Strona główna Infrastruktura krytyczna Bezpieczeństwo infrastruktury krytycznej tematem spotkania w Ambasadzie Australii

[Relacja] Bezpieczeństwo infrastruktury krytycznej tematem spotkania w Ambasadzie Australii

Jak skutecznie zabezpieczyć obiekt infrastruktury krytycznej przed współczesnymi zagrożeniami zastanawiano się na spotkaniu, które w marcu br. zorganizowała Ambasada Australii w Warszawie razem z firmą Linc Polska.

Promowanie współpracy handlowej i inwestycyjnej oraz pozytywnego wizerunku Australii w Polsce jest jednym z zadań Ambasady. Organizowane tu spotkania stanowią platformę do wymiany informacji oraz doświadczeń, są również doskonałą okazją do nawiązania nowych kontaktów i relacji biznesowych. Data i miejsce spotkania nie były przypadkowe, bowiem 21 marca br. gościli w Warszawie przedstawiciele australijskiej firmy Future Fibre Technologies (FFT), specjalizującej się w światłowodowych systemach detekcji zagrożenia. Jej portfolio obejmuje skuteczne rozwiązania do ochrony perymetrycznej obiektów infrastruktury krytycznej. Na bazie rozwiązań firmy FFT zrealizowano ponad 1200 instalacji na całym świecie, m.in. w bazach wojskowych, na granicach państw, na lotniskach, w kopalniach, rafineriach, petrochemiach, bazach paliwowych oraz w przemyśle gazowym i ciężkim.

Druga część spotkania była poświęcona systemom radarowym marki Blighter Surveillance Systems (Blighter), które wraz z kamerami termowizyjnymi stanowią doskonałe uzupełnienie systemów napłotowych marki FFT.  Połączenie tych elementów umożliwia skuteczną detekcję intruza, jego śledzenie i weryfikację na terenie chronionego obiektu.

Przedstawiciel firmy Blighter zaprezentował również system antydronowy AUDS, który wzbudził duże zainteresowanie. To połączenie trzech elementów: kamery termowizyjnej,  radaru i zakłócacza sygnałów. W zależności od potrzeb i oczekiwań można wybrać jeden, dwa lub trzy moduły systemu AUDS.

Oficjalnym przedstawicielem firm FFT oraz Blighter w Polsce jest Linc Polska.

(Fot. I.K.)