Strona główna Sygnalizacja Włamania i Napadu Nowa zewnętrzna czujka firmy OPTEX o szerokim zasięgu

Nowa zewnętrzna czujka firmy OPTEX o szerokim zasięgu

Znana z niezawodnych produktów japońska firma OPTEX wkrótce wprowadzi na rynek serię zewnętrznych czujek ruchu WXi. Zapowiadane detektory będą miały szeroki kąt detekcji 180° i zasięg działania do 12 m. To pierwsza w portfolio firmy czujka o tak szerokim zakresie wykrywania.

W jaki sposób nowy produkt wpłynie na projektowanie systemów alarmowych? Przede wszystkim ułatwi zabezpieczenie rozległego obszaru, np. przed domem czy na dachu. Dotychczas instalatorzy montowali w takiej sytuacji dwie czujki PIR zwrócone tyłem do siebie, które łącznie miały zasięg detekcji 180°. Rozwiązanie zaproponowane przez japońskiego lidera jest bardziej wydajne – montujemy i ustawiamy jedną czujkę zamiast dwóch.

W nowej linii produktów zastosowano sprawdzone technologie znane z innych modeli – funkcja logiczna AND, technologia SMDA, filtr światła białego. Czujka ma szczelną obudowę o klasie szczelności IP55. Ponadto została ulepszona funkcja cyfrowego antymaskingu IR – będzie działał stabilnie nawet przy silnym nasłonecznieniu czy obecności insektów na soczewce.
Firma od kilku lat kładzie szczególny nacisk na ułatwienie pracy instalatorów. Odbicie tego trendu można znaleźć również w czujkach nowej serii WXi. Zastosowano w ich kilka rozwiązań, takich jak zatrzaskowe połączenia elementów, możliwość zastosowania dedykowanych rezystorów końca linii EOL czy automatyczny test przejścia, sprawiających, że instalacja detektora jest prosta. Ponadto za pomocą płytek i przesłon można bez trudu odpowiednio ukształtować obszar detekcji. Skrócenie, zwężenie czy wykluczenie pewnych obszarów działania czujki nie stanowi już problemu. Zasięg i czułość detekcji ustala się osobno dla lewej i prawej strony.

Niebawem pojawi się więcej nowości firmy OPTEX – zapowiadana jest m.in. wersja 180° wysokiego montażu.

Bezp. inf. Optex