Strona główna Rozległe i rozproszone Teledyne FLIR Elara R-190 | RADAR – nowość w ofercie Linc Polska

Teledyne FLIR Elara R-190 | RADAR – nowość w ofercie Linc Polska

Teledyne FLIR to nie tylko światowy lider w produkcji kamer termowizyjnych, ale również producent radarów. Terminale towarowe i bocznice kolejowe to miejsca, w których dość często dochodzi do wtargnięć, kradzieży i zniszczenia mienia.

Ochrona tego typu obiektów jest utrudniona m.in. ze względu na rozległy i zróżnicowany teren, brak wystarczających zabezpieczeń w postaci ogrodzenia czy też ograniczone oświetlenie zabezpieczanego terenu. Wszystko to powoduje, że trudno zapewnić takim obiektom ochronę przed kradzieżą czy też aktami wandalizmu.

Wobec tego, czy jedynym sposobem na skuteczne zabezpieczenie tych obiektów jest ochrona fizyczna? Odpowiedź brzmi – nie. Z pomocą przychodzą radary. Urządzenia tego typu umożliwiają automatyczną detekcję intruzów, zarówno osób, jak i pojazdów oraz ich śledzenie w każdych warunkach atmosferycznych, przez całą dobę, 365 dni w roku.

Marka Teledyne FLIR, która swoją rozpoznawalność zawdzięcza znakomitym kamerom termowizyjnym, swoje portfolio wzbogaciła o radary. Najnowszy radar Teledyne FLIR Elara R-190 umożliwia jednoczesne śledzenie do 32 wykrytych celów i lokalizację każdego z nich. Kolejnym atutem radaru jest niski pobór prądu i duży zasięg detekcji.

Dodatkową funkcjonalnością jest możliwość zintegrowania go z rozwiązaniami firm trzecich, np. ze światłowodowym systemem detekcji czy z kamerami tradycyjnymi lub termowizyjnymi, umożliwiając wideoweryfikację. Projektując system zabezpieczenia danego obiektu warto rozważyć zastosowanie radarów. Zachęcamy do ich testowania. ⦁