drgania ogrodzenia są wykrywane i analizowane przez algorytmy AI w procesorze, z odróżnieniem drgań wywołanych przez intruza od fałszywych pobudzeń.

Oprócz inteligentnego algorytmu detekcji procesor FD7104 wyróżnia się łatwością konfiguracji. Po raz pierwszy software został wbudowany w procesor sterujący systemu dostępny przez przeglądarkę. Eliminuje to potrzebę dodatkowego oprogramowania oraz umożliwia lokalny lub sieciowy dostęp do urządzenia. FD7104 może być zasilany przez PoE lub tradycyjnie, co zapewnia elastyczność instalacji i ułatwia integrację z PSIM i VMS dzięki komunikacji ethernetowej.

System FD7104 z łatwością dostosowuje się do warunków panujących w konkretnej lokalizacji – operator może zakwalifikować poprzednie zdarzenia jako fałszywy alarm. Wówczas parametry detekcji zmieniają się automatycznie, co pozwala wyeliminować podobne fałszywe alarmy w przyszłości.

FD7104 może obsługiwać do 800 m aktywnego kabla światłowodowego i 4,2 km nieczułego kabla doprowadzającego do strefy detekcji. Zapewnia to elastyczność montażu procesora.

Będąca częścią grupy OPTEX amerykańska firma Fiber SenSys od ponad 30 lat produkuje systemy ochrony obwodowej oparte na aktywnych kablach światłowodowych.

 

Optex Security
www.optex-europe.com/pl

Czujki laserowe OPTEX do zadań specjalnych

REDSCAN PRO najnowsza czujka laserowaREDSCAN PRO, najnowsza czujka laserowa z nagradzanej serii REDSCAN LiDAR, potrafi z niezwykłą dokładnością wykrywać intruzów na obszarze aż 50 x 100 m bez jakichkolwiek luk i utraty skuteczności detekcji ze wzrostem odległości.

Zastosowanie pól detekcji w kształcie prostokąta a nie wachlarza eliminuje ich nakładanie się, dzięki czemu czujki doskonale nadają się do ochrony elewacji i ogrodzeń przy użyciu wirtualnych ścian i płaszczyzn obejmujących otwarte przestrzenie, sufity i dachy.

Czujka REDSCAN PRO bazuje na inteligentnych algorytmach wielostrefowych, by spełnić wymagania danej lokalizacji. Oznacza to, że dla każdej strefy detekcji można niezależnie określić czułość, rozmiar obiektu i sygnał wyjściowy, co pozwala na dostosowanie urządzenia do zagrożeń i specyfiki lokalizacji, gwarantuje maks. częstotliwość przechwytywania i ogranicza fałszywe alarmy. Moduł kamery zapewnia wizualne wspomaganie na potrzeby konfiguracji i analizy zdarzenia, które wywołało alarm. W razie wystąpienia alarmu zapisywany jest plik dziennika zdarzeń i obraz wideo. Ułatwia to pracownikom ochrony analizę przyczyn alarmu.

Czujka charakteryzuje się nowym eleganckim wzornictwem, elastycznością opcji montażu (można ją pochylić pod kątem od +5 do -95∞), łatwością ustawień i prostotą konfiguracji za pomocą przeglądarki sieciowej. Seria REDSCAN Pro obejmuje dwa modele: RLS-3060V o maks. zasięgu 30 x 60 m oraz RLS-50100V o zasięgu do 50 x 100 m, zgodne z protokołem ONVIF S.

 

Schrack-Seconet
www.schrack-seconet.pl

Nowa seria wzmacniaczy BO-CD-200-4-EV|-AX
w systemie APS®-APROSYS

Wzmacniacz BO-CD-200-4-EV|-AX

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, Schrack Seconet wprowadził do oferty już drugą odsłonę uznanych na całym świecie, czterokanałowych wzmacniaczy serii BO-CD-XXX-4-EV|-AX z wbudowaną funkcją cyfrowej obróbki sygnału ‒ DSP (digital signal processing). Tym razem ich moc w odniesieniu do pierwszej serii została zwiększona dwukrotnie, ze 100 W do 200 W na kanał.

Wzmacniacze BO-CD-200-4-EV|-AX klasy „D” świetnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie jest potrzebna selektywność rozgłaszania i możliwość zastosowania DSP indywidulanie dla każdego z 4 dostępnych kanałów. Niezależna regulacja poziomu głośności sygnału lub zastosowanie np. funkcji shadow volume (automatycznego ściszania tła muzycznego w momencie rozgłaszania komunikatu na żywo, np. z poziomu pulpitu mikrofonowego), bez konieczności używania do tego komputera daje dużą swobodę w obsłudze systemu przez uprawniony personel / autoryzowany serwis w zakresie szybkiej regulacji poziomów głośności sygnałów.

Wzmacniacze serii BO-CD-XXX-4-EV|-AX produkowane w szwajcarskiej fabryce g+m elektronik ag doskonale się sprawdzają nawet w najtrudniejszych warunkach środowiskowych. Już pierwsza ich wersja BO-CD-100-4-EV znalazła zastosowanie w instalacji dźwiękowego systemu ostrzegawczego w najdłuższym na świecie tunelu kolejowym „The NEAT / Gotthard Base Tunnel” o imponującej długości 57 km, gdzie głównym celem instalacji było zapewnienie wysokiej wartości wskaźnika zrozumiałości mowy w tak trudnej akustycznie przestrzeni, który udało się z powodzeniem spełnić.

 

TP-link
www.tp-link.com.pl

TP-Link TL-SG1210MPE – kompaktowy przełącznik PoE do systemów monitoringu CCTV

Przełącznik TP-Link TL-SG1210MPE idealnie sprawdzi się przy instalacjach kamer CCTV. Switch można również wykorzystać do rozbudowy infrastruktury sieciowej w małych i średnich przedsiębiorstwach. Jest w pełni zgodny z punktami dostępowymi, kamerami, telefonami IP i wieloma innymi urządzeniami zasilanymi przez standard PoE.

TL-SG1210MPE wyposażono w 8 Gb portów RJ45 PoE+ oraz dodatkowo w 2 Gb porty uplink do integracji z resztą sieci: gigabitowy RJ45 i gigabitowy port combo RJ45/SFP. Całkowity budżet mocy PoE wynosi 123 W (na każdym porcie maks. 30 W). Switch wyposażono też w funkcje IGMP Snooping (optymalizacji ruchu multimediów, np. aplikacji IPTV) i PoE Auto Recovery (samoczynna naprawa połączenia), gwarantujące stabilne działanie urządzeń PoE.

Dzięki możliwości konfiguracji VLAN sieć jest dzielona na segmenty, zapewniając jej wydajniejsze działanie i wyższy poziom bezpieczeństwa zasobów. Z kolei dzięki funkcji QoS ruch sieciowy w zastosowaniach czułych na opóźnienia (połączenia głosowe i wideo) przebiega płynnie i bez zakłóceń. W trybie Extend zasięg transmisji PoE sięga nawet 250 m – przełącznik jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku rozmieszczania kamer IP na dużym obszarze.