Strona główna Kontrola Dostępu NEDAP SECURITY DAY 2022

[FOTORELACJA] NEDAP SECURITY DAY 2022

Nedap Security Day 2022 za nami. Na początku września kilkadziesiąt osób spotkało się na zaproszenie Nedap Security Management w Folwarku Łochów. Zgromadzeni uczestnicy dyskutowali m.in. o przyszłości rynku security oraz pracy zdalnej, która ujawniła nowe wyzwania w zakresie cyberbezpieczeństwa. Spotkanie otworzyła prelekcja Piotra Koniecznego z Niebezpiecznik.pl pt. „Wszystko można zhackować”.

Obok Nedap Security Management swoje rozwiązania zaprezentowali również partnerzy technologiczni: Signal Os, STid i Hikvision.

Fotorelacja z wydarzenia:

 

Anna Twardowska
Nedap Security Management
Nedap Security Day jest okazją do spotkań z klientami, instalatorami, jak również partnerami technologicznymi. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy gościć tak dużą liczbę osób. Podczas pandemii mieliśmy przerwę w tego typu kontaktach, tym bardziej doceniamy dzisiejsze wydarzenie. Motywacją do jego zorganizowania była potrzeba stworzenia miejsca do wymiany informacji z naszymi obecnymi i potencjalnymi klientami oraz integratorami systemów. Uczestnicy na żywo mogli zobaczyć, jak nasz system AEOS działa w integracji z aplikacjami innych producentów. To klientom znacznie poszerza perspektywę możliwości wyboru poszczególnych rozwiązań.
Grzegorz Kosik
Nedap Security Management
Na spotkaniu dużo mówiło się o ewolucji, ale ja podkreślę inny aspekt. Zarówno nasi partnerzy, jak i klienci zwracają uwagę na wiarygodność dostarczanych usług. I to jest absolutnie kluczowe nie tylko w naszej branży, ale w biznesie w ogóle.
Piotr Karpiński
STid
Uważam, że najważniejsze obecnie – co pokazało też dzisiejsze spotkanie – jest podnoszenie świadomości klientów na temat stosowania bezpiecznych kart. Bezpieczeństwo w kontroli dostępu zaczyna się tam, gdzie zaczyna się „podróż” karty. Jest to jedyny element systemu, który migruje poza obiekt. Karta jest narażona na klonowanie, hakowanie, na wszelkiego rodzaju ataki, próby podrobienia czy przerobienia nadanych wcześniej uprawnień.
Karol Radzajewski
Hikvision Poland
Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu. Jest to także owoc wieloletniej współpracy między naszymi firmami. Dzisiejsze prelekcje były bardzo ciekawe – chociażby Piotra Koniecznego z Niebezpiecznika.pl. Pokazały, na jak wiele zagrożeń jesteśmy narażeni.
Nedap Security Day to również okazja do spotkania się po pandemicznej przerwie z naszymi obecnymi klientami oraz tymi potencjalnymi. Na stoisku mieliśmy możliwość porozmawiania face to face o naszych rozwiązaniach i oczekiwaniach co do przyszłości. To bardzo wartościowe wydarzenie, które zaowocowało wymianą doświadczeń i kontaktów.
Tomasz Felczyk
Signal Os
Z naszej perspektywy najważniejszą korzyścią dla uczestników spotkania było poznanie technologii związanych z zarządzaniem systemami budynkowymi, z ułatwieniem dostępu do nich czy też wymiana doświadczeń z korzystania z obiektu przez użytkowników końcowych. To są ciągle nowe technologie, które się rozwijają, potrzebują jeszcze trochę czasu na uzyskanie pełnej funkcjonalności. Ale chcąc być na bieżąco, trzeba już dziś zacząć się nimi interesować, powoli je wdrażać.
Grzegorz Kruszewski
Polpharma
Pandemia pokazała nam – na co również zwracali uwagę przedstawiciele Nedap i pozostali prelegenci – że musimy bardziej dostosować się do wymogów dnia codziennego zwłaszcza w zakresie cyberbezpieczeństwa. Hakerzy mieli dużo czasu, żeby opracować systemy wykradania danych, włamywania się do zasobów, które powinny być skutecznie chronione. To dzisiaj stanowi ogromne wyzwanie. Zyskaliśmy nowe technologie, ale korzystamy z nich nie tylko my z branży security. Są dostępne dla wszystkich i jak wskazał Piotr Konieczny w pierwszym wystąpieniu, zabezpieczenia sfery cyber należy potraktować bardzo poważnie.
Piotr Sitko
Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych
Takie spotkania są potrzebne. Po pierwsze spotykają się specjaliści branży zabezpieczeń technicznych. Po drugie jest możliwość zapoznania się z nowymi trendami w ochronie i nowymi rozwiązaniami. To jest bardzo ważne. Każdy budynek czy obiekt jest bezpieczny, dopóki nad tym pracujemy systematycznie, gdyż wiedzy na ten temat nie zdobywa się tylko raz. Trzeba ją uzupełniać codziennie. I właśnie na takich spotkaniach możemy ją pozyskać.
W czasie pandemii świat się zmienił, zmieniła się rzeczywistość i my sami, musimy więc zadbać, aby w tej nowej rzeczywistości funkcjonować bezpiecznie.
Piotr Kiliszek
PPL Porty Lotnicze
Jesteśmy w trakcie przygotowań do wprowadzenia dyrektywy cyberbezpieczeństwa NIS 2. Krajowy program ochrony lotnictwa cywilnego zakłada kontrolę dostępu jako jeden z podstawowych czynników bezpieczeństwa w ruchu lotniczym. W związku z tym zapewnienie bezpieczeństwa cybernetycznego jest dla nas istotne. NIS 2 wprowadzi nowe standardy i czeka nas rewolucja dotycząca bezpieczeństwa również w systemach kontroli dostępu.
W branży ochrony zaczniemy stosować analitykę na coraz większą skalę. Pracowników, których teraz brakuje, zastąpią systemy zdalne. I myślę, że to będzie prawdziwa R-ewolucja w ochronie.
Adam Miksza
ALTEST
Dla mnie bardzo ważne jest, co podkreślali prelegenci, jak bardzo bliska jest perspektywa NIS 2. Wprowadzenie zaleceń tej dyrektywy przyczyni się do korzystania z szyfrowanych kanałów komunikacji nie tylko w kontroli dostępu, ale też w systemach monitoringu wizyjnego czy sygnalizacji włamania i napadu, co podniesie poziom bezpieczeństwa organizacji.
Grzegorz Klamut
Port Lotniczy Lublin
Zaciekawiło mnie i zaskoczyło to, że dyrektywa NIS 2 dotyczy nie tylko stricte cyberbezpieczeństwa znanego z płaszczyzny IT, ale również kontroli bezpieczeństwa i systemów, które są teraz z zasadzie w każdym przedsiębiorstwie. Z wejściem z życie dyrektywy NIS 2 czekają nas wielkie zmiany we wszystkich rozwiązaniach dotyczących zarówno elektronicznych systemów zabezpieczeń, jak i kontroli przemieszczania się użytkowników portu lotniczego. Pasażerowie nawet nie zauważą różnicy, natomiast Security Managerów czeka bardzo dużo pracy.
Magdalena Kolańska
Energa-Operator
Takie spotkania to na pewno wymiana doświadczeń i kontaktów, ale też praktyczne poznanie nowych rozwiązań, możliwość podejścia do stoiska i sprawdzenia działania urządzeń, które będzie można u siebie wykorzystać. Aktualnie moja organizacja ma wiele nowych zadań do zrealizowania. Jesteśmy przed projektem dużej modernizacji i właśnie na tej konferencji uzyskaliśmy niezbędną dla nas wiedzę, która pozwoli nam podejść
do tego w inny, bardziej praktyczny sposób.

Nedap Security Management
al. Niepodległości 18
02-653 Warszawa
www.nedapsecurity.com/pl/