Strona główna Telewizja Dozorowa Axis Powered by Genetec – nowość w kontroli dostępu

Axis Powered by Genetec – nowość w kontroli dostępu

Axis Powered by Genetec to pierwsze rozwiązanie w branży, które umożliwia wprowadzenie zaawansowanego oprogramowania Genetec bezpośrednio do firmware’u urządzeń.

Genetec, wiodący dostawca technologii w zakresie zunifikowanych rozwiązań zabezpieczeń, bezpieczeństwa publicznego i business intelligence, poinformował o współpracy z Axis Communications, której efektem jest wprowadzenie Axis Powered by Genetec. To pierwsze w branży rozwiązanie kontroli dostępu łączące w jednej ofercie typu all-in-one oprogramowanie kontroli dostępu Genetec Synergis™ z sieciowymi kontrolerami drzwi AXIS A1210 i AXIS A1610.

Integratorzy skorzystają z łatwych do wdrożenia urządzeń fabrycznie wyposażonych w innowacyjne oprogramowanie kontroli dostępu, bez problemów związanych z tradycyjną integracją urządzenia i oprogramowania. Co więcej, urządzenia włączone do programu Axis Powered by Genetec są objęte planem stałego uzupełniania o nowe funkcje i aktualizacje oprogramowania sprzętowego oraz ochroną w zakresie cyberbezpieczeństwa, świadczonym przez dwóch wiodących w branży innowatorów.

– Axis i Genetec łączy zaufane partnerstwo oparte na długiej historii współpracy i pomysłowości w zakresie rozwoju – stwierdził Michel Chalouhi, wiceprezes ds. sprzedaży globalnej w Genetec Inc. – Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z firmą Axis jako głównym partnerem w naszym nowym programie Powered by Genetec. Wspólne wysiłki skoncentrowane na dostarczaniu wydajnych i kreatywnych rozwiązań spełniających potrzeby klientów stanowiły podstawę rozwoju tej zaawansowanej technologii kontroli dostępu, dostarczanej w formie uproszczonej, łatwej do nabycia i wdrożenia oferty.

– Axis i Genetec mają za sobą długą historię wspólnych innowacji. Nowe rozwiązanie Axis Powered by Genetec jest przykładem tej współpracy w zakresie integracji najlepszych w swojej klasie urządzeń i oprogramowania, co usprawnia instalację i konserwację, a jednocześnie zwiększa cyberbezpieczeństwo – powiedział Fredrik Nilsson, VP amerykańskiego oddziału Axis Communications. – Nasza wieloletnia i zaufana współpraca z firmą Genetec zaowocowała rozwiązaniami, na których integratorzy i użytkownicy końcowi mogą polegać, ponieważ zapewniają ciągłe innowacje, jakość oraz wartość w szerokim zakresie potrzeb związanych z kontrolą dostępu.

Axis Powered by Genetec w jednym module łączy urządzenie i oprogramowanie, co upraszcza proces instalacji, zmniejsza koszty konserwacji i wprowadza wbudowane funkcje cyberbezpieczeństwa na poziomie zarówno urządzenia, jak i oprogramowania. Rozwiązanie bazujące na otwartej platformie rozszerza bazę systemów Genetec, zapewniając jednocześnie klientom większą elastyczność w zakresie modernizacji systemów w miarę ewolucji ich potrzeb.

– Wykorzystanie mocy obliczeniowej w urządzeniach brzegowych stanie się niezbędne w nowoczesnej architekturze systemów – podkreślił Christian Morin, wiceprezes ds. badań i rozwoju w Genetec Inc. – W miarę zbliżania się do granicy prawa Moore’a przetwarzanie na brzegu sieci będzie się rozwijać, aby zwiększyć moc obliczeniową złożonych aplikacji. Inicjatywy takie jak Axis Powered by Genetec wyznaczają początek innowacji w Genetec.

Wybrane oferty Powered by Genetec dla szeregu urządzeń brzegowych firma Genetec wprowadzi w nadchodzących kwartałach. Certyfikowani partnerzy Genetec będą mieli dostęp do rozwiązania już w kwietniu. Więcej informacji na temat Axis Powered by Genetec można znaleźć na stronie: https://www.genetec.com/a/axis-powered-by-genetec.

O firmie Genetec
Genetec jest innowacyjną firmą technologiczną z szerokim portfolio rozwiązań obejmujących zabezpieczenia, systemy inteligentne i operacyjne. Firma opracowuje rozwiązania mające na celu poprawę bezpieczeństwa, rozwiązań w zakresie business inteligence i działalności przedsiębiorstw, administracji rządowych i społeczności, w których żyjemy. Jej sztandarowy produkt, Security Center, jest platformą o otwartej architekturze, która łączy system monitoringu wizyjnego oparty na protokole IP, kontrolę dostępu, automatyczne rozpoznawanie tablic rejestracyjnych (ALPR), komunikację i analizy. Założona w 1997 r., mająca siedzibę w Montrealu firma Genetec obsługuje swoich klientów poprzez rozległą sieć certyfikowanych partnerów handlowych i konsultantów w ponad 159 krajach.
Więcej informacji: www.genetec.com