Strona główna Kontrola Dostępu Systemy zabezpieczeń Bosch w ICE Kraków Congress Centre

Systemy zabezpieczeń Bosch w ICE Kraków Congress Centre

© Krakowskie Biuro Festiwalowe, W.Wandzel, wandzelphoto.com

ICE Kraków Congress Centre to nowoczesne, światowej klasy centrum koncertowo-kongresowe. W obiekcie usytuowanym w jednym z najbardziej prestiżowych miejsc Polski – na wprost Zamku Wawelskiego  – znajdują się trzy główne sale mieszczące 1915, 600 i 300 osób i zespół sal konferencyjnych o powierzchni 550 m2 wyposażony w system mobilnych ścian, które pozwalają na dowolną aranżację przestrzeni. Obiekt ma trzypoziomowe przeszklone foyer z widokiem na zakole Wisły, Wawel oraz krakowskie Podgórze.

Centrum kongresowe ICE Kraków Congress Centre zostało zaprojektowane z uwzględnieniem najwyższych standardów funkcjonalnych i akustycznych. Ze względu na szeroka gamę wydarzeń, jakie odbywają się na terenie obiektu (koncerty czy wielkie międzynarodowe konferencje) bezpieczeństwo ludzi i zasobów jest priorytetem. Odpowiedzią na wymienione potrzeby jest zaprojektowane i zrealizowane kompleksowe, zintegrowane rozwiązanie Bosch Security Systems, które zapewnia spójne i efektywne zarządzanie obiektem przez służby ochrony i utrzymania.

W odpowiedzi na wysokie wymagania stawiane przed dostawcą systemów zabezpieczeń, Bosch dostarczył do obiektu systemy sygnalizacji pożaru, systemy nagłośnieniowe i dźwiękowe systemy ostrzegawcze, systemy sygnalizacji włamania i napadu, systemy konferencyjne.

Rozwiązania Bosch stanowią istotny element Centrum Kongresowego ICE Kraków Congress Centre. Za detekcję pożaru odpowiada modułowa centrala Bosch FPA w konfiguracji rozproszonej, wyposażona w punktowe oraz liniowe detektory dymu i temperatury. W pomieszczeniach reprezentacyjnych zostały zainstalowane płaskie czujki dekoracyjne zlicowane z powierzchnią sufitu. W sumie do obiektu Bosch dostarczył prawie 2000 czujek pożarowych.

W ICE Kraków Congress Centre zastosowano system nagłośnieniowy DSO Bosch Praesideo, także w konfiguracji rozproszonej. Perfekcyjną jakość dźwięku zapewniają głośniki Bosch, w tym zaawansowane głośniki hemisferyczne we foyer i sali audytoryjnej oraz teatralnej.

Nadzór wizyjny w obiekcie oparty jest na systemie zarządzania i rejestracji Bosch Video Management oraz kombinacji kamer. Część kamer to nowoczesne kamery panoramiczne 12-megapikselowe z obiektywami typy rybie oko.

© Krakowskie Biuro Festiwalowe, W.Wandzel, wandzelphoto.com

System sygnalizacji włamania i napadu w ICE Kraków Congress Centre bazuje na centrali Bosch MAP z wydajnymi detektorami sufitowymi i dualnymi.

Dostęp do wskazanych pomieszczeń zarządzany jest za pomocą systemu KD firmy Bosch opartego o kontrolery IP serii AMC.

Bosch Building Integration System (BIS) odpowiada za integrację systemów z pomocą jednej stacji operatorskiej, wiążąc zdarzenia umożliwiając wspólne i efektywne zarządzanie bezpieczeństwem w obiekcie.

Istotne znaczenie w codziennej pracy ICE Kraków Congress Centre mają zaawansowane systemy konferencyjne Bosch, takie jak system tłumaczeń symultanicznych Integrus czy system dyskusyjny DCN.