Strona główna Relacje Axis Partners’ Day 2018

[wideorelacja] Axis Partners’ Day 2018

 

W odrestaurowanych historycznych wnętrzach Hotelu Europejskiego odbyła się kolejna edycja dorocznej konferencji Axis Partners’ Day. Axis Communications zgromadził 2 października liczne grono partnerów oraz ekspertów z branży. Podczas spotkania zostały przedstawione ciekawe rozwiązania oraz najnowsze trendy w zakresie dozoru wizyjnego. 

Sukces Axis Communications na polskim rynku opiera się na ścisłej i rozległej współpracy z lokalnymi partnerami, dzięki którym firma odnotowała w pierwszym półroczu 2018 roku wzrost sprzedaży w Polsce o rekordowe 60% w porównaniu do roku minionego. Do zintegrowanej sieci należy ponad 2500 partnerów ADP (application development partners), którzy korzystając z otwartych kamer i enkoderów, tworzą szyte na miarę aplikacje dla użytkowników końcowych. Podstawą jest otwarta platforma Axis, która w prosty sposób daje możliwość rozszerzenia podstawowej funkcjonalności kamer. Jak co roku, firma Axis przyznała swoim partnerom nagrody w poszczególnych kategoriach. Tytułem Najlepszego Partnera Roku 2018 uhonorowano firmę mvb ze Szczecina. Najlepszym dystrybutorem z najbardziej dynamicznym wzrostem ogłoszono firmę Anixter, za najlepszy debiut roku uznano wyniki firmy Electrum, zaś wyróżnienie za dynamiczny wzrost otrzymała firma S-NOVA Security, a najciekawszy projekt przygotowała firma Instom.

Dużo uwagi poświęcono tematyce smart city. Dalibor Smażinka, Enterprise Solutions Manager na Europę Wschodnią w Axis Communications, na ciekawych przykładach potwierdził kierunek rozwoju monitoringu wizyjnego: Punktem wyjścia dla władz lokalnych jest zapewnienie mieszkańcom poczucia bezpieczeństwa. Następny krok to usprawnienie zarządzania ruchem ulicznym, a wisienką na torcie jest stworzenie kompleksowych rozwiązań dla inteligentnego środowiska miejskiego, gdzie komfort życia mieszkańców powinien być nadrzędną wartością.

(Fot. I.K.)