Strona główna Sygnalizacja Włamania i Napadu EBS przechodzi do Google Cloud 

EBS przechodzi do Google Cloud 

Firma EBS, polski producent systemów zabezpieczeń oraz rozwiązań do automatyzacji biznesu, przenosi we współpracy z Chmurą Krajową swoje aplikacje do Google Cloud. Zmiana ma związek z dynamicznym rozwojem firmy na rynkach międzynarodowych.

EBS specjalizuje się w zakresie Internetu Rzeczy (IoT), oferując zaawansowane systemy zabezpieczeń oraz rozwiązania umożliwiające automatyzację biznesu. Spółka jest twórcą m.in. pierwszego na świecie systemu monitoringu online pracowników. Z jej oferty korzystają firmy z branży ochrony i zakłady produkcyjne.

Dzięki trzydziestoletniemu doświadczeniu oraz wynikom pracy działu badań i rozwoju przedsiębiorstwo zdobyło bardzo mocną pozycję na globalnym rynku tego typu rozwiązań. Firma jest obecna na pięciu kontynentach, pod jej kontrolą pracuje 3 mln urządzeń. To właśnie sukces na rynku międzynarodowym był impulsem do zmian w obszarze IT.

– Aplikacje zarządzające naszymi urządzeniami były dotychczas hostowane w serwerowni na terenie Polski. Jesteśmy obecni na tak odległych rynkach, jak obie Ameryki, Azja czy Afryka. Właśnie ze względu na skalę działania i potrzebę zapewnienia niezmiennie wysokiej jakości naszych usług niezależnie od lokalizacji pojawiła się potrzeba wdrożenia nowych rozwiązań. Musieliśmy mieć również pewność, że spełnione będą bardzo wysokie standardy bezpieczeństwa – mówi Tomasz Laudy, wiceprezes Zarządu EBS.

– Po analizie dostępnych technologii wraz z ekspertami Chmury Krajowej doszliśmy do wniosku, że najlepszym wyborem będzie Google Cloud. Dzięki globalnej dostępności serwerowni oraz szerokiemu spektrum gotowych narzędzi i rozwiązań Google, możemy nie tylko zlokalizować je bliżej naszych klientów, ale również przyspieszyć proces wdrażania naszych rozwiązań. Wszystko oczywiście przy zapewnieniu odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa – podsumowuje Tomasz Laudy. Obecnie analizowane są kolejne obszary IT, które mogą zostać przeniesione do środowiska Google Cloud.

– Przeniesienie przez EBS aplikacji z dotychczasowych serwerów do Google Cloud jest doskonałym przykładem na to, że chmura obliczeniowa wspiera rozwój przedsiębiorstw. Globalny dostawca posiada serwerownie w różnych częściach świata. W przypadku firmy operującej globalnie, tak jak EBS, oznacza to możliwość bycia bliżej klienta – podkreśla Magdalena Hundz, Sales Executive Chmury Krajowej. – Obecność polskich przedsiębiorstw na rynkach międzynarodowych będzie rosła, bo nasza gospodarka ma coraz więcej innowacyjnych produktów i usług do zaoferowania. Chcemy wspierać je w tym procesie, zapewniając dostęp do odpowiednich technologii – dodaje.

Produkty EBS
Uniwersalne zastosowanie z dowolną centralą alarmową. Zdalne zarządzanie dzięki aplikacjom mobilnym dla instalatora i użytkownika.

Pełne portfolio: od profesjonalnego systemu alarmowego z elementami Smart Home w postaci AVA PRO, po klasyczne rozwiązanie, system Callisto.

System monitoringu pracowników w czasie rzeczywistym
(automatyczne wysyłania raportów, informacji do decydentów, supervisorów i pracowników ochrony).

 

EBS
ul. Bronisława Czecha 59, 04-555 Warszawa
https://ebssmart.com
office@ebssmart.com