Strona główna Telewizja Dozorowa Kamery Hikvision w transporcie

Kamery Hikvision w transporcie

Firma Hikvision zbudowała mocną pozycję na rynku transportu. Z roku na rok przybywa wdrożeń w Polsce i na świecie. Dzięki współpracy z firmą Polgard kamery Hikvision zapewniają dziś bezpieczeństwo w kilkunastu polskich miastach, w różnych segmentach transportowych.

Wdrożenia są różne, od autobusów, które mają maks. 10–12 kamer, po składy kolejowe, tzw. elektryczne zespoły trakcyjne wyposażone w ponad 40 kamer. Rozwiązania Hikvision sprawdzają się m.in. w takich realizacjach, jak SKM Warszawa, Koleje Mazowieckie, Koleje Wielkopolskie, MPK w Łodzi, MZK w Jeleniej Górze.

– Z firmą Hikvision zrealizowaliśmy już wiele projektów. Współpracujemy na trzech płaszczyznach. Po pierwsze na rynku obiektów stacjonarnych, np. biurowce, urzędy, zajezdnie autobusowe – głównie na terenie Warszawy i Mazowsza. Po drugie na rynku komunikacji miejskiej, m.in. MZK w Jeleniej Górze, Tramwaje Śląskie, i kolejowym, np. SKM Warszawa, Koleje Mazowieckie. Po trzecie realizujemy projekty pośrednio do odbiorców końcowych poprzez producentów pojazdów, działając jako podwykonawca, np. PESA, Stadler, Solaris czy FPS – mówi Jakub Adamczyk, prezes Zarządu Polgard.

Różnorodność oferty
Hikvision oferuje bogaty wybór modeli kamer dedykowanych do zastosowań transportowych. Wśród nich są modele pokładowe, które doskonale sprawdzają się zarówno wewnątrz pojazdu do monitoringu pasażerów, jak i do obserwacji szlaków oraz tego, co się dzieje na zewnątrz. Dostępne są również kamery zewnętrzne, tzw. lusterkowe, instalowane po prawej i lewej stronie kierowcy do obserwacji tego, co dzieje się po obu stronach autobusu lub pociągu. W przypadku autobusów dostępna jest również dedykowana kamera cofania.

Niezawodność
Kolejnym argumentem przemawiającym za wyborem kamer Hikvision jest ich wysoka niezawodność. Jest to szczególnie ważne we wdrożeniach transportowych, dlatego że serwisowanie urządzeń w pojeździe znajdującym się często na drugim końcu kraju jest kosztowne i czasochłonne, a także aby nie utracić zaufania klienta, który chce mieć sprawny tabor. – W związku z tym stawiamy na sprawdzonych dostawców, których urządzenia mają wskaźniki bezawaryjności na odpowiednim poziomie – podkreśla prezes firmy Polgard.

Certyfikaty
Na rynku transportowym bardzo istotne są specjalistyczne certyfikaty. Kamery Hikvision mają wszelkie wymagane homologacje do zastosowań automotive, a na rynku kolejowym uzyskały certyfikaty na zgodność z normą PN-EN 50155 Zastosowania kolejowe. Wyposażenie elektroniczne stosowane w taborze i normą EN 45545 dotyczącą ochrony przeciwpożarowej, co ma zapewnić bezpieczeństwo osób i urządzeń wykorzystywanych w kolejnictwie.

– Współpraca w tym zakresie przebiega pozytywnie. Jeśli zgłaszamy Hikvision potrzebę uzyskania konkretnego certyfikatu, otrzymujemy taki. I to jest bardzo istotne zwłaszcza wtedy, gdy dostarcza się urządzenia bezpośrednio do producentów pojazdów – wyjaśnia Jakub Adamczyk. – Możemy też liczyć na profesjonalne wsparcie techniczne ze strony Hikvision. Bardzo szybko otrzymujemy odpowiedzi na pytania związane z integracją. Stosujemy własne oprogramowanie do zarządzania materiałem wizyjnym w pojazdach i tutaj współpraca z producentem urządzeń musi być bardzo efektywna. Tak jest w tym przypadku, zgłaszane przez nas poprawki wprowadzane są bardzo sprawnie. Mamy też dobrą opiekę serwisową, urządzenia są dostarczane z magazynów w Europie, dlatego czas oczekiwania jest znacznie krótszy niż w przypadku dostaw z Azji.

W tym segmencie rynku bardzo istotne jest wsparcie partnerów na wszystkich etapach wdrożenia, od projektu, przez instalację, po obsługę posprzedażową. – Dbamy o ciągły rozwój oferowanych produktów, jesteśmy otwarci na współpracę z klientami, aby dostosować parametry kamer do ich wymagań. I właśnie to oraz elastyczność i niezawodność naszych rozwiązań uczyniło nas liderem rynku w sektorze zabezpieczeń w transporcie – mówi Piotr Świder, Business Development Manager w Hikvision Poland.

Hikvision Poland
ul. Żwirki i Wigury 16B,
02-092 Warszawa
tel. 22 460 01 50,
faks 22 464 32 11
e-mail: info.pl@hikvision.com