Strona główna Kontrola Dostępu WaveKey. Mobilny dostęp, na którym możesz polegać!

WaveKey. Mobilny dostęp, na którym możesz polegać!

Smartfony są wszechobecne we współczesnym świecie. Są z nami stale, więc oprócz wykonywania rutynowych połączeń telefonicznych i sprawdzania wiadomości e-mail coraz częściej używamy ich do dokonywania płatności w sklepach, a także stają się doskonałym wyborem do kontroli dostępu. Mogą zastąpić kartę dostępu i są wygodniejsze oraz bezpieczniejsze w użyciu.

Według IHS Markit w 2018 r. tempo wzrostu rocznych pobrań mobilnych danych uwierzytelniających na całym świecie przekroczyło 150%, a wielkość rynku wzrosła do prawie 4,1 mln pobrań. Do 2023 r. liczba mobilnych danych uwierzytelniających wzrośnie z 1% wydawanych rocznie do 14% i zostanie wprowadzona jako znacząca alternatywa dla fizycznych poświadczeń na całym świecie. IHS Markit przewiduje, że do końca 2023 r. liczba rocznych pobrań mobilnych danych uwierzytelniających osiągnie ponad 120 mln.

Za tym zjawiskiem stoją różne czynniki, ale najważniejszy z nich to wygoda. Dla użytkownika oznacza to możliwość dostępu do budynku za pomocą smartfona, bez konieczności noszenia dodatkowych kart lub kluczy. Administrator bezpieczeństwa korzysta z opcji zdalnego wydawania i cofania mobilnych danych uwierzytelniających, a także z wysokiego poziomu bezpieczeństwa oferowanego przez poświadczenia Bluetooth.

WaveKey. Najszybsza mobilna kontrola dostępu oferowana przez 2N

2N, światowy lider w dziedzinie interkomów IP i systemów kontroli dostępu, wprowadził w 2022 r. WaveKey, opatentowaną technologię dostępu dla telefonów komórkowych. WaveKey rozwiązuje ograniczenia, które do tej pory dotyczyły kontroli dostępu opartej na funkcji Bluetooth. Ale ta technologia ma wiele zalet sprawiających, że jest to idealne rozwiązanie dostępu mobilnego, które warto rozważyć w swoich projektach.

Dzięki możliwości odblokowania drzwi w zaledwie 0,3 s WaveKey jest najszybszy na rynku i ma najwyższą w swojej klasie niezawodność, dzięki czemu nie ma żadnych problemów z jego użyciem w zatłoczonym środowisku biurowym. Sekret tej technologii 2N tkwi w unikatowym systemie wstępnego uwierzytelniania i komunikacji z maksymalnie 8 smartfonami znajdującymi się jednocześnie w zasięgu czytnika. Wyeliminowanie konieczności przeskakiwania czytnika z jednego telefonu komórkowego na drugi likwiduje opóźnienia i awarię komunikacji.

Odpowiednia równowaga pomiędzy wygodą a bezpieczeństwem

Znacznie szybsze uwierzytelnianie oznacza bezproblemowe przechodzenie przez budynek i szybkie otwieranie drzwi. Użytkownik nie musi nawet wyjmować smartfona z kieszeni lub torebki. Wystarczy dotknąć czytnika 2N i wejść. W ten sposób działa jeden z czterech trybów WaveKey, zwany trybem dotykowym.

Innym trybem, który mogą ustawiać administratorzy, jest tryb Dotknij w aplikacji. Zwiększa to bezpieczeństwo, ponieważ użytkownik musi odblokować telefon, aby wejść do aplikacji i otworzyć drzwi, naciskając wirtualny przycisk. Doskonale nadaje się on również do otwierania bram garażowych o większym zasięgu i barier parkingowych bezpośrednio z samochodu.

Trzeci to tryb Karta, który jest czymś więcej niż pełnoprawnym zamiennikiem technologii NFC, gdyż działa na urządzeniach z systemem zarówno Android, jak i iOS na bardzo krótkim dystansie.

Ostatni to tryb Ruch – całkowicie bezdotykowy sposób otwierania drzwi, który na wyższy poziom podnosi wygodę, jaką zapewnia tryb dotykowy. Kamera w interkomie 2N uruchamia proces uwierzytelniania, oparty na wykrywaniu ruchu. Jeśli zbliżająca się osoba ma przy sobie autoryzowany telefon, może od razu otworzyć drzwi.

2N TELEKOMUNIKACE
Pod Vinicí 20, 143 01 Praha 4
Czech Republic
www.2n.com