Strona główna Relacje Budynek 4.0 – Road Show firmy Siemens

Budynek 4.0 – Road Show firmy Siemens

Budynek 4.0 – pod takim hasłem firma Siemens zorganizowała w maju cykl bezpłatnych warsztatów o przyszłości technologicznej budynków.

Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Warszawa – to właśnie w tych miastach eksperci z firmy Siemens dyskutowali z zaproszonymi gośćmi na temat kolejnej epoki 4.0 i tego, jak budynki dopasowują się do potrzeb użytkowników, w jaki sposób stają się jeszcze bardziej eko i efektywne energetycznie. Zastanawiano się również czy w obecnych czasach trzeba jeszcze namawiać inwestorów na podniesienie standardów i czy rynek oczekuje już wyłącznie takich obiektów, które w eksploatacji będą bardziej przewidywalne dla zarządcy i odbiorcy końcowego.

Do udziału w dyskusji zaproszeni zostali: projektanci, inwestorzy, generalni wykonawcy, zarządcy i użytkownicy. W każdym spotkaniu uczestnicy aktywnie włączali się do rozmów i wyrażali swoje opinie na temat zmieniającej się rzeczywistości, zalet, ale również zagrożeń, jakie mogą generować inteligentne obiekty.

Przyszłość z pewnością należy do budynków 4.0 i firmy technologiczne, takie jak Siemens, na bieżąco starają się spełniać oczekiwania, które stawia przed nimi nowa generacja, tym samym ciągle podnosząc standard i udoskonalając oferowane rozwiązania.

Fotorelacja ze spotkania w Warszawie:

Fot. Iwona Krawiec