Strona główna Rynek SECURITY Nowości produktowe nr 6/2022

Nowości produktowe nr 6/2022

Axis Communications
www.axis.com/pl-pl

AXIS M5000-G – wewnętrzna kamera PTZ

Od banków po sklepy detaliczne, M5000-G PTZ jest idealna do wielu różnych zastosowań wewnętrznych.

Ta kamera o rozdzielczości 15 Mpix jest wyposażona w trzy 5-Mpix przetworniki obrazu i jeden moduł PTZ z zoomem optycznym x10, zapewniającym pełną świadomość sytuacyjną, a także w bezprzewodową łączność we/wy z urządzeniami Z-Wave Plus® w pomieszczeniach do 400 m2.

Jest wyposażona w światła sygnalizacyjne, pomocne w powstrzymywaniu zachowań antyspołecznych i przestępczych – idealne rozwiązanie dla sklepów detalicznych i dużych obszarów wewnątrz budynków.

Bezprzewodowa łączność we/wy z urządzeniami Z-Wave Plus® oznacza, że kamera może komunikować się z maks. sześcioma urządzeniami w konfiguracji systemu. Gdy np. zostaną otwarte drzwi lub okno, urządzenie automatycznie powiadomi kamerę o zmianie jej wstępnie ustawionej pozycji. Nie trzeba też ręcznie włączać świateł, ogrzewania lub klimatyzacji – można użyć Z-Wave Plus do ich automatycznego aktywowania.

Zastosowana w obiektach handlu detalicznego pozwala np. monitorować temperaturę w zamrażarkach. Wszystkie informacje z Z-Wave są przesyłane do systemu VMS i wyświetlane jako nakładki w strumieniu wizji.
Jedna kamera AXIS M5000-G daje takie korzyści, jak zastosowanie czterech innych modeli. Wystarczy tylko jedna AXIS M5000-G, jeden kabel, jeden adres IP i jedna licencja na oprogramowanie do zarządzania wizją (VMS).

Dzięki funkcji edge storage można nagrywać bezpośrednio na pokładową kartę pamięci kamery, co ułatwia instalację i konserwację.

 

BCS
www.bcscctv.pl

Kamera BCS-TIP7401ITC-III z funkcją ANPR

BCS-TIP7401ITC-III to 4-Mpix kamera trzeciej generacji rozpoznająca tablice rejestracyjne nadjeżdżających pojazdów, przeznaczona do automatyzacji wjazdu na teren obiektu.

Bez względu na to, czy będzie to centrum handlowe, park biznesowy, czy prywatna posesja, odpowiednio skonfigurowana kamera odczyta numer tablicy rejestracyjnej i na podstawie wcześniej zdefiniowanych scenariuszy zadecyduje, jakie działania podjąć. Jest wyposażona aż w trzy wyjścia alarmowe i obiektyw motozoom o ogniskowej 10-50 mm, co umożliwia prawidłowe rozpoznanie tablic z odległości do 30 m.

Ponadto kamera potrafi prawidłowo rozpoznać rejestrację nawet wtedy, kiedy pojazd porusza się z prędkością do 60 km/h, nie ma więc konieczności wymuszenia zatrzymania samochodu przed samą barierą, co jest jej dużym atutem.
Natomiast na 4 kanałach potrafi pokazać pełnię swoich możliwości, oferując dostęp do takich funkcji, jak rozpoznawanie i identyfikacja twarzy czy gromadzenie metadanych, w których skład wchodzi rozpoznawanie obiektów i informacji o nich.

Kamera ma funkcje poprawiające jakość obrazu (WDR, HLC, ręczne ustawienia promiennika IR oraz migawki), aby nawet w mocno niesprzyjających warunkach skutecznie odczytać numer rejestracyjny. Wejście/wyjście audio umożliwia dwukierunkową komunikację audio między kamerą a operatorem, aby w razie potrzeby móc łatwo skontaktować się z kierowcą pojazdu oczekującego na wjazd.

Kamerę można łatwo połączyć z rejestratorami IP BCS Line serii 4K lub aplikacją BCS Manager, zapewniając w ten sposób dodatkowe funkcjonalności, np. wyszukiwanie zdarzeń według rozpoznanych numerów rejestracyjnych, tworzenie raportów z zarejestrowanych zdarzeń bądź możliwość monitorowania trasy pojazdu.

 

C&C Partners
www.ccpartners.pl

Nowa generacja kamer ANPR opartych na sztucznej inteligencji

Rodzina europejskich kamer Vega, dostępnych w 4 wariantach (Vega 10, 11, 30, 33), jest przeznaczona do bardzo wymagających zastosowań.

Rozpoznaje tablice rejestracyjne pojazdów poruszających się z prędkością do 180 km/h (Vega 10/11) oraz do 200 km/h do dwóch pasów jednocześnie (Vega 30/33) ze skutecznością >99%. Jest urządzeniem bispektralnym – oprócz kamery ANPR/LPR, zawiera drugą kamerę kontekstową.

Nowa, modułowa platforma STARK umożliwia tworzenie nowych, szytych na miarę aplikacji.

Sztuczna inteligencja (AI) zapewnia klasyfikację typu pojazdu (np. motor, ciężarówka), detekcję modelu, marki oraz koloru pojazdu.

Dzięki protokołowi Wiegand, kamera jest gotowa do podłączenia do każdego systemu kontroli dostępu w roli inteligentnego czytnika.

Opcjonalnie może mieć wbudowane moduły WIFI/LTE/GPS. W jednej kamerze może być używanych jednocześnie wiele algorytmów LPR (OCR), w tym także firm trzecich.

 

Hikvision
www.hikvision.com/pl

Kamery termowizyjne Seria HeatPro

Seria HeatPro firmy Hikvision obejmuje szeroką gamę kamer termowizyjnych przeznaczonych do różnego rodzaju zastosowań.

Wyposażone w technologię Deep Learning doskonale sprawdzają się zarówno w monitoringu wizyjnym obiektów komercyjnych czy osiedli mieszkaniowych, jak i w ochronie obwodowej na terenach przemysłowych i magazynowych.

Kamery termowizyjne HeatPro mają funkcję inteligentnego pomiaru temperatury monitorowanych obiektów, a także reagowania i wysyłania alarmów w sytuacji odchyleń od ustalonego progu. Pozwala to na wykrycie i identyfikację obiektów oraz dokładną interpretację zdarzeń w danej scenie, co jest szczególnie ważne w przypadku zagrożenia pożarem czy ryzyka przegrzania urządzeń.

Dzięki funkcji rejestrowania obrazów w różnych warunkach oświetleniowych i atmosferycznych kamery HeatPro zapewniają doskonałą świadomość sytuacyjną oraz wysoką stabilność i szczegółowość obrazu niezbędną do prawidłowej ochrony obiektów.

 

Linc Polska
www.linc.pl

Camect Smart Hub

Najlepsza sztuczna inteligencja rozpoznaje obiekty widziane przez kamery i generuje alarmy tylko w razie istotnych zdarzeń, całkowicie eliminując fałszywe alarmy dotyczące owadów, zwierząt, liści, deszczu, cieni itp.

Możliwość wykorzystania tego rodzaju systemów w monitoringu wizyjnym sprawia, że liczba niepożądanych alarmów jest praktycznie niezauważalna. Taki właśnie jest Camect Smart Hub. Potrafi wykryć i rozróżnić ponad 30 rodzajów obiektów — ludzi od zwierząt, samochody od rowerów, pająki od cieni itp.

Algorytm cały czas się rozwija, jest stale aktualizowany, co sprawia, że analityka staje się bliższa ideału. To daje skuteczniejszą ochronę i większe poczucie bezpieczeństwa.
Camect współpracuje z większością dostępnych kamer pracujących w standardzie ONVIF, RTSP itp. System obsługuje też głośniki zewnętrzne, co umożliwia wysyłanie odstraszających komunikatów głosowych.

Camect szanuje prywatność użytkownika, wszystkie dane wideo są przechowywane lokalnie, a wideo przesyłane do operatora jest zawsze szyfrowane. Dzięki inteligentnemu odtwarzaniu można przejrzeć cały dzień nagrań w 60 s.
Platforma Camect Go umożliwia bezpieczny zdalny dostęp na każdym urządzeniu z zainstalowaną przeglądarką.

System jest w pełni zintegrowany z wiodącymi stacjami monitorowania w Polsce. Ponadto oferuje zapis kopii wideo w chmurze, powiadamianie o zdarzeniach, integrację z Alexa/Google i wiele innych.
Camect jest po prostu smart!

 

Nedap Security Management
www.nedapsecurity.com/pl/

Nedap AEOS Locker Management

W czasach, gdy nową normą jest praca hybrydowa, pracownicy, wykonawcy i goście potrzebują przestrzeni do pracy w ograniczonym wymiarze. Nie mając stałego biurka, muszą mieć bezpieczne miejsce do przechowywania swoich rzeczy. To oznacza, że szafki stają się niezbędną i cenną inwestycją dla wielu firm.

Zarządzanie szafkami AEOS to inteligentna odpowiedź na te wymagania. Umożliwia przypisywanie szafek do poszczególnych osób lub grup, zezwala na korzystanie z nich przez określony czas lub bez limitu, blokowanie i odblokowywanie za pomocą dowolnego identyfikatora – karty, telefonu komórkowego, cechy biometrycznej lub kodu QR. Dashboard AEOS ułatwia zarządzanie tysiącami szafek. Terminal w postaci tabletu zapewnia użytkownikom prostotę użytkowania, a aplikacja mobilna – otwieranie i zamykanie skrytek za pomocą telefonu.

Z kolei połączenie zarządzania szafkami z fizyczną kontrolą dostępu umożliwia szybki dostęp do danych i zaawansowanego systemu raportowania. Połączenie z systemem KD zapewnia ponadto dostęp do wielu integracji, m.in. z systemami HR.

AEOS Locker Management można wykorzystać, gdy towary lub urządzenia muszą zostać nadane lub odebrane. Rozwiązanie jest często stosowane m.in. przez:

  • Działy IT – pracownicy mogą np. bezpiecznie zostawić uszkodzonego laptopa i odebrać go po naprawie.
  • Sklepy z narzędziami – instalatorzy mogą odbierać materiały po godzinach pracy.
  • Kurierzy – paczki można zostawić w bezpiecznym miejscu, gotowe do odbioru w późniejszym czasie.

 

Schrack-Seconet
www.schrack-seconet.pl

Platforma serwisowa S2

Certyfikowana (pod względem bezpieczeństwa) platforma chmurowa S2Service umożliwia
bezpieczne połączenia z nadzorowanymi obiektami przez VPN. Wszystkie routery pracują w chmurze S2Service i są zarządzane przez producenta, co gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa.
Najważniejsze funkcje

  • Najwyższe standardy bezpieczeństwa dzięki szyfrowanym tunelom VPN i dwuetapowej autoryzacji użytkownika.
  • Pełny dostęp do najnowszej dokumentacji produktowej, projektowej oraz informacji serwisowych. Możliwość szybkiego wyszukiwania elementów poprzez kody QR.
  • Wbudowane algorytmy do analizy oprogramowania, przyjętych rozwiązań i ich wzajemnej kompatybilności.
  • Automatyczna analiza obłożenia systemu. Szczegółowa informacja o możliwościach rozbudowy, elementów wyposażenia zarówno central, jak i peryferyjnych.
  • Zdalne zarządzanie zdarzeniami przez Integral Remote zapewnia stały dostęp do wszystkich komunikatów systemowych i stanu systemu w czasie rzeczywistym.
  • Automatyczne generowanie protokołów serwisowych, list przetestowanych elementów i list nieprawidłowości.
  • Możliwość szybkiego dodania dokumentacji fotograficznej i listy nieprawidłowości do raportu z przeglądu.
  • Zarządzanie zadaniami serwisowymi. Łatwe tworzenie zadań na podstawie listy komunikatów zdarzeń z systemu.
  • Wsparcie przy instalacji systemu. Montaż i jednoczesna alokacja elementów z wykorzystaniem aplikacji Integral Scan sczytującej kody QR elementów. Tak przygotowaną listę elementów można wykorzystać do programowania centrali.

 

TP-link
www.tp-link.com.pl

TP-Link TL-SX3206HPP
– ultrawydajny przełącznik PoE++ z portami 10G

TP-Link TL-SX3206HPP to przełącznik zarządzalny, który został wyposażony w cztery porty PoE++ 10G. Wspiera standard 802.3af/at/bt, dostarczając moc do 60 W na port. Całkowita moc podłączonych urządzeń wynosi 200 W. Podłączenie przełącznika do istniejącej sieci umożliwiają dwa sloty SFP+ 10G.

Dzięki prędkościom 10G switch idealnie nadaje się do wdrożenia punktów dostępowych Wi-Fi 6 oraz w przyszłości Wi-Fi 7. Urządzenie ma rozbudowane opcje zarządzania, znajdzie zastosowanie zarówno w małych, jak i średnich firmach, w których istnieje potrzeba stworzenia stabilnej, niezawodnej i skalowalnej sieci służącej do przesyłania dużych ilości danych. Zarządzanie siecią ułatwia możliwość zdalnego sterowania poprzez chmurę.

TP-Link TL-SX3206HPP obsługuje protokół IPv6 oraz posiada opcję konfiguracji VLAN 802.1Q, dzięki której sieć może być dzielona na odizolowane, mniejsze segmenty, co przekłada się na wysoki poziom bezpieczeństwa i wydajność. Umożliwia także szybkie wykrywanie najczęstszych ataków DoS, które wcześniej zostały zdefiniowane.

Z kolei funkcja ACL (Access Control Lists) ma zastosowanie w przypadku blokowania dostępu do określonych zasobów sieci, a IGMP Snooping pozwala na inteligentne skierowywanie strumieni multicastowych tylko do określonych subskrybentów.
Przełącznik może być zarządzany przez chmurę dzięki zgodności z platformą Omada SDN.

Urządzenie zostało objęte 5-letnią gwarancją.

 

ZKTeco Europe
www.zkteco.eu

Przenośny Terminal RCP S 922

S922 to wyjątkowy przenośny terminal kontroli dostępu zaprojektowany przez firmę ZKTeco do uwierzytelniania osób i rejestracji czasu pracy w terenie, poza siedzibą firmy, np. na placach budów, w centrach logistycznych, dużych gospodarstwach rolnych czy przemyśle wydobywczym.

Dzięki specjalnej gumowej obudowie urządzenie jest odporne na urazy mechaniczne i wstrząsy, w tym upadki z wysokości 0,5 m. Obudowa terminala zapewnia również wysoki stopień wodo- i pyłoszczelności (klasa ochrony IP65).

W górnej części terminala znajduje się uchwyt ułatwiający jego przenoszenie. Urządzenie ma w zestawie zasilacz, ale wbudowany akumulator o pojemności 7600 mAh umożliwia jego długą pracę z dala od zasilania sieciowego.

Terminal wyposażono w kolorowy ekran LCD TFT o przekątnej 3,5”. Oprócz czytnika różnych typów kart RFID ma też wbudowany doskonałej jakości czytnik linii papilarnych o pojemności pamięci do 50 tys. wzorców linii. Urządzenie wyposażono standardowo w interfejsy TCP/IP i USB.

Terminal S922 jest oferowany w kilku wersjach w zależności od koloru obudowy, typu czytanych kart RFID oraz zestawów wbudowanych interfejsów komunikacyjnych: Wi-Fi, GPRS, 3G (WCDMA) czy 4G.

Dzięki łączności komórkowej urządzenie może zdalnie łączyć się z oprogramowaniem umieszczonym na serwerze i przesyłać do niego dane z terminala w celu ich analizy.