Strona główna Bezpieczeństwo biznesu Najnowsza inwestycja Google otwarta – region Google Cloud w Polsce już działa

Najnowsza inwestycja Google otwarta – region Google Cloud w Polsce już działa

Google uruchomił swoją najnowszą inwestycję w Polsce – region Google Cloud w Warszawie. To infrastruktura przetwarzająca dane i część globalnej sieci firmy zapewniającej dostęp do usług chmury obliczeniowej firmom i instytucjom. Region Google Cloud ma pomóc polskim przedsiębiorstwom w cyfrowej transformacji i przyspieszyć wdrażanie technologii chmurowych w gospodarce. To pierwsza tego typu infrastruktura globalnego dostawcy usług chmury publicznej nie tylko w Polsce, ale i całej Europie Środkowo-Wschodniej. Warszawski region Google Cloud jest 25. takim ośrodkiem na świecie i jedynym, jaki firma otworzy w tym roku w Europie.

Region Google Cloud to infrastruktura obliczeniowa, która może przetwarzać znaczące ilości danych w bezpieczny sposób i służy do uruchamiania najbardziej zaawansowanych systemów IT oraz aplikacji.

Warszawski ośrodek składa się z trzech niezależnie działających stref dostępowych połączonych superszybką siecią, co chroni przed ewentualnymi zakłóceniami w działaniu usług. W chmurze Google przedsiębiorstwa mogą nie tylko przechowywać nawet największe zbiory danych, ale także analizować je w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem sztucznej inteligencji oraz uczenia maszynowego. Pozwala to optymalizować decyzje biznesowe i procesy w firmie, a także obniżać koszty obsługi IT.

Zainteresowane firmy i indywidualni użytkownicy już mogą skorzystać z zestawu najważniejszych produktów, takich jak Compute Engine, App Engine, Google Kubernetes Engine, Cloud Bigtable, Cloud Spanner czy BigQuery. Fizyczne ulokowanie regionu chmurowego Google w Polsce sprawia, że opóźnienia w przesyłaniu danych są zmniejszone do minimum. Dzięki temu strony czy aplikacje działają szybciej, usprawniając korzystanie z różnych serwisów czy usług.

Google Cloud w Polsce zapewnia najwyższej klasy zabezpieczenia informatyczne oraz umożliwia lokalne przechowywanie danych i zachowanie zgodności z krajowymi regulacjami. Otwarcie infrastruktury obliczeniowej Google zapowiedział w 2019 roku, kiedy zawarto strategiczne partnerstwo z Chmurą Krajową, spółką utworzoną przez PKO Bank Polski oraz Polski Fundusz Rozwoju.

Wśród firm już korzystających z zalet usług chmurowych Google są m.in. największy polski bank PKO Bank Polski, wiodąca grupa odzieżowa, lider rynku internetowych biur podróży eSky, operator usług komunikacyjnych UPC Polska, jak i związana z rynkiem zabezpieczeń firma EBS.

O Google:
Misją Google jest porządkowanie światowych informacji i zapewnienie ich powszechnej dostępności i użyteczności. Dzięki produktom i platformom takim jak wyszukiwarka, Mapy, Gmail, Android, Google Play, Chrome i YouTube, Google odgrywa znaczącą rolę w codziennym życiu miliardów ludzi i stał się jedną z najbardziej znanych firm na świecie. Google jest spółką zależną Alphabet Inc.

O Google Cloud:
Google Cloud zwiększa zdolność każdej organizacji do przeprowadzenia cyfrowej transformacji biznesu dzięki najlepszej infrastrukturze, nowoczesnej platformie, wiodącym rozwiązaniom branżowym i specjalistycznej wiedzy. Dostarczamy kompleksowe, zaawansowane i w pełni zintegrowane rozwiązania chmurowe, które wykorzystują najnowszą technologię Google, by pomóc firmom działać wydajniej, adaptować się do zmian oraz wprowadzać innowacje. Klienci w ponad 200 krajach traktują Google Cloud jako zaufanego partnera, który rozwiązuje ich najważniejsze problemy biznesowe.