Strona główna Telewizja Dozorowa Nowa kamera panoramiczna Samsung WiseNet P z H.265 i kompresją WiseStream

Nowa kamera panoramiczna Samsung WiseNet P z H.265 i kompresją WiseStream

Hanwha Techwin powiększa rodzinę kamer Samsung WiseNet P, wprowadzając do oferty model panoramiczny o rozdzielczości 7,3 Mpix.

W kamerze PNM-9020V, zaprojektowanej do monitorowania dużych przestrzeni, zastosowano kilka przetworników obrazu pozwalających pozyskiwać z kamery obraz o kącie widzenia 180°. Cztery przetworniki o rozdzielczości 2 Mpix każdy, współpracujące z obiektywami o ogniskowej o długości 3,6 mm, zamontowano na ruchomym ramieniu umożliwiającym uzyskanie właściwego ustawienia kamery w każdych warunkach obserwacji.

Panoramiczna kamera wysokiej rozdzielczości PNM-9020V może zastąpić trzy lub cztery kamery HD, dając nie tylko znaczące oszczędności przy zakupie kamer, ale również podczas jej instalacji – powiedział Tim Biddulph, Head of Product Management w Hanwha Techwin Europe.

Kluczowe funkcje
Posiadająca cyfrowy zoom i obsługę cyfrowego PTZ kamera PNM-9020V jest odporna na warunki środowiskowe (stopień ochrony obudowy IP66) i akty wandalizmu (IK10).
Zaimplementowano w niej szereg innowacyjnych i praktycznych funkcji dostępnych w serii P: cyfrowego śledzenia obiektów, WDR oparty na działaniu elektronicznej migawki oraz korekcję zniekształceń obiektywu. Dzięki temu kamera dostarcza użyteczny obraz w każdych warunkach. Ma też dwukierunkowy tor audio, maski prywatności oraz gniazdo na karty pamięci.

Otwarta Platforma – Open Platform
W kamerze PNM-9020V zaimplementowano fabrycznie funkcje analityki obrazu wideo: przekroczenie wirtualnej linii, pojawienie się i zniknięcie przedmiotu oraz tworzenie map ciepła. Moc obliczeniowa procesora DSP kamery pozwala użytkownikom na wybór dodatkowych aplikacji realizujących analitykę wideo, która spełnia indywidualne potrzeby użytkownika.

WiseStream
Długą listę innowacyjnych funkcji uzupełnia WiseStream – opracowana przez Hanwha Techwin technologia pozwalająca na dynamiczne sterowanie procesem kompresji, w zależności od zawartości ruchu w obserwowanej scenie. Kompresja H.265 wraz z WiseStream jest w stanie obniżyć zapotrzebowanie kamer IP na pasmo sieciowe nawet o 75% w stosunku do powszechnie stosowanej w kamerach techniki kompresji obrazu H.264.