Strona główna Telewizja Dozorowa AI oraz mechanizmy deep learning w nowej kamerze Axis

AI oraz mechanizmy deep learning w nowej kamerze Axis

Firma Axis Communications zaprezentowała nową kamerę P3255-LVE, która dokonuje analiz zawartości obrazu, wykorzystując sztuczną inteligencję i mechanizmy głębokiego uczenia. Ta stałopozycyjna kamera kopułkowa zawiera innowacyjny podwójny chipset, który umożliwia niezwykle szczegółową klasyfikację obiektów.

Kluczem do funkcji klasyfikacji obiektów jest chipset, łączący procesor Axis
ARTPEC-7 oraz procesor głębokiego uczenia. Tak zaawansowane elementy sprzętowe dają użytkownikom możliwość korzystania ze specjalnie opracowanych aplikacji zewnętrznych opartych na funkcjach AI. Fabrycznie zainstalowana aplikacja analityczna AXIS Object Detector wykrywa i klasyfikuje osoby i obiekty/pojazdy, rozróżniając przy tym samochody osobowe, autobusy, samochody ciężarowe oraz jednoślady (motocykle i rowery).

Kamera z podwójnym chipsetem dokonuje analiz bezpośrednio w urządzeniu, co zwiększa szybkość działania i skalowalność systemu. Przetwarzanie w czasie rzeczywistym redukuje koszty i obniża złożoność systemu. Przez sieć przesyłany jest tylko niezbędny materiał wizyjny, co ogranicza zapotrzebowanie na pamięć masową i przepustowość oraz zmniejsza obawy dotyczące prywatności.

Ta gotowa do montażu, zewnętrzna kamera o rozdzielczości HDTV 1080p w odpornej obudowie (IK10) zawiera szereg funkcji bezpieczeństwa zapobiegających nieautoryzowanemu dostępowi.

Więcej informacji dostępnych na www.axis.com/pl