Strona główna Telewizja Dozorowa Nowości od Axis

Nowości od Axis

Kamera PTZ do transmisji na żywo

Wprowadzona na rynek w grudniu 2020 kamera sieciowa AXIS V5925 PTZ to wszechstronne i profesjonalne urządzenie do transmisji na żywo, łączące doskonałą jakość obrazu z płynnym sterowaniem PTZ, w tym trybem sportowym i scenicznym, a także studyjną jakością dźwięku. Idealnie sprawdzi się m.in. w salach lekcyjnych czy podczas halowych wydarzeń sportowych.

AXIS V5925 zapewnia doskonałą jakość obrazu w standardzie HDTV 1080p przy 60 kl./s i 30-krotnym zoomie optycznym, co pozwala z łatwością dostrzec wszystkie szczegóły. Oferuje tryb sceniczny i sportowy, zapewniając operatorowi lepszą kontrolę PTZ w różnych sytuacjach.

Wyjścia HDMI i 3G-SDI umożliwiają podłączenie kamery do większości profesjonalnych przełączników wizyjnych. Dzięki systemowi sterowania opartemu na VISCA
RS-232 można ją łatwo zintegrować z istniejącymi już instalacjami audiowizualnymi.
Ponadto funkcja VISCA przez IP pozwala na zdalne sterowanie wieloma kamerami za pośrednictwem połączenia LAN. Dołączona 3-miesięczna licencja próbna aplikacji Camstreamer umożliwia transmisję na żywo do platform streamingowych, takich jak YouTube i Facebook Live, bezpośrednio z kamery przez sieć IP. Można także użyć dowolnego dostępnego oprogramowania do zarządzania materiałem wizyjnym lub po prostu podłączyć przez przeglądarkę internetową.

Nowa kamera wyposażona w technologię Axis Zipstream z kodowaniem H.264 i H.265 zachowuje wszystkie istotne szczegóły, przy jednoczesnym zmniejszeniu zapotrzebowania na przepustowość i zasoby pamięci masowej.

Wbudowane zaawansowane funkcje bezpieczeństwa zapobiegają nieautoryzowanemu dostępowi i chronią cały system. Podpisane oprogramowanie sprzętowe i funkcja „bezpieczny start” gwarantują, że oprogramowanie sprzętowe pozostanie nienaruszone i zostaną zainstalowane tylko aplikacje autoryzowane.

Kompaktowy rejestrator

Axis Communications pod koniec grudnia ub. roku wprowadziło na rynek rejestrator Axis S3008 — łatwe w montażu rozwiązanie do nagrywania obrazu w jakości Ultra HD, które współpracuje z oprogramowaniem do zarządzania materiałem wizyjnym Axis Companion.

Wysoko wydajny rejestrator jest wyposażony w przełącznik PoE obsługujący nawet 8 kamer, dysk twardy spełniający wymogi systemów dozoru wizyjnego i łącze gigabitowe do nagrywania wideo w jakości Ultra HD.

Rozwiązanie poddano intensywnym testom współpracy z szeroką gamą produktów Axis, by można było zapewnić łatwą rozbudowę systemu o dodatkowe urządzenia. Przykładowo, można dołączyć głośniki sieciowe służące do komunikacji z personelem i odstraszania ewentualnych intruzów, a także wideodomofony sieciowe umożliwiające identyfikację audiowizualną i zdalną kontrolę wejść.

Rejestrator AXIS S3008 Recorder zapewnia dostęp do materiałów wideo z dowolnego miejsca na świecie, dzięki zaawansowanej technologii Axis Secure Remote Access.

Najważniejsze cechy Axis S3008 Recorder:

  • Kompaktowy rejestrator z wbudowanym przełącznikiem PoE
  • Łatwa instalacja i obsługa
  • Dysk twardy spełniający wymogi systemów dozoru
  • Port USB do eksportowania materiałów wideo
  • Do 5 lat gwarancji

Więcej informacji na stronie: www.axis.com/pl-pl.