Strona główna Telewizja Dozorowa Kamera pokładowa – pomoc w identyfikacji usterek w środkach transportu

Kamera pokładowa – pomoc w identyfikacji usterek w środkach transportu

Axis Communications prezentuje urządzenie AXIS P3925-LRE – nową, solidną i kompaktową kamerę pokładową do zastosowań zewnętrznych.

Kamera została skonstruowana z myślą o potrzebach branży transportowej i jest zgodna z normami branżowymi, w tym EN50155 i EN45545-2. Urządzenie jest zaprojektowane do monitorowania scen z boku autobusów, pociągów i innych pojazdów. Kamera może również pomagać w identyfikacji koniecznych napraw eksploatacyjnych, a więc w utrzymaniu taboru. Przykładowo, może monitorować zużycie taśmy kolektora pantografu.
Dzięki funkcji Forensic WDR kamera oferuje doskonałą jakość obrazu o rozdzielczości HDTV 1080p, nawet gdy w obserwowanej scenie występują zarówno ciemne, jak i jasne obszary. Ostre kolorowe obrazy, również w słabych warunkach oświetleniowych, zapewnia ponadto technologia Lightfinder. Dzięki wbudowanym diodom podczerwieni urządzenie może dozorować w całkowitej ciemności.

Model AXIS P3925-LRE oferuje ulepszone funkcje bezpieczeństwa, takie jak podpisane oprogramowanie sprzętowe i funkcja bezpieczny start, które pozwalają zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi i zabezpieczają system. Z kolei funkcja detekcji wstrząsów wysyła automatyczne powiadomienie o sabotażu w przypadku naruszenia obudowy kamery.

Najważniejsze cechy kamery:

  • zgodność z EN50155 i EN45545-2,
  • oświetlenie IR oraz elektroniczna stabilizacja obrazu (EIS),
  • technologie Lightfinder i Forensic WDR,
  • podpisane oprogramowanie i bezpieczny start.

Więcej na: www.axis.com/pl