Strona główna Sygnalizacja Włamania i Napadu Listopadowe nowości SATEL

Listopadowe nowości SATEL

Jesienią br. oferta urządzeń i akcesoriów marki SATEL przeznaczonych do systemów sygnalizacji włamania i napadu oraz automatyki budynkowej została rozszerzona o kilkanaście nowych pozycji.

Uniwersalny ethernetowy moduł monitorujący

ETHM-A umożliwia przesyłanie informacji za pośrednictwem sieci Ethernet, pracując zarówno autonomicznie, jak i jako element systemu alarmowego czy automatyki. Osiem wejść modułu można wykorzystać do pracy z czujnikami analogowymi lub urządzeniami mającymi wyjścia NO lub NC. Do magistrali cyfrowych czujników 1-Wire można podłączyć do 8 detektorów. Dzięki temu moduł może gromadzić i przesyłać w ramach IoT różnego typu dane, np. aktualną temperaturę, stopień wilgotności i inne. ETHM-A współpracuje z dowolną centralą alarmową (podłącza się go do jej dialera telefonicznego lub odpowiednio skonfigurowanych wyjść), przekazując do stacji monitorującej zdarzenia, które miały miejsce w systemie alarmowym (m.in. załączenie czuwania, alarm).

ETHM-A umożliwia powiadamianie wybranych użytkowników o określonych zdarzeniach za pomocą komunikatów PUSH na urządzenia mobilne z zainstalowaną aplikacją GX CONTROL oraz poprzez wiadomości e-mail. Moduł ma cztery wyjścia typu OC, których stan zmienia się wraz z naruszeniem wejść. Wyjściami można też sterować zdalnie z ww. aplikacji mobilnej, komputera z programem GX Soft lub w ramach Internetu rzeczy.

Inteligentna wtyczka

ASW-200 przeznaczona do współpracy z dwukierunkowym systemem ABAX 2 służy do włączania/wyłączania urządzeń elektrycznych o mocy do 2300 W. Wyposażona jest w LED Ring, którego kolor świecenia może m.in. zmieniać się wraz ze zmianami mocy podłączonego odbiornika – od niebieskiego, przez zielony, aż do czerwonego. Inteligentna wtyczka dostępna jest w dwóch wariantach: z gniazdem sieciowym typu E (EURO) i F (SCHUKO).

Bezprzewodowa czujka tlenku węgla

ACMD-200 to kolejne urządzenie systemu ABAX 2, które może pracować także w trybie autonomicznym. Czujka ta nadzoruje stężenie tlenku węgla (czadu) w chronionym pomieszczeniu. Gdy przekroczy ono niebezpieczny poziom, zgłoszony zostaje alarm.

Przyciski napadowe

Trzy modele przycisków napadowych: przewodowy PB-10 oraz bezprzewodowe APB-200 (system ABAX 2 – pasmo częstotliwości 868 MHz) i MPB-300 (system MICRA – 433 MHz), oprócz wzywania pomocy czy wyzwalania alarmu napadowego, mogą być używane do sterowania pracą różnych urządzeń, np. systemu automatyki lub kontroli dostępu.

Kurtyny wewnętrzne

Czujki kurtynowe CD-2 (wersja przewodowa) i ACD-220 (bezprzewodowa – ABAX 2) są wyposażone w czujnik PIR i przeznaczone do montażu wewnątrz pomieszczeń. Ich obudowy charakteryzują się kompaktowymi wymiarami i wyglądem nawiązującym do uniwersalnych czujek XD-2 i AXD-220. Dostępne są w trzech wersjach: białej, brązowej i ciemnoszarej.

Hermetyczna obudowa czujek

Nawiązując do czujek uniwersalnych, należy wspomnieć o obudowie OPX-1 przeznaczonej właśnie do tych urządzeń. Jest wykonana z wytrzymałego poliwęglanu i ma klasę szczelności IP65 – umieszczone w niej czujki mogą być montowane na zewnątrz budynków. Gdy wymagana jest współpraca z magnesem, należy sięgnąć po OPXM-1
– magnes zamknięty w szczelnej obudowie. Dostępne są w trzech kolorach: białym, szarym i czarnym.

Retransmiter sygnałów radiowych ABAX 2

ARU-200 umożliwia zwiększenie zasięgu komunikacji radiowej systemu ABAX 2. Odbiera transmisje od urządzeń bezprzewodowych (których może obsłużyć nawet 46) i przekazuje je dalej.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.satel.pl.

SATEL
ul. Budowlanych 66
80-298 Gdańsk
www.satel.pl