Strona główna Rozległe i rozproszone Obiekty rozproszone – zintegrowane zarządzanie bezpieczeństwem

Obiekty rozproszone – zintegrowane zarządzanie bezpieczeństwem

Skuteczne zarządzanie bezpieczeństwem rozproszonych obiektów jednej organizacji jest dużym wyzwaniem – zwłaszcza gdy administratorowi zależy na zachowaniu wysokiego standardu ochrony każdej placówki przy jednoczesnym utrzymaniu efektywności ekonomicznej inwestycji.

Skuteczne zabezpieczenie wszystkich oddziałów danej organizacji można osiągnąć poprzez montaż zaawansowanych systemów SWiN – takich, które oferują możliwość wzajemnej integracji i zarządzania całą ich siecią. Przykładem są centrale alarmowe rodziny INTEGRA oraz oprogramowanie integrujące INTEGRUM firmy SATEL.

INTEGRUM umożliwia centralny nadzór nad zintegrowanymi systemami zabezpieczeń pracującymi w obiektach rozproszonych. Usprawnia procesy administracyjne, w tym zarządzanie bazą użytkowników, co przekłada się na oszczędność czasu obsługi systemu. Dzięki jego skalowalności liczba zabezpieczanych obiektów jest nieograniczona. Zdalny bieżący wgląd w stan zintegrowanych instalacji sprawia, że reakcja na określony typ zdarzeń, np. alarmy czy awarie, może nastąpić niezwłocznie.

Zalety INTEGRUM najłatwiej opisać przykładami:

Zdalne zarządzanie użytkownikami

Specjalista HR, przyjmując nowego pracownika biura w miejscowości A, tworzy mu indywidualny profil użytkownika. Wręcza też kartę zbliżeniową umożliwiającą dostęp do biura znajdującego się w sąsiedniej miejscowości. Po okresie próbnym karta automatycznie stanie się nieaktywna. Przy przedłużeniu umowy dostęp będzie odnawiany zdalnie.

Szybkość reakcji

Stacja monitoringu otrzymuje informację o alarmie w miejscowości B w strefie „Magazyn C-1” obiektu D-2. Operator stacji wybiera w panelu sterowania INTEGRUM widok planu budynku i z poziomu mapy włącza pogląd z kamer – weryfikacja alarmu możliwa jest niemal natychmiast. Fałszywy alarm może od razu skasować. Gdyby zaś sytuacja tego wymagała, może wysłać na miejsce patrol interwencyjny. Przy zarejestrowanym wydarzeniu operator umieszcza komentarz ułatwiający późniejsze odnalezienie wpisu w archiwum.

Mobilność

Koordynator ds. bezpieczeństwa, będąc w drodze na odbiór techniczny nowego budynku w mieście D, otrzymuje informację o awarii systemu alarmowego w obiekcie na drugim końcu regionu. Z tabletu loguje się do systemu, aby określić źródło problemu. Konieczna okazuje się wizyta technika – koordynator natychmiast powiadamia serwis, aby po chwili kontynuować jazdę na miejsce odbioru.

Pewność przesłania informacji

W sąsiedztwie chronionego biurowca uszkodzony zostaje światłowód, w efekcie nie ma dostępu do Internetu. Aby komunikacja między systemem alarmowym nadzorującym obiekt a centralą bezpieczeństwa organizacji nie została utracona, transmisja danych jest automatycznie przeniesiona do sieci komórkowej. Gdy łącze naziemne zostanie naprawione, komunikacja powróci na główny tor łączności.

INTEGRUM jest narzędziem umożliwiającym wygodne i pewne administrowanie bezpieczeństwem sieci obiektów – m.in. instytucji finansowych, urzędów, firm wielooddziałowych, które mieszczą się w różnych lokalizacjach. Pozwala optymalizować koszty i oszczędza czas administratorów systemów bezpieczeństwa.

SATEL
ul. Budowlanych 66
80-298 Gdańsk
www.satel.pl