Strona główna Telewizja Dozorowa Stałoogniskowa kamera kopułkowa wyposażona w funkcję głębokiego uczenia od Axis

Stałoogniskowa kamera kopułkowa wyposażona w funkcję głębokiego uczenia od Axis

Axis Communications prezentuje nową serię kamer kopułkowych AXIS M32, pozwalających na przeprowadzanie zaawansowanych analiz na brzegu sieci. Kamery mają fabrycznie wbudowaną aplikację AXIS Object Analytics, która umożliwia detekcję i klasyfikację obiektów z podziałem na ludzi, pojazdy oraz typy pojazdów.

AXIS M3215-LVE i AXIS M3216-LVE oparte na procesorze ARTPEC-8 oferują znakomitą jakość obrazu – odpowiednio: 2 i 4 Mpix. Dzięki technologiom Axis Lightfinder, Axis Forensic WDR oraz Axis OptimizedIR urządzeniom niestraszne są nawet najtrudniejsze warunki oświetleniowe, szczegóły obrazu, które są widoczne nawet przy słabym świetle.

Ponadto kamery przystosowane są do wykonywania zaawansowanych obliczeń dzięki odpowiednio dużej pamięci masowej. Pozwala to na gromadzenie i analizowanie jeszcze większej ilości danych na brzegu sieci. Dodatkowo, dzięki obsłudze platformy ACAP w wersji 4, do systemu można doinstalować dedykowane aplikacje oparte na głębokim uczeniu.

Najważniejsze cechy urządzeń:

  • znakomita jakość obrazu o rozdzielczości 2 i 4 Mpix,
  • aplikacje Lightfinder, Forensic WDR i OptimizedIR,
  • obsługa zaawansowanych analiz brzegowych,
  • złącza audio i we/wy,
  • wbudowane cyberzabezpieczenia.

Kamery zostały wykonane w klasie IK10 i wyposażone w dodatkową osłonę pogodową, co zabezpiecza je przed działaniem mocnego słońca, deszczu oraz śniegu. Zostały także wyposażone w funkcje cyberbezpieczeństwa, takie jak Axis Edge Vault, która chroni identyfikator urządzenia i upraszcza uwierzytelnianie produktów Axis w sieci. ⦁