Strona główna Sygnalizacja Włamania i Napadu DH-HAC-ME2241C-W – kamera, czujka i odbiornik w jednym

DH-HAC-ME2241C-W – kamera, czujka i odbiornik w jednym

Systemy monitoringu wizyjnego to od wielu już lat nie tylko kamery i rejestratory. Integracja różnych rozwiązań nie jest dziś zaskoczeniem, a łączenie ze sobą systemów dozoru wizyjnego, kontroli dostępu, ppoż. czy alarmowych to „chleb powszedni” firm integracyjnych.

Współpraca pomiędzy różnymi systemami to jedno podejście do tematu; nieco inny model stanowią zaś urządzenia będące hybrydą kilku różnych. Przykładem może być „kameroczujka” Dahua DH-HAC-ME2241C-W. Model ten wyposażono w wysokoczuły przetwornik obrazu o rozdzielczości fullHD i stałoogniskowy obiektyw 2,8 mm (kąt widzenia 110). Maksymalny zasięg detekcji modułu czujnika PIR wynosi 15 m przy kącie pokrycia również 110. Po wykryciu włamania przez PIR i XVR, kamera aktywnie ostrzega o włamaniu, sygnalizując optycznie (intensywnym białym światłem) lub dźwiękowo (syreny). Te dwie funkcje sugerują jednoznacznie, że oprócz funkcji detekcyjnej i obserwacyjnej, urządzenie zapewnia również ochronę czynną, gdyż w razie naruszenia może natychmiast nadawać stosowny komunikat, odstraszając potencjalnego intruza.

Co więcej, DH-HAC-ME2241C-W jest również odbiornikiem dla innych czujników Dahua komunikujących się za pomocą protokołu Airfly. Jest w stanie obsłużyć do 32 takich detektorów, zaś transmisja sygnałów korzysta z protokołu HDCVI. Biorąc pod uwagę, że w jednej obudowie mamy wysokiej jakości kamerę, czujkę PIR oraz odbiornik sygnałów, de facto mamy bardzo wszechstronne rozwiązanie będące ciekawą propozycją wszędzie tam, gdzie potrzeba kombinacji kilku systemów.