Strona główna Sygnalizacja Pożarowa Centrum kultury na Ursynowie z kompleksowym systemem oddymiania D+H

Centrum kultury na Ursynowie z kompleksowym systemem oddymiania D+H

Dzielnicowe Centrum Kultury na Ursynowie przyciąga wzrok nieregularną fasadą, przypominającą pogniecioną kartkę. Nowoczesna bryła w połączeniu z przestronnymi jasnymi wnętrzami wprowadza nową jakość do tej kategorii budynków. Jako obiekt użyteczności publicznej, musi posiadać adekwatne zabezpieczenia przeciwpożarowe. Ważną rolę odgrywa system oddymiania.

W DCK na Ursynowie zastosowano kompleksowy system oddymiania D+H. Okna w świetlikach wyposażono w 24 napędy ZA 155/800-HS, dzięki czemu w razie pożaru otwierają się automatycznie i dają ujście dla dymu oraz trujących gazów. Ma to zapewnić bezpieczne drogi ewakuacyjne i ograniczyć rozprzestrzenianie się pożaru. Do napowietrzania wykorzystano okna pionowe uzbrojone w napędy łańcuchowe KA 34/1000. System oddymiania D+H obejmuje także elementy sterujące, m.in. panelowe centrale oddymiania RZN 4316-E9 czy przyciski RT 45 pozwalające na uruchomienie alarmu przez użytkowników obiektu.

System oddymiania jest wykorzystywany nie tylko w razie pożaru. Na co dzień okna wyposażone w napędy mogą być otwierane w celu wentylowania budynku. Odpowiednia cyrkulacja świeżego powietrza i możliwość regulowania temperatury bez obciążania klimatyzacji mechanicznej to podstawowe korzyści takiego rozwiązania.

Bezp. inf. D+H Polska