Strona główna Telewizja Dozorowa Kamera termowizyjna do zdalnego monitorowania temperatur

Kamera termowizyjna do zdalnego monitorowania temperatur

Axis Communications wprowadza na rynek nową kamerę termowizyjną – AXIS Q2101-TE, która może mierzyć temperaturę w wyjątkowo szerokim zakresie od -40 do aż 350°C. W sytuacji przekroczenia ustalonego progu, gdy temperatura wzrośnie lub spadnie zbyt szybko, kamera uruchamia powiadomienie. Pozwala to na uniknięcie niepożądanych przestojów w produkcji spowodowanych przegrzewaniem się sprzętu, jak również konserwację predykcyjną.

Urządzenie wyposażono w najnowszy system-on-chip – ARTPEC 8, którego zadaniem jest obsługa funkcji analitycznych. Dzięki wczesnej detekcji ognia odpowiednie jednostki zostaną błyskawicznie powiadomione o wszelkich sygnałach mogących oznaczać wystąpienie pożaru. Funkcje analityczne umożliwiają również inteligentne filtrowanie sygnałów w celu zmniejszenia liczby fałszywych alarmów, ignorując np. powiadomienie o ciepłej rurze wydechowej przejeżdżających pojazdów roboczych. Kamera jest także wyposażona w elektroniczną stabilizację obrazu (EIS), która zmienia największe wibracje w stabilny obraz.

Odpowiednio zamontowana może monitorować teren w zakresie do 360°. Kontrola temperatury może dotyczyć aż 256 wcześniej zdefiniowanych obszarów, każdy zbudowany z 10 unikatowych wielokątnych obszarów zaznaczonych w systemie. Miejscowe wykrywanie temperatury umożliwia pobieranie danych z konkretnego miejsca, co pozwala zbierać informacje do badań, statystyk lub innych celów. Urządzenie ma także wbudowane dodatki z zakresu cyberbezpieczeństwa, które uszczelniają ochronę, utrudniając nieautoryzowany dostęp. Axis Edge Vault broni system identyfikacji, jednocześnie upraszczając autoryzację produktów Axis w sieci.

Kamerę wyróżniają duża wytrzymałość i odporność na uderzenia, co gwarantuje obudowa o klasie IK10. Jest przystosowana do pracy na zewnątrz, sprawdzi się w ochronie obwodowej oraz wykrywaniu i rejestracji zdarzeń z dużej odległości. Ochronę przed korozją potwierdza stopień ochrony obudowy IP66/67 i NEMA 4X.

Bezp. inf. prasowa