Strona główna Systemy Zintegrowane Jeszcze więcej możliwości w WinGuard X4 PSIM+

Jeszcze więcej możliwości w WinGuard X4 PSIM+

C&C Partners poszerzyła portfel produktowy o WinGuard X4 – wiodący na rynku europejskim system klasy PSIM+, którego producentem jest Advancis Software GmbH. Ponad 1500 projektów zrealizowanych w ponad 70 krajach świadczy o stabilności i elastyczności oferowanej platformy. WinGuard został w pełni przygotowany przez zespół C&C Partners do wprowadzenia na polski rynek zgodnie z jego oczekiwaniami i potrzebami.

Połączenie unikalnej wiedzy specjalistów z Advancis w zakresie rozwoju systemu PSIM ze znajomością lokalnego rynku i kompetencjami zespołu C&C Partners, a także własnym potencjałem rozwoju oprogramowania skutkuje unikatową na polskim rynku ofertą w ramach produktu klasy PSIM – podkreśla Artur Hejdysz, prezes Zarządu C&C Partners.

Czym jest PSIM+?
Aplikację WinGuard definiujemy jako oprogramowanie PSIM+, co oznacza, że jest to rozwiązanie daleko wykraczające poza ramy standardowych wizualizacji, oferujące możliwość głębokiej dwustronnej integracji wszystkich technologii zabezpieczeń, systemów przemysłowych, automatyki budynkowej czy komunikacji.

Neutralność i skalowalność
Kluczowymi cechami WinGuard X4 są neutralność i otwartość względem integrowanych technologii. Pozwala to na integrację i wizualizację autonomicznych systemów zabezpieczeń w ramach jednolitego interfejsu użytkownika. W ofercie podstawowej jest oferowanych ponad 400 interfejsów natywnych, wsparcie protokołów otwartych (Modbus, BacNet, OPC, KNX itd.) oraz narzędzia do opracowywania nowych interfejsów.
Modułowa budowa systemu oraz dostępność rozwiązania w czterech wersjach licencjonowania pozwalają na optymalny kosztowo dobór funkcjonalności oraz dalszy rozwój aplikacji w miarę pojawiania się nowych potrzeb i oczekiwań użytkownika.

Cyberbezpieczeństwo
WinGuard X4 spełnia najwyższy standard bezpieczeństwa w zakresie dystrybucji i zarządzania danymi. Bez względu na wersję wspiera szyfrowanie komunikacji oparte na standardzie 256 bit AES oraz, w przypadku aplikacji mobilnych, zabezpieczenie komunikacji oparte na standardzie TLS (Transport Security Layer). WinGuard może zostać zintegrowany z usługą Active Directory (LDAP), co pozwala na ergonomiczne i bezpieczne zarządzanie dostępem do aplikacji na poziomie operatorów.

Redundancja
W przypadku instalacji o znaczeniu krytycznym, w celu zapewnienia maksymalnego poziomu dostępności aplikacji, WinGuard wspiera wieloserwerową redundancję (funkcja Standby) – pełna baza danych systemu jest stale przechowywana na jednej lub kilku niezależnych maszynach. Opcjonalnie, w przypadku przyjęcia struktury z jednym serwerem nadrzędnym, system umożliwia definiowanie tzw. segmentów danych (wydzielonego zakresu), które są synchronizowane pomiędzy poszczególnymi lokalizacjami a Centrum Zarządzania. Pozwala to zarówno na optymalizację parametrów połączenia sieciowego, jak i nieobciążanie Centrum danymi uznanymi za mniej istotne.

Mobilność
WinGuard oferuje dostęp do aplikacji mobilnych (Android i iOS), które są dostępne do pobrania i skonfigurowania z poziomu App Store lub Play Store. Aplikacja oferuje również dostęp do interfejsu webowego, co w każdym przypadku zapewnia uprawnionym użytkownikom możliwość łatwego i efektywnego dostępu w trybie online do wszystkich zdarzeń i zadań.

Podsumowując, WinGuard to nowa, aczkolwiek sprawdzona na światowych rynkach propozycja w zakresie integracji i wizualizacji systemów, wspierająca podejście procesowe do zarządzania bezpieczeństwem. W ramach uruchomionego programu partnerskiego C&C Partners zapewnia program szkoleń produktowych, pełne dostosowanie (lokalizację) produktu oraz wsparcie sprzedażowe, uruchomieniowe i serwisowe.

C&C Partners
ul. 17 Stycznia 119, 121, 64-100 Leszno
www.ccpartners.pl