Strona główna Rynek SECURITY Comarch EDI, czyli platforma, która pomoże Ci zintegrować się z KSeF –...

Comarch EDI, czyli platforma, która pomoże Ci zintegrować się z KSeF – co warto o niej wiedzieć?

Faktury ustrukturyzowane to wygodne rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej przedsiębiorców. Dzięki e-fakturowaniu wszystkie najważniejsze dokumenty będziesz mieć zawsze w jednym miejscu. Odejście od posiadania papierowych wersji to także pozytywna korzyść na rzecz środowiska. Korzystanie z faktur elektronicznych umożliwia Krajowy System e-Faktur. Platforma Comarch EDI pomoże Ci w łatwy sposób dołączyć do KSeF. Sprawdź szczegóły!

Z tekstu dowiesz się:

  • czym jest Krajowy System e-Faktur i jak do niego dołączyć,
  • jak działa platforma Comarch EDI, dzięki której obsłużysz KSeF,
  • w jaki sposób Comach EDI pomoże w dołączeniu do KSeF.

KSeF – co to jest i jak do niego dołączyć?

Krajowy System e-Faktur to nowoczesna platforma, a konkretnie system teleinformacyjny, który ma na celu usprawnić proces przetwarzania faktur. Aplikacja KSeF pomoże przedsiębiorcom w przesyłaniu dokumentów między firmami i organami podatkowymi. Krajowy System e-Faktur został stworzony przez polski rząd, aby ujednolicić system e-fakturowania, a także ułatwić rozliczanie podatków właścicielom małych i dużych firm.

Przedsiębiorcy korzystający z Krajowego Systemu e-Faktur mogą m.in.:

  • przenieść na platformę wszystkie dostępne faktury,
  • generować, wysyłać i odbierać dokumenty,
  • przechowywać faktury w formie elektronicznej bez konieczności ich drukowania.

Obecnie Krajowy System e-Faktur to platforma, której przedsiębiorcy mogą, ale nie muszą używać. Jednak od 2024 roku każdy, przedsiębiorca prowadzący własną działalność gospodarczą, będzie musiał korzystać z faktur ustrukturyzowanych.

Comarch EDI – platforma, która usprawni przejście na KSeF

Korzystanie z systemu KSeF na razie jest dobrowolne, jednak warto przejść na niego już teraz. Dzięki temu, kiedy Krajowy System e-Faktur stanie się obowiązkowy, unikniesz błędów wynikających z szybkiego przeniesienia dokumentacji firmy. Jeśli dołączenie do KSeF jest dla Ciebie problematyczne – skorzystaj z nowoczesnego narzędzia Comarch EDI.

Platforma Comarch EDI działa w modelu Saas i powstała po to, aby ułatwić przedsiębiorcom korzystanie z Krajowego Systemu e-Faktur. Co zyskujesz, posiłkując się narzędziem?

  • Wszystkie faktury otrzymają automatyczną odpowiednią specyfikację.
  • Faktury będą zgodne z pozostałymi dokumentami firmy.
  • Dokumenty zostaną zarchiwizowanie i odpowiednio oznaczone.
  • W przypadku popełnienia błędu w fakturze, Comarch EDI pozwoli na jego łatwe skorygowanie.

Comach EDI i KSeF – integracja platform

Zarządzanie fakturami ustrukturyzowanymi, a także nowym formatem dokumentów to dla wielu osób skomplikowany proces, zwłaszcza kiedy mają one z nimi do czynienia po raz pierwszy. Jeśli zintegrujesz aplikację KSeF z nowoczesnym narzędziem Comarch EDI, bezproblemowo dołączysz do Krajowego Systemu e-Faktur. Platforma ułatwi proces przenoszenia i zarządzania fakturami, a także umożliwi automatyczne przesyłanie dokumentów bezpośrednio do Krajowego Systemu e-Faktur z Twojego systemu księgowego.

Jeśli, jako przedsiębiorca masz jeszcze jakieś wątpliwości dotyczące dołączenia do Krajowego Systemu e-Faktur? Sprawdź KSeF pytania i odpowiedzi na stronie Comarch. Daj się wyręczyć i przejdź na faktury ustrukturyzowane już teraz!