Strona główna Kontrola Dostępu Zdalne zarządzanie dostępem do skrzynek rozdzielczych z urządzeniami do sterowania ruchem drogowym

Zdalne zarządzanie dostępem do skrzynek rozdzielczych z urządzeniami do sterowania ruchem drogowym

Cloud Link Roadrunner

Zarządzający ruchem i inżynierowie mogą teraz zdalnie zarządzać skrzynkami rozdzielczymi i innymi urządzeniami służącymi do zarządzania ruchem, a także monitorować i zabezpieczać je.

Firma Genetec, wiodący dostawca technologii w zakresie zunifikowanych rozwiązań zabezpieczeń, bezpieczeństwa publicznego i business intelligence, wprowadziła na rynek pierwsze w branży rozwiązanie do zarządzania dostępem do skrzynek rozdzielczych, które umożliwia osobom zarządzającym ruchem drogowym i inżynierom zdalne zarządzanie nimi, a także monitorowanie ich i zabezpieczanie dostępu do nich.

W połączeniu z najnowszym oprogramowaniem do zarządzania dostępem nowe urządzenie Cloud Link Roadrunner™ (zgodne z normą NEMA TS2 – National Electrical Manufacturer Association) zastępuje tradycyjne zamki mechaniczne i umożliwia klientom kontrolę nad tym, kto, jak i kiedy ma dostęp do ich zdalnych obudów.

Dzięki połączeniu rozwiązań do zarządzania dostępem i monitoringu wizyjnego pracownicy odpowiedzialni za zarządzanie ruchem mogą natychmiast zweryfikować zdarzenie bez konieczności wysyłania ekip i w razie potrzeby szybko zareagować. Ponadto dostęp do skrzynek może być przyznawany zdalnie i dostosowany do charakteru wykonywanej pracy oraz roli wykonawcy lub pracownika.

Tradycyjnie obudowy skrzynek rozdzielczych z urządzeniami do zarządzania ruchem są chronione zamkami mechanicznymi, które można otworzyć zwykłymi kluczami kupionymi w każdym sklepie z artykułami metalowymi. To sprawia, że są one podatne na ataki fizyczne – wyjaśnia Jordan Burnsed, dyrektor działu wprowadzania nowych produktów w firmie Genetec Inc. – Nasze nowe rozwiązanie do zdalnego dostępu do skrzynek rozdzielczych jest bezpieczne i pomaga zarządzającym ruchem zmniejszyć koszty, poprawić wydajność i zwiększyć bezpieczeństwo.

Oprócz kontroli dostępu użytkowników w czasie rzeczywistym i weryfikacji wizyjnej nowe rozwiązanie zapewnia możliwość kontroli oraz rozliczania wykonawców i pracowników. Użytkownicy mogą tworzyć niestandardowe pulpity i raporty, analizować dane i wzorce aktywności oraz śledzić prace kontraktowe w celu uzgodnienia rozliczeń z wykonawcami. Ponadto mogą określać trendy, przeszukiwać dane i prowadzić dochodzenia w przypadku wymuszonych otwarć lub innych nieprawidłowości w użytkowaniu.

Cloud Link Roadrunner to pierwsze w branży, bezpieczne pod względem cybernetycznym, wytrzymałe urządzenie IoT stworzone pod kątem rozwiązań do zarządzania dostępem do skrzynek rozdzielczych, stanowiące część zunifikowanego systemu zarządzania ruchem firmy Genetec. Zostało zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie cybernetycznym i odporności mechanicznej, dzięki czemu osoby zarządzające ruchem mogą bez obaw wdrażać w swoich skrzynkach rozdzielczych funkcje kontroli dostępu, które można rozbudowywać.

Nowe rozwiązanie do zarządzania dostępem do skrzynek rozdzielczych zapewnia klientom spokój ducha, bo wiedzą, że ich urządzenia są zawsze zabezpieczone.

– Mamy teraz rozwiązanie, które nie tylko pozwala nam lepiej chronić dostęp do skrzynek rozdzielczych z urządzeniami do sterowania ruchem drogowym przed zmieniającymi się zagrożeniami, ale także pomaga nam usprawnić działania oraz uzyskać kontrolę i wgląd w całą infrastrukturę w czasie rzeczywistym – podkreśla Victor Nunez, kierownik ds. operacji transportowych w Inglewood w Kalifornii. – Mogliśmy również śledzić dostęp wykonawców i czas spędzony w naszych węzłach komunikacyjnych, dzięki czemu po raz pierwszy uzyskaliśmy jasny obraz wartości usług, wydajności i kosztów. System pozwolił nam również na zdalne przyznawanie dostępu do naszych skrzynek rozdzielczych, co pozwala zaoszczędzić czas i zasoby zespołu operacyjnego.

Więcej informacji na temat nowego rozwiązania na stronie:
https://www.genetec.com/a/enclosure-management

O firmie Genetec
Genetec jest innowacyjną firmą technologiczną z szerokim portfolio rozwiązań obejmujących zabezpieczenia, systemy inteligentne i operacyjne. Sztandarowy produkt firmy, Security Center, jest platformą o otwartej architekturze, która łączy system monitoringu wizyjnego oparty na protokole IP, kontrolę dostępu, automatyczne rozpoznawanie tablic rejestracyjnych (ALPR), komunikację i analizy. Genetec opracowuje także rozwiązania i usługi oparte na chmurze, których celem jest poprawa bezpieczeństwa i zwiększenie poziomu inteligencji operacyjnej dla instytucji rządowych, przedsiębiorstw, transportu i społeczeństwa. Założony w 1997 r., z siedzibą w Montrealu w Kanadzie, Genetec obsługuje swoich globalnych klientów za pośrednictwem rozległej sieci sprzedawców, integratorów, certyfikowanych partnerów handlowych i konsultantów w ponad 80 krajach.
Więcej informacji: www.genetec.com