Strona główna Rynek SECURITY Nowy przewodniczący Komitetu Sterującego ONVIF

Nowy przewodniczący Komitetu Sterującego ONVIF

W lutym br. Leo Levit został nowym przewodniczącym Komitetu Sterującego ONVIF. Dyrektor ds. integracji systemów w Axis Communications wnosi na stanowisko przewodniczącego silne zaplecze techniczne i ponad dziesięcioletnie doświadczenie w zarządzaniu produktami, marketingu i sprzedaży. Zastąpił Pera Björkdahla, który ustępuje z funkcji prezesa po dziewięciu latach.

Przez ostatnią dekadę ONVIF pracowało nad ułatwieniem niemal powszechnej interoperacyjności urządzeń i klientów bezpieczeństwa fizycznego IP, umożliwiając użytkownikom końcowym i integratorom systemów swobodę wyboru produktów dozoru wideo i kontroli dostępu – powiedział Levit. Cieszę się, że będę częścią kolejnej ewolucji ONVIF, ponieważ nadal wspiera ona naszą rozwijającą się branżę i pogłębiające się relacje między analityką, IoT, AI i innymi technologiami.

Według Levita, bezpieczeństwo przechodzi transformacyjną zmianę. Branża ewoluowała od prostego nadzoru do wykorzystania AI i IoT w celu osiągnięcia różnych celów związanych z bezpieczeństwem i inteligencją biznesową. Według nowego przewodniczącego ONVIF nadal będzie miał za zadanie zaspokajać potrzeby branży pośród tych zmian.
Wykorzystanie algorytmów opartych na AI zależy od zdolności urządzenia do dostarczania danych i metadanych – a to wymaga interoperacyjności wykraczającej poza samą kamer” – powiedział Levit.

Wierzę, że jako branża możemy sprostać tym oczekiwaniom poprzez wzmocnienie roli interoperacyjności w dzisiejszych czasach i promowanie wykorzystania otwartych platform, które mogą pomóc organizacjom w stworzeniu bardziej holistycznego, inteligentnego i zrównoważonego systemu, który jest elastyczny i oparty na zmieniających się potrzebach użytkowników – kontynuował. Ponieważ gospodarka wciąż się zmienia i przemieszcza, starzejący się sposób myślenia “zbuduj raz i utrzymuj na zawsze” staje się jeszcze bardziej niepraktyczny, a interoperacyjność jest kluczem do rozszerzającej się roli technologii bezpieczeństwa i ochrony jako narzędzia do zarządzania szerszymi procesami operacyjnymi i biznesowymi.

Przed objęciem stanowiska dyrektora ds. integracji systemów, Leo był Global Product Manager of Analytics Solution w Axis Communications, doświadczenie zdobywał także w Sony Mobile Communications i Ericsson Mobile Platforms.

Źródło: https://onvif.org