Strona główna Rozległe i rozproszone Upraszczamy codzienną pracę menedżerów ds. bezpieczeństwa, pracowników i liderów biznesu

Upraszczamy codzienną pracę menedżerów ds. bezpieczeństwa, pracowników i liderów biznesu

Eksperci Nedap intensywnie pracują, aby wprowadzać na rynek zabezpieczeń kolejne innowacje. W ostatnich latach zespół R&D współdziałał z wieloma kluczowymi klientami i decydentami, aby poznać największe wyzwania, którym muszą sprostać w codziennych obowiązkach. Zebrane informacje zostały wykorzystane do stworzenia kompletnie nowego rozwiązania, jakim jest PACE.

Jednym z największych wyzwań dla dużych organizacji (np. przemysłowych, rządowych, edukacyjnych) jest zarządzanie dostępem dużej liczby pracowników w wielu budynkach i lokalizacjach. Chociaż istniejące systemy kontroli dostępu oferują doskonałą technologię do zarządzania dostępem, większość z nich nie nadaje się do tego na poziomie organizacyjnym uwzględniającym dynamikę przepływu ludzi.

Wiele lokalizacji wiąże się z licznymi wyzwaniami

Organizacje zatrudniające dużą liczbę pracowników często mają do czynienia z rosnącą dynamiką zmian posiadaczy kart (np. pracownicy zmieniający funkcję lub zawód, goście odwiedzający lokal). Dysponowanie wieloma lokalizacjami z różnymi systemami kontroli dostępu oprócz większych kosztów oznacza również konieczność sprostania wyzwaniom związanym ze zgodnością z przepisami, aby upewnić się, że wszystkie lokalizacje i wszystkie systemy kontroli dostępu są zgodne z polityką bezpieczeństwa.
Przykładowo, jeśli ktoś opuszcza organizację, to zgodnie z polityką bezpieczeństwa należy zablokować tej osobie dostęp do wszystkich lokalizacji biznesowych. Ale czy tak w istocie jest? I skąd menedżer ds. bezpieczeństwa może to wiedzieć?

Wraz z wyzwaniami przychodzą możliwości: rozwiązania PIAM

Rozwiązanie do zarządzania tożsamością i dostępem (PIAM – Physical Identity and Access Management) zostało zaprojektowane w celu zapewnienia prostszych, bardziej intuicyjnych sposobów zarządzania fizyczną tożsamością i zmianami dostępu. W końcu zmiana jest dziś normą, ponieważ wszyscy poruszamy się w ciągle zmieniającym się świecie. Wdrażanie i zwalnianie części pracowników, wewnętrzne ruchy i transfery oraz doraźne żądania dostępu pojawiają się każdego dnia. Chociaż wszyscy staramy się zaakceptować zmiany, specjaliści ds. bezpieczeństwa szukają sposobów, aby mieć czas na skupienie się na tym, co najważniejsze, czyli bezpieczeństwie. I tutaj pojawia się rozwiązanie PIAM.

Odpowiednie rozwiązanie PIAM powinno nie tylko pomóc w zmniejszeniu obciążenia operacyjnego, o którym mowa wcześniej, ale także poprawić produktywność biznesową i poprawić doświadczenia pracowników, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa i zgodności z politykami organizacyjnymi. Pracując nad rozwiązaniem PIAM, zespół Nedap wchodził w „różne buty”: menedżerów bezpieczeństwa, pracowników i liderów biznesowych, poznając specyfikę ich pracy.

PIAM ma na celu usunięcie ciężaru operacyjnego związanego z zarządzaniem dostępem i umożliwienie menedżerom bezpieczeństwa wygodnego delegowania uprawnień do zarządzania dostępem w każdej lokalizacji biznesowej. Delegując obowiązki, osoby decyzyjne w każdym obszarze mogą szybciej i dokładniej obsługiwać żądania dostępu. Rozwiązanie sprawia, że zarządzanie dostępem jest łatwe w obsłudze i przyjazne dla użytkownika. Odbywa się poprzez automatyzację zadań i uczynienie ich bardziej intuicyjnymi.

Oferta PIAM opiera się na technologii cyfrowych bliźniaków

Misją Nedap jest opracowywanie inteligentnych technologii, które pomagają organizacjom bez problemu zarządzać tożsamością i dostępem niezależnie od tego, jakiego systemu kontroli dostępu używają na miejscu. Systemy bezpieczeństwa muszą pracować dla nas, a nie na odwrót: to nie my powinniśmy pracować na rzecz naszego systemu bezpieczeństwa.

PIAM opiera się na unikatowej technologii cyfrowego bliźniaka. Polega ona na stworzeniu cyfrowej kopii rzeczywistego układu obiektu i systemów zabezpieczeń – cyfrowej wersji rzeczywistości. Cyfrowy bliźniak może pomóc w planowaniu, przewidywaniu, zarządzaniu i podejmowaniu decyzji dotyczących bezpieczeństwa i przepływu osób. To prawie tak, jak mapy Google’a wspierają w nawigacji, wyszukiwaniu i ulepszaniu podróży.
Nic bardziej nie frustruje pracowników niż czekanie przy zamkniętych drzwiach po dotarciu do miejsca pracy. Wyobraźmy sobie, jak bardzo poprawi się ich samopoczucie, jeśli wyeliminujemy opóźnienia i zawiłości w uzyskaniu odpowiedniego dostępu! Nie wspominając już o doświadczeniach gości i kontrahentów. Badania wykazały, że pozytywne doświadczenia w pracy zwiększają produktywność, a swobodne i bezpieczne poruszanie się ma tu kluczowe znaczenie.

Czy dołączysz do nas?

Jesteśmy na początku drogi w kierunku dostarczania niesamowitych i inteligentnych usług, które mogą zrewolucjonizować zarządzanie dostępem. Wraz z pierwszym wdrożeniem platformy PIAM czekamy niecierpliwie na nowości, które dodamy do naszej technologii w nadchodzących latach.

Nedap Security Management
al. Niepodległości 18
02-653 Warszawa
www.nedapsecurity.com/pl/