Strona główna Bezpieczeństwo biznesu Seek SCAN – automatyczny pomiar temperatury ciała na masową skalę

Seek SCAN – automatyczny pomiar temperatury ciała na masową skalę

Jednym z podstawowych sposobów wczesnego diagnozowania COVID-19 jest monitorowanie temperatury ciała i wychwytywanie osób ze stanami gorączkowymi, które mogą być potencjalnym źródłem zarażenia. Szczególnym wymaganiom w tym zakresie podlegają miejsca o wysokim natężeniu przepływu ludzi, gdzie metoda ręczna się nie sprawdza. W tym przypadku rozwiązaniem jest automatyczny pomiar temperatury ludzkiego ciała przy użyciu kamery termowizyjnej, czyli system Seek SCAN.

Seek SCAN to zaawansowany i wydajny system pomiarowy, opracowany w Kalifornii (USA) przez Seek Thermal, który od 40 lat zajmuje się konstruowaniem rozwiązań z dziedziny termowizji dla wojska i przemysłu. Jest przenośnym stanowiskiem do automatycznego pomiaru temperatury ciała, które można rozstawić w dowolnym miejscu w ciągu kilku minut. Składa się z kamer: termowizyjnej i światła widzialnego oraz dodatkowego źródła temperatury odniesienia, które należy podłączyć do komputera.

Pomiaru dokonują jednocześnie dwie kamery: termowizyjna i światła widzialnego zlokalizowane w niewielkim module o wymiarach 3 x 9 x 8 cm. Kamera termowizyjna, (precyzyjny mikrobolometr na bazie tlenku wanadu) charakteryzuje się dużą czułością, wysoką rozdzielczością i częstotliwością wykonywania pomiarów. Kamera światła widzialnego (rozdzielczość 1280 x 1024) umożliwia detekcję obrazu oraz szybką lokalizację twarzy w kadrze.

Aby zagwarantować wysoką dokładność pomiaru (+/- 0,3°C), w systemie Seek SCAN wykorzystano nowatorskie rozwiązanie z wykorzystaniem zewnętrznego stabilizowanego źródła temperatury ze stałą temperaturą 37°C. Moduł temperatury odniesienia, wymiarami zbliżony do modułu głównego, umieszcza się w polu badania osób, w odległości ok. 1,5 m od kamer. Jest zasilany z gniazdka sieciowego 230 V przez zasilacz lub z innego źródła 5 V za pomocą kabla USB-A. Oba moduły należy ustawić na statywach, a system podłączyć do komputera PC za pomocą kabla USB-A.

Skanowanie twarzy, pomiar temperatury oraz rejestrowanie wyników (np. na potrzeby archiwizacji lub analizy ruchu przechodzących osób) odbywa się automatycznie, szybko i bezkontaktowo.

System SEEK SCAN jest dedykowany do precyzyjnego pomiaru temperatury ciała. Ustawiany programowo offset temperatur pozwala na dokładne dopasowanie wskazań do warunków miejsca, w którym pomiar jest przeprowadzany. Sprawdzi się w małych i dużych firmach, fabrykach, urzędach, ośrodkach opieki zdrowotnej, ośrodkach edukacyjnych, hotelach, restauracjach, centrach handlowych i rozrywkowych, zwiększając bezpieczeństwo pracowników i klientów. System nie tylko zapewnia płynne i dokładne pomiary (pomiar i zapis temperatury w ciągu 1 sekundy, z dokładnością na poziomie 0,3°C), ale przede wszystkim oferuje pełną automatyzację procesu i zachowanie bezpiecznej odległości, co jest szczególnie ważne w walce z koronawirusem.

1
Twarz mierzonej osoby zostaje oznaczona w kadrze, w tle widać moduł temperatury odniesienia. Obok rzeczywistego zdjęcia pojawia się obraz termalny osoby z oznaczeniem mierzonego miejsca oraz wartościami temperatur: zmierzonej i odniesienia. Ta faza pomiaru jest obwiedziona niebieską ramką.
2
Wartość graniczna temperatury uznanej za prawidłową jest ustawiana manualnie podczas konfiguracji oprogramowania. Jeżeli zmierzona temperatura znajduje się poniżej temperatury granicznej (jest w normie), system informuje o tym za pomocą zielonej ramki. Obraz i wynik pomiaru zostaje automatycznie zapisany i zarchiwizowany na dysku komputera.
3
W przypadku wykrycia podwyższonej temperatury ciała, czyli przekroczenia ustawionej temperatury granicznej, system automatycznie uruchamia oznaczenie ostrzegawcze: ramka zdjęcia oraz wskazanie punktu pomiaru zmienia kolor na czerwony. Podobnie jak w pozostałych przypadkach, obraz i wynik pomiaru zostaje automatycznie zapisany na dysku komputera.

Cena systemu SEEK SCAN: 9900 zł + 23% VAT, dobre warunki dla instalatorów!

Więcej informacji o Seek Scan:

FIRE-MAX
Al. Jerozolimskie 224, 02-495 Warszawa
e-mail: biuro@firemax.pl
https://www.firemax.pl/