Strona główna Kontrola Dostępu Nowa wersja Genetec Security Center

Nowa wersja Genetec Security Center

Genetec Security Center

Genetec, wiodący dostawca technologii w zakresie zunifikowanych rozwiązań zabezpieczeń, bezpieczeństwa publicznego i business intelligence, wprowadził na rynek nową wersję swojej flagowej platformy bezpieczeństwa – Security Center. Dzięki wersji 5.11 klienci będą mieli dostęp do każdego modułu Security Center już po „wyjęciu z pudełka”, w tym do Omnicast™ (monitoring wizyjny), Synergis™ (kontrola dostępu), AutoVu™ (automatyczne rozpoznawanie tablic rejestracyjnych), Sipelia™ (interkom) i detekcji włamań.

– Dzięki oprogramowaniu Security Center 5.11 zarówno obecni, jak i nowi klienci mogą teraz korzystać ze wszystkich benefitów, jakie zapewnia ujednolicony system zabezpieczeń, od razu po „wyjęciu z pudełka”. Ta uproszczona oferta eliminuje wszelkie bariery wejścia dla organizacji, które chcą w pełni wykorzystać swój system zabezpieczeń i przejść na system zunifikowany – wyjaśnia Christian Morin, wiceprezes ds. inżynierii produktu i dyrektor ds. bezpieczeństwa w firmie Genetec Inc.

Poza uproszczeniem drogi do unifikacji systemów Security Center 5.11 ma w standardzie wiele zaawansowanych funkcji, w tym analitykę KiwiVision™ (Privacy Protector, People Counting, Security Video Analytics i Camera Integrity), zarządzanie gośćmi, zaawansowane funkcje mapowania, zarządzanie poziomem zagrożeń i wiele innych.

Nowa aplikacja Genetec Web App

Nowa wersja Security Center zawiera również nową aplikację Genetec Web App z intuicyjnym interfejsem, która obsługuje mapy i może działać na dowolnym urządzeniu z nowoczesną przeglądarką, taką jak Chrome, Safari, Firefox czy Edge. Dzięki temu klienci mogą monitorować swój obiekt, szybko reagować na incydenty w czasie rzeczywistym, działać zgodnie z procedurami, współpracować z innymi operatorami i zarządzać posiadaczami kart, niezależnie od miejsca, w którym się znajdują.

System bezpieczeństwa dla każdego w organizacji

Nowa aplikacja Genetec Web App rozszerza bezpieczeństwo przedsiębiorstwa poza SOC (Security Operations Center) i umożliwia użytkownikom, którzy nie są tradycyjnymi operatorami ochrony, na interakcję z platformą bezpieczeństwa na podstawie ich roli i potrzeb. Aplikacja może być używana przez kierownika ochrony, który chce zdalnie obserwować lokalizację, lub przez recepcjonistę, który musi zarządzać dostępem gości. Dzięki monitorowaniu zdarzeń, zarządzaniu posiadaczami kart i zarządzaniu incydentami Genetec Web App wykracza poza monitorowanie bezpieczeństwa.

Łatwe raportowanie

Genetec Web App upraszcza również prowadzenie dochodzenia w sprawie konkretnych zdarzeń lub incydentów, o których niewiele wiadomo poza miejscem i czasem ich wystąpienia. Operatorzy mogą łatwo tworzyć raporty, które koncentrują się na konkretnych typach zdarzeń lub badają wszystko w określonym obszarze i okresie.

Uproszczona migracja do chmury

Security Center 5.11 zapewnia kompatybilność ze Streamvault Edge™, który upraszcza migrację istniejących urządzeń zabezpieczeń do architektury hybrydowej chmury. Idealnie nadaje się do zastosowania w wielu sektorach, takich jak bankowość, handel detaliczny lub firmy z odległymi lub bezobsługowymi lokalizacjami. Rozwiązanie czyni kamery gotowymi do pracy w chmurze i umożliwia bezpieczne lokalne przechowywanie danych na urządzeniach zarządzanych w chmurze, jednocześnie eliminując potrzebę posiadania zaawansowanej wiedzy informatycznej w zdalnych lokalizacjach.

Więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.genetec.com/product-releases/security-center-5-11.

O firmie Genetec

Genetec jest innowacyjną firmą technologiczną z szerokim portfolio rozwiązań obejmujących zabezpieczenia, systemy inteligentne i operacyjne. Sztandarowy produkt firmy, Security Center, jest platformą o architekturze otwartej, która łączy system monitoringu wizyjnego oparty na protokole IP, kontrolę dostępu, automatyczne rozpoznawanie tablic rejestracyjnych (ALPR), komunikację i analizy. Genetec opracowuje także rozwiązania i usługi oparte na chmurze, których celem jest poprawa bezpieczeństwa i zwiększenie poziomu inteligencji operacyjnej dla instytucji rządowych, przedsiębiorstw, transportu i społeczeństwa. Założony w 1997 r., z siedzibą w Montrealu w Kanadzie, Genetec obsługuje swoich globalnych klientów za pośrednictwem rozległej sieci sprzedawców, integratorów, certyfikowanych partnerów handlowych i konsultantów w ponad 80 krajach.
Więcej informacji: www.genetec.com