Strona główna Rynek SECURITY TOP 50 – Rok 2019 – Liderzy na rynku dozoru wizyjnego zdominują...

TOP 50 – Rok 2019 – Liderzy na rynku dozoru wizyjnego zdominują następną dekadę

William Pao, a&s International


Redakcja a&s prezentuje własny ranking i raport „Security 50” za rok 2019, w którym zestawia spółki giełdowe o silnej globalnej pozycji w branży zabezpieczeń technicznych (elektronicznych i mechanicznych) na podstawie przychodów uzyskanych w 2018 r. ze sprzedaży produktów.

Pierwszym wrażeniem może być zdziwienie, gdyż z pozoru nic się nie zmieniło i pierwsza piątka największych firm specjalizujących się w dozorze wizyjnym niemal nie różni się od ubiegłorocznej. Jeśli jednak wgłębić się w szczegóły, porównać wielkość przychodów, ich wzrost w latach 2017-2018 oraz marże brutto, to o zaskoczeniu nie może być mowy. Można wręcz zaryzykować twierdzenie, że ze względu na duży zasięg rynkowy, ekosystemy partnerów, a także możliwości technologiczne te firmy będą dominować przez kolejną dekadę.

Okazuje się również, że zajmujące pozycje nr 1 i nr 2 firmy Hikvision i Dahua wyszły bez szwanku ze sporów handlowych pomiędzy Chinami i Stanami Zjednoczonymi. Wysiłki USA zmierzające (poprzez sankcje) do powstrzymania ekspansji obu firm – polegające m.in. na odsunięciu ich od projektów rządowych i ograniczeniu możliwości współpracy z podmiotami amerykańskimi okazały się nieskuteczne. W rzeczywistości, ze względu na kapitalizację liderów oraz wysoki popyt na rozwiązania security na rynku chińskim, obaj producenci zostawili swoją konkurencję daleko w tyle.

Oddajemy w ręce Czytelników kolejne wydanie raportu „Security 50”, który – obejmując różne tematy (od trendów technologicznych, po sytuację na rynkach w poszczególnych regionach) – daje kompleksowy obraz branży security.

10 największych globalnych producentów branży Security (na podstawie przychodów ze sprzedaży produktów w 2018 r.)
Miejsce Firma
1 Hikvision Digital Technology
2 Dahua Technology
3 ASSA ABLOY
4 Bosch Security Systems
5 Axis Communications
6 FLIR Systems
7 Uniview Technologies
8 Allegion
9 Tiandy Technologies
10 IDIS