Strona główna Relacje Seminarium Branży Elektronicznych Systemów Bezpieczeństwa

Seminarium Branży Elektronicznych Systemów Bezpieczeństwa

Spotkanie firm z branży elektronicznych systemów bezpieczeństwa w ramach seminarium organizowanego przez Instytut Systemów Elektronicznych Wydziału Elektroniki Wojskowej Akademii Technicznej stało się coroczną tradycją. W tym roku po raz pierwszy trwało dwa dni.

Spośród ponad 20 partnerów z branży, z którymi Wydział Elektroniki WAT współpracuje od wielu lat, w tegorocznym wydarzeniu aktywnie uczestniczyły: AAT Systemy Bezpieczeństwa, Assa Abloy, Bosch Security and Safety Systems, CBC Poland, Hikvision, ICS Polska, ID Electronics, Janex International, Polon-Alfa, Polska Izba Systemów Alarmowych (PISA), Pulsar, Roger, Satel, Schrack Seconet oraz Szkoła Główna Służby Pożarniczej (SGSP). Magazyn „a&s Polska” był jednym z patronów medialnych wydarzenia.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji seminarium były najnowsze rozwiązania produktowe oraz ich integracja z systemami kontroli dostępu. Wystąpienia uczestników w głównej mierze koncentrowały się na prezentacji najnowszych rozwiązań i wskazywaniu możliwości ich integracji z innymi systemami bezpieczeństwa. Zastosowanie sztucznej inteligencji do przetwarzania obrazu z monitoringu wizyjnego i wykorzystanie uzyskiwanych w ten sposób informacji jako czynnik integrujący różne systemy bezpieczeństwa przewijało się w wielu prezentacjach.

Jednym z wydarzeń seminarium jest konkurs o tytuł Mistrza Elektronicznych Systemów Bezpieczeństwa skierowany do studentów specjalności: Inżynieria Systemów Bezpieczeństwa na kierunku Elektronika i Telekomunikacja. Zwycięzcą i zdobywcą statuetki został inż. Piotr Wiski, student studiów II stopnia na kierunku elektronika i telekomunikacja. Tytuł pierwszego i drugiego wicemistrza wywalczyli inż. Adrian Gronowski i Filip Zalewski. Kolejnych siedmiu laureatów, którzy uzyskali największą liczbę punktów, otrzymało wyróżnienia.

Bezp. inf. WAT

Zobacz fotorelację z pierwszego dnia:

Zobacz fotorelację z drugiego dnia: