Strona główna Bezpieczne miasto Technologia rozpoznawania twarzy Panasonic uznana za jedną z najlepszych

Technologia rozpoznawania twarzy Panasonic uznana za jedną z najlepszych

Amerykański Instytut Norm i Technologii NIST przeprowadził badanie pt. „Face Verification Challenge”, w ramach którego przetestował i porównał skuteczność algorytmów rozpoznania twarzy stosowanych przez różnych producentów systemów zabezpieczeń. Stworzona przez Panasonic technologia Face Matching okazała się jednym z najlepszych rozwiązań do identyfikacji twarzy.

NIST, we współpracy z amerykańską agencją badawczą IARPA (Intelligence Advanced Research Projects Activity), przetestował najnowszą technologię rozpoznawania twarzy Panasonic, która jest obecnie dopracowywana w Centrum Innowacji firmy.

Test miał na celu porównanie rozwiązań różnych producentów. Algorytmy były zestawione ze sobą pod względem ośmiu kryteriów, m.in. weryfikacji, identyfikacji, wykrywania, grupowania i przetwarzania obrazów zatłoczonych miejsc.

Badanie porównawcze odbyło się na próbie 67 tysięcy zdjęć przedstawiających 700 twarzy oraz 10 tysięcy innych obrazów. Porównano współczynnik błędów i trafień osiągniętych przez poszczególne algorytmy.

Algorytm Panasonic okazał się najlepszy w kategorii skumulowanej charakterystyki dopasowania CMC
(Cumulative Match Characteristic), a część trafień przewyższyła wręcz wymagany próg dokładności.

Do tego typu testów najczęściej używa się zdjęć reporterskich, głównie ze względu na to, że są wykonywane w szybkim tempie i często w trudnych warunkach. Przedstawiają one osoby w różnych pozach, o różnych wyrazach twarzy i przy zróżnicowanych warunkach oświetleniowych, co stwarza wyzwania dla technologii rozpoznawania twarzy.

– Wynik testów przeprowadzonych przez NIST to dla nas doskonała wiadomość, która potwierdza zaangażowanie firmy Panasonic w projektowanie coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa – komentuje Gerard Figols, Panasonic’s Security Solutions Product Marketing Manager.
– W każdej z ostatnich trzech dekad Panasonic był numerem jeden pod względem liczby zarejestrowanych patentów w obszarze Security, co pokazuje, jak ogromną wagę nasza firma przywiązuje do innowacji, badań i rozwoju na tym polu – dodaje Figols.

Pełny raport można znaleźć pod linkiem (str. 5), a więcej informacji na temat technologii rozpoznawania twarzy Panasonic można znaleźć na stronie internetowej firmy.