Strona główna Relacje Smart City Expo Poland 2021

Smart City Expo Poland 2021

Smart City Expo 2021

Po dwuletniej przerwie, w październiku br. odbyły się targi technologii miejskich Smart City Expo Poland. W trakcie konferencji organizatorzy wręczyli nagrody za najlepsze wdrożenia technologii i usług „smart” w polskich miastach. Laureatami zostali: miasto Bolesławiec, Milestone Systems, Baid Group oraz Orange Polska.

Za przemyślane i spójne inwestycje, łączące nowoczesne technologie z potrzebami mieszkańców miasta, nagrodę odebrał prezydent Bolesławca. W mieście wdrażane są inwestycje oparte na technologii Internetu rzeczy, w tym system zdalnego odczytu wodomierzy i identyfikacji awarii, system zarządzania oświetleniem, rowerów miejskich i system czujników jakości powietrza.

W kategorii „Bezpieczeństwo publiczne” uznanie zyskał „Katowicki Inteligentny System Monitoringu i Analizy KISMiA”. W jego ramach funkcjonuje niemal 300 kamer rozsianych na ponad 160 km2 miasta, w którym mieszka niemal 300 tysięcy osób. Za system wdrożony przez Milestone Systems nagrodę odebrał Marcin Palka.

Targi Smart City Expo Poland poświęcone są nowoczesnym technologiom miejskim i zastosowaniu ich w zarządzaniu miastem. W targach udział wzięło 60 wystawców z kraju i zagranicy.