Strona główna Bezpieczne miasto Nowa wersja wykrywacza narkotyków i materiałów wybuchowych I-Scan LDS 3500-i Mk2

Nowa wersja wykrywacza narkotyków i materiałów wybuchowych I-Scan LDS 3500-i Mk2

Światowy lider w branży profesjonalnych detektorów Laser Detect Systems, współpracujący z oficerami wojska izraelskiego, oferuje unowocześniony wykrywacz materiałów wybuchowych, narkotyków i groźnych substancji. Jest on dostępny u wyłącznego dystrybutora LDS w Polsce – w sklepie detektywistycznym Spy Shop.

Wykrywacz I-Scan 3500-i Mk2 to ulepszona wersja modelu I-Scan 3500-i wykorzystującego metodę IMS (spektroskopię ruchliwości jonów), który wykrywa i identyfikuje groźne substancje na podstawie śladowych próbek lub oparów z powietrza nawet w 5 sekund. Mobilne urządzenie umożliwia jednoczesne wykrywanie materiałów wybuchowych, narkotyków i substancji toksycznych w powietrzu wokół kontrolowanych przedmiotów, na powierzchni obiektów, na palcach i ubraniach osób. Wykrywa stężenia rzędu 10-14 g substancji w 1 cm3 pobranego powietrza i ilości śladowe na poziomie 10-11 g. Wbudowana biblioteka urządzenia zawierająca dane o tysiącach substancji może być rozszerzana i aktualizowana przez użytkownika.

Zastosowane rozwiązania technologiczne i algorytmy analityczne zapewniają precyzyjne i szybkie wykrycie zagrożenia oraz wysoką selektywność i odporność na zakłócenia. Oprogramowanie urządzenia porównuje zarejestrowane widmo próbki z typowymi widmami czystych i zmieszanych materiałów wybuchowych, narkotyków, substancji toksycznych. Pozwala na ich jednoznaczną identyfikację z progiem błędu nieprzekraczającym 1%.

W najnowszej wersji wykrywacza I-Scan 3500-i Mk2 wprowadzono udoskonalające zmiany.

  • Jednoczesna detekcja jonów dodatnich i ujemnych – podczas jednego badania I-Scan może wykryć np. materiały wybuchowe z polaryzacją ujemną, materiały wybuchowe domowej produkcji (np. TAPT z polaryzacją dodatnią) i narkotyki z polaryzacją dodatnią oraz inne niebezpieczne substancje z polaryzacją dodatnią bądź ujemną. Użytkownik może ręcznie modyfikować czułość urządzenia na różne substancje.
  • Możliwość wymiany akumulatora bez wyłączania urządzenia dzięki funkcji Hot Swap – po odłączeniu akumulatora I-Scan działa przez ok. 90 s.
  • Zwiększenie bazy rozpoznawanych substancji.
  • Zoptymalizowanie zarządzania zużyciem energii.
  • Uproszczenie interfejsu użytkownika w celu przyspieszenia pracy operatora.
  • Kalibracja urządzenia do wykrywania jonów dodatnich za pomocą roztworu prokainy lub testera AC w zestawie.
  • Bardziej oszczędny system filtrowania redukujący koszt eksploatacji.

Informacja o wykryciu i rodzaju zagrożenia w badanej próbce jest prezentowana na wbudowanym ekranie LCD i sygnalizowana dźwiękiem. I-Scan może obsłużyć jedna osoba, a urządzenie może pracować zarówno w terenie, jak i w mobilnych centrach badawczych czy laboratoriach. Dzięki wykorzystaniu zjawiska wyładowań koronowych nie ma radioaktywnego źródła jonizującego – praca z wykrywaczem jest bezpieczna dla operatora nawet w razie mechanicznego uszkodzenia sprzętu.
Do urządzenia można podłączyć zewnętrzny monitor przez złącze VGA, pamięć USB do przechowywania wyników pomiarów, klawiaturę USB do sterowania urządzeniem – przydatną w zastosowaniu stacjonarnym detektora.

Korzystanie z I-Scan nie wymaga specjalistycznej wiedzy ani długotrwałego szkolenia.

Sklep detektywistyczny
Spy Shop
www.spyshop.pl
kontakt@spyshop.pl