Strona główna Telewizja Dozorowa Axis: Nowy bullet z górnej półki

Axis: Nowy bullet z górnej półki

Odkąd monitoring stał się niemal niezbędnym narzędziem dozoru wizyjnego i źródłem danych w ramach czynności dochodzeniowo-śledczych, firmy prześcigają się w tworzeniu nowych systemów obserwacji i analiz wideo, skrojonych na miarę potrzeb służb. Rynek w Europie i w Polsce stał się w tym względzie polem ostrej konkurencji z producentami z Chin. Lepiej jednak, aby w tak krytycznej dla bezpieczeństwa publicznego sferze wygrywała jakość i gwarancja skutecznego serwisu, a nie cena.

Tym właśnie przekonuje do siebie nowa kamera Axis w obudowie typu bullet. Spośród wielu wchodzących właśnie na rynek urządzeń przeznaczonych do monitoringu wizyjnego miast, dróg, infrastruktury krytycznej, czy granic, a zarazem spełniających kryteria funkcjonalności w pracach służb mundurowych, na uwagę zasługują modele AXIS Q1785-LE oraz AXIS Q1786-LE. To kamery sieciowe najnowszej generacji z 32-krotnym zoomem optycznym i funkcją OptimizedIR, dzięki której całe pole widzenia pozostaje zawsze oświetlone równomiernie. Stosowane wewnętrznie i zewnętrznie umożliwiają identyfikację zdarzeń oraz scen statycznych i dynamicznych, pomagają w detekcji twarzy, identyfikacji tablic rejestracyjnych i innych szczegółowych oznaczeń, a w konsekwencji ułatwiają prawidłową analizę zdarzeń oraz rozpoznanie ich uczestników.

Zaletą tej serii jest możliwość instalacji kamery w znacznej odległości od obszaru docelowego, bez straty jakości obrazowania. Na przykład monitorując rondo lub drogę, gdy bezpośredni montaż nie jest możliwy, kamera może być umieszczona w odległości większej niż 260 metrów i nadal wyraźnie pokazywać szczegóły. Drugą istotną cechą nowych kamer AXIS serii Q17 jest wytrzymałość mechaniczna – zamknięte w aluminiowej obudowie odpornej na uderzenia (IK 10) mogą pracować w szerokim zakresie temperatury (-40…60C).

Technologia Corridor Format umożliwia efektywne monitorowanie z niezmienioną rozdzielczością scen pionowych (np. długich ulic, ciągów komunikacyjnych, ogrodzeń i obrzeży obiektów) niż w przypadku obrazowania panoramicznego.

Dane techniczne:
• Wysoka jakość przechwytywania z rozdzielczością 4 Mpix / Quad HD 1440p przy 50/60 kl./s (AXIS Q1786-LE) oraz 2 Mpix / HDTV 1080p przy 50/60 kl./s (AXIS Q1785-LE)
• Optymalizacja zasięgu do 80 metrów
• Klasa ochrony obudowy: IP66, IP67 i NEMA 4X, a także IK10
• Funkcje Forensic WDR, Lightfinder i Zipstream, elektroniczna stabilizacja obrazu, wykrywanie wstrząsów, profile scen, funkcja defog,
• Fabrycznie zainstalowany system AXIS Motion Guard, AXIS Fence Guard i AXIS Loitering Guard
• Temperatura pracy od -40 do 60°C