Strona główna Rynek SECURITY Nowości produktowe nr 1/2023

Nowości produktowe nr 1/2023

Prezentujemy najnowsze urządzenia z oferty firm:
Axis Communications, BCS (NSS), Hikvision, Nedap Security Management, Optex, smart-i, Schrack Seconet Polska, TP-Link

Axis Communications

AXIS Q1656-DLE
Radar-Video Fusion Camera

Ochrona przed włamaniami na dużym obszarze i niezawodne wykrywanie 24/7 dzięki połączeniu dwóch potężnych technologii: wideo i radaru.

To wyjątkowe urządzenie zapewnia najnowocześniejszą, opartą na głębokim uczeniu klasyfikację obiektów, co pozwala na wykrywanie i wizualizację na najwyższym poziomie.

AXIS Q1656-DLE Radar-Video Fusion Camera łączy dwa urządzenia klasy premium: najwyższej klasy kamerę z linii Q o doskonałych możliwościach wykorzystania obrazu i w pełni zintegrowany radar, który wykrywa obiekty na dużych obszarach przy słabym lub zerowym oświetleniu oraz wizualizuje prędkość i odległość poruszających się obiektów bezpośrednio w widoku aplikacji. Ponadto radaru można używać oddzielnie do prowadzenia autonomicznej kamery PTZ.

AXIS Q1656-DLE jest wytrzymała i odporna na warunki atmosferyczne, ma wbudowane funkcje cyberbezpieczeństwa, które chronią system.

Urządzenie jest łatwe do zainstalowania, wystarczy jeden przewód, jeden adres IP i jedna licencja na oprogramowanie do zarządzania wideo (VMS). Oznacza to niższe koszty instalacji i eksploatacji. Ponieważ radar „widzi” w ciemności, można ustawić wyzwalacze, które aktywują oświetlenie, lub podczerwień tylko wtedy, gdy chcemy odstraszyć intruza, zweryfikować go wizualnie lub uzyskać szczegółowe informacje. Oszczędza się również pamięć masową, ponieważ można wybrać uruchamianie nagrywania tylko w określonych sytuacjach. A niski wskaźnik fałszywych powiadomień pozwala pracownikom ochrony reagować tylko na prawdziwe zagrożenia.

Więcej na www.axis.com/pl-pl

 

BCS

BCS View z funkcją ANPR – BCS-V-TIP72VSR4-ITC

Kamera BCS-V-TIP72VSR4-ITC to pierwszy model z serii BCS View wyposażony w funkcję rozpoznawania numerów tablic rejestracyjnych.

Kamera ma rozdzielczość 2 Mpix, dzięki której można łatwo zautomatyzować wjazd i wyjazd pojazdów na teren, który ma być dodatkowo chroniony. Rozdzielczość 2 Mpix może się wydawać mała, ale do prawidłowego odczytu tablic rejestracyjnych w zupełności wystarczy. Za poprawę skuteczności odpowiada też prędkość przechwytywania obrazu wynosząca 50 kl./s.

Odpowiednio skonfigurowana i prawidłowo zamontowana kamera odczyta numer tablicy rejestracyjnej i sama zadecyduje, co dalej z taką informacją zrobić. Jest wyposażona w moduł wejścia/wyjścia (1 we/ 1wy), dzięki czemu kamera może sama sterować barierą po rozpoznaniu numerów rejestracyjnych. Model zawiera obiektyw z motozoomem o ogniskowej 2,8–12 mm oraz promiennik podczerwieni o zasięgu do 40 m.

Kamera obsługuje też możliwość filtrowania numerów tablic rejestracyjnych za pomocą białej i czarnej listy, która może mieć pojemność do 10 000 wpisów. Rozpoznanie tablicy odbywa się nawet wtedy, kiedy pojazd przejeżdżający przed kamerą pozostaje w ruchu. Umożliwia to jej zastosowanie nawet w miejscach, gdzie nie ma fizycznej bariery, przed którą samochód musi się zatrzymać.

Kamera ma wbudowane systemy poprawy jakości obrazu, takie jak WDR, HLC, ręczne ustawienia promiennika IR czy migawki, aby nawet w niesprzyjających warunkach zapewnić skuteczne rozpoznanie numeru rejestracyjnego.

Więcej na www.bcs.pl.

 

Hikvision

DS-K3G501SX – nowość w ofercie firmy Hikvision

Czy wdrożenie i instalacja tripoda musi być wymagająca? Tripod serii DS-K3G501SX został zaprojektowany w celu usprawnienia i zautomatyzowania procesu weryfikacji osób i ich uprawnień do nadzorowanych obszarów. Wbudowane czytniki kart Mifare (IC) pozwalają na kontrolę osób wchodzących i wychodzących.

Wbudowany kontroler dostępu z interfejsem TCP/IP jest rozpoznawany w oprogramowaniu nadzorującym jako przejście dwustronnie kontrolowane. Tripod można ustawić w jeden z trybów pracy: kontrola dwukierunkowa, kontrolowane wejście/blokada wyjścia, kontrolowane wejście/swobodne wyjście, swobodne wejście i swobodne wyjście, swobodne wejście/kontrolowane wyjście, blokada wejścia i blokada wyjścia, blokada wejścia/swobodne wyjście.

W sytuacji zagrożenia ramiona automatycznie opadają. Wykonany w klasie ochrony IP54 i ze stali nierdzewnej SUS304 pozwala na zastosowanie go w takich miejscach, jak sklepy, biura, place budowy, obiekty przemysłowe, hotele, szkoły, baseny, magazyny itd.

Więcej na www.hikvision.com/pl/.

 

Nedap Security Management

Integracja kontroli dostępu z systemem zarządzania gośćmi

Do aplikacji zintegrowanych z systemem kontroli dostępu Nedap AEOS dołączył Visitor Management System Click2Visit.

C2V to nowoczesne rozwiązanie zwiększające możliwości systemu KD w zakresie zaawansowanego zarządzania gośćmi w budynku. Przyspiesza ich wejście do gmachu, umożliwia wysłanie spersonalizowanych zaproszeń z kodem QR (także przy zaproszeniach grupowych), mapą dojazdu do miejsca spotkania, informacją, kto jest gospodarzem spotkania, i logo firmy. C2V sprawdza się w obiektach biurowych i przemysłowych.

Ciekawą opcją jest możliwość wysłania zaproszenia z linkiem do regulaminu poruszania się po obiekcie, który należy podpisać, aby identyfikator gościa został aktywowany. Można też wysłać link zgłoszenia do szkolenia z zakresu bezpiecznego poruszania się po obiekcie, które należy przejść przed pojawieniem się w firmie.System umożliwia również zaproszenie gościa bezpośrednio z klienta pocztowego, np. z MS Outlook, automatyczne nadanie uprawnień do garażu, wind i publicznych przestrzeni w danym obiekcie. Użytkownik nie musi przełączać się na inne aplikacje, co znacząco skraca czas. Jest też wersja na urządzenia mobilne i obsługę Apple Wallet.

Dla obsługi recepcji nawet duża liczba wizyt w tym samym czasie jest łatwa do monitorowania. Prosty i przejrzysty interfejs umożliwia łatwy wgląd do informacji o liczbie gości w budynku oraz o zakończonych i przyszłych wizytach.Więcej na: www.click2visit.eu.

 

OPTEX

FlipX Advanced – zaawansowana ochrona obiektów

OPTEX, wiodący globalny producent systemów antywłamaniowych, poinformował o kolejnej premierze. Gama czujek FlipX poszerza się o nowe czujki wewnętrzne Grade 3 z serii FlipX Advanced.

FlipX Advanced są wyposażone w specjalnie opracowany piroelement Human-catch dopasowany do rozmiarów człowieka oraz unikalną obrotową soczewkę sferyczną. Dzięki niej czujkę można zastosować do ochrony zarówno szerokich, otwartych przestrzeni o dł. do 15 m przy kącie 85° (np. lobby hotelowe, sklep), jak i wąskich, długich obszarów do 24 m (np. korytarze, alejki magazynowe).Inteligentna funkcja antymaskingu generuje sygnał w przypadku próby zakrycia czujki niezależnie od miejsca i sposobu maskowania.

Dodatkowe algorytmy, m.in. podwójny filtr przeciwzakłóceniowy (Double Conductive Shielding), zapewniają stabilną detekcję i redukcję fałszywych alarmów spowodowanych przez źródła światła lub zakłócenia elektromagnetyczne. Tryb „superczułości PIR” zapewnia niezawodne wykrywanie nawet w przypadku bardzo małej różnicy temperatury pomiędzy człowiekiem a otoczeniem.Atutem jest też elegancki design z dobrze widocznym wskaźnikiem LED (sterowanym z centrali) oraz możliwość montażu na ścianie lub suficie do wysokości 3 m.

Szybką i prostą instalację zapewniają wyjmowana listwa zaciskowa, rezystory końca linii montowane w oddzielnym gnieździe oraz pokrywa otwierana jednym ruchem ręki.

Dostępne modele: FLX-A-AM (PIR), FLX-A-DAM (PIR+MW) – moduł mikrofalowy o bardzo długiej trwałości z charakterystyką detekcji dopasowaną do obszaru PIR.Więcej na: www.optex.europe.com/pl.

 

Schrack Seconet Polska

ADW 535 – nowa liniowa czujka ciepła

Liniowe czujki ciepła są odpowiedzią na wymagania stawiane przed systemami wykrywania zjawisk niebezpiecznych w miejscach, gdzie konwencjonalne czujki pożarowe nie mogą być zastosowane ze względu na agresywne i krytyczne warunki atmosferyczne (np. wysoka wilgotność, ekstremalne temperatury, obszary zewnętrzne, żrące gazy, zanieczyszczenie pyłem itp.) lub tam, gdzie ze względu na wyjątkowo duże odległości i obszary do nadzorowania byłaby wymagana bardzo duża liczba czujek ciepła.

Firma Schrack Seconet wzbogaca swoją ofertę liniowych czujek ciepła o czujkę ADW 535, występującą również w wykonaniu do stref EX oznaczoną dodatkowo Hx. Czujka ADW składa się z jednostki oceniającej służącej do podłączenia jednej (ADW 535-1) lub dwóch (ADW 535-2) rurek sensorycznych z indywidualnymi, konfigurowalnymi czujnikami nadmiarowo-różnicowymi. Zasada działania jest oparta na pomiarze zwiększającego się ciśnienia powietrza w układzie zamkniętym rurki podczas jej ogrzewania. Ciśnienie jest stale monitorowane przez w pełni elektroniczny czujnik ciśnienia, porównywany i oceniany przez mikroprocesor z zaprogramowanymi poziomami alarmowymi.

W zależności od warunków środowiskowych do wykonania rurek sensorycznych są wykorzystywane różne materiały, np. miedź, stal nierdzewna lub teflon. Czujka ADW dzięki zastosowaniu modułu pętlowego XLM35 może być w pełni integrowana poprzez pętle X-Line, co pozwala programować, obsługiwać oraz konserwować czujkę z poziomu centrali, bez konieczności udawania się bezpośrednio do czujki, która często bywa montowana w trudno dostępnych miejscach.

Więcej na: www.schrack-seconet.pl.

 

Smart-i

Eagle Eye LPR | Automatyczne rozpoznawanie tablic rejestracyjnych w chmurze

Każdego dnia nawet kilkaset samochodów przekracza bramy centrów logistycznych. Zapanowanie nad tak dużym natężeniem ruchu jest wyzwaniem w kontekście kontroli dostępu i bezpieczeństwa. Z pomocą przychodzą nowoczesne systemy automatycznego rozpoznawania tablic rejestracyjnych – ANPR.

Jednym z takich rozwiązań jest Eagle Eye LPR – inteligentny system oparty na sieci neuronowej, który automatycznie rozpoznaje tablice rejestracyjne, a następnie umożliwia wjazd pojazdom znajdującym się na liście z przyznanym dostępem. System jest intuicyjny w obsłudze i umożliwia szybkie dodawanie nowych numerów rejestracyjnych oraz usuwanie nieaktualnych. Wszystko odbywa się w chmurze.
Wdrożenia Eagle Eye LPR przynoszą same korzyści:

  • brak kosztów związanych z zakupem specjalnych kamer LPR (można zastosować dowolną kamerę),
  • skalowalne rozwiązanie, które w ramach jednego systemu może być stale rozwijane (optymalizacja kosztów – płacimy za to, co w danym momencie wykorzystujemy),
  • łatwa obsługa i zarządzanie systemem z dowolnego miejsca na świecie.

System Eagle Eye LPR wykorzystuje nowoczesną technologię, która sprawdza się w centrach logistycznych, gdzie jest duża różnorodność pojazdów i numerów rejestracyjnych. Odczytuje nawet zabrudzone tablice rejestracyjne przy szybkości do 56 km/h.

Eagle Eye to bardzo wygodne i elastyczne rozwiązanie, którego funkcjonalność łatwo dostosować do bieżących potrzeb.

Więcej na: www.smart-i.pl.

 

TP-Link

TP-Link VIGI C540
– 4 Mpix zewnętrzna obrotowa kamera CCTV

VIGI C540 to zewnętrzna kamera sieciowa typu PT (pan/tilt), która generuje obraz w rozdzielczości 4 Mpix. Wbudowane diody LED zapewniają kolorowy obraz także w całkowitej ciemności.

Urządzenie zostało wyposażone w wodoodporną i pyłoszczelną obudowę o klasie ochrony IP66, dzięki czemu jest odporne na warunki atmosferyczne.Kamera może być zasilana poprzez PoE w standardzie 802.3af/at lub przez klasyczny zasilacz DC 12 V.Urządzenie wykorzystuje kompresję H.265+, co zmniejsza obciążenie sieci i obniża koszty monitoringu bez utraty jakości obrazu. Nagrania z kamery mogą być rejestrowane na rejestratorze sieciowym, a także na karcie microSD.

VIGI C540 oferuje także dwukierunkową transmisję audio, czyli możliwość rozmowy przez urządzenie, np. z kurierem, którego można poprosić o zostawienie przesyłki przed drzwiami.

Kamerami z tej serii można w prosty sposób zarządzać z poziomu smartfona dzięki aplikacji VIGI na urządzenia przenośne z systemem iOS lub Android. Kamera wyśle powiadomienie push, gdy wykryje niepożądany ruch, zaobserwuje przekroczenie wyznaczonej granicy lub gdy ktoś zasłoni jej obiektyw. Systemem VIGI można też zarządzać z poziomu dedykowanego oprogramowania przeznaczonego dla komputerów oraz rejestratorów NVR, dostępnych w wersjach 4-, 8- i 16-kanałowych.

Wszystkie urządzenia z serii TP-Link VIGI są zgodne ze standardem ONVIF, współpracują z kamerami i rejestratorami różnych producentów i umożliwiają stworzenie kompleksowego systemu monitoringu. Kamera VIGI C540 została objęta 3-letnią gwarancją producenta.

Więcej na: www.tp-link.com.pl