Strona główna Bezpieczeństwo biznesu Roboty w walce z wirusami

Roboty w walce z wirusami

Firmę Security Robot Guard Systems założyło dwóch pasjonatów branży ochrony, z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w swojej dziedzinie. Pomimo niedługiego stażu może się już pochwalić sporymi sukcesami i współpracą ze znaczącymi klientami. Firma sukcesywnie się rozwija i posiada koncesję zarówno na ochronę fizyczną, jak i na zabezpieczenia techniczne – koncesja MSW L-0332/19.

Firma zajmuje się przede wszystkim promocją i wprowadzeniem na rynek polski i europejski urządzeń robotycznych do ochrony fizycznej, tzw. robotów patrolujących.
– Naszą misją jest popularyzacja robotyki w ochronie, wykorzystywanie zdobyczy technologicznych w służbie człowieka i odciążanie go od uciążliwych lub monotonnych zajęć. Wspomagamy pracowników ochrony mobilnymi centrami monitoringu, które będą wykonywać za nich patrol, np. w miejscach o podwyższonym zagrożeniu zdrowia. Wypełniamy robotyką luki związane z niedoborem ludzi na rynku pracy – mówi Grzegorz Wyszyński, prezes Zarządu SRGS. Obecnie zmagamy się z pandemią COVID-19. Nasze urządzenia są przystosowane do realizowania zadań związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 w różnego rodzaju obiektach – dodaje.

Security Robot Guard Systems – razem dbajmy o nasze bezpieczeństwo.

Roboty mają za zadanie ułatwiać pracę firmom ochrony i sprzątającym, znacznie przyspieszają procesy związane z dezynfekcją. Szybkość działania i wydajność to ich dodatkowe atuty. Główną zaletą jest to, że dezynfekcja odbywa się praktycznie w sposób autonomiczny i proces nie wymaga obecności człowieka, co w wielu przypadkach ogranicza ryzyko zarażenia się pracownika.

Robot XT-C

Głównymi funkcjami robota sterylizująco-dezynfekcyjnego XT-C są dezynfekcja powierzchni promieniami UV i dezynfekcja ozonowa. Ma szerokie spektrum sterylizacji – niszczy mikroorganizmy i wirusy (w tym SARS-CoV-2), bakterie, zarodniki i grzyby.
Robot, poruszając się po powierzchni, zapewnia dużą prędkość dezynfekcji powietrza, co sprzyja szczególnie zastosowaniom w przestrzeniach zamkniętych typu biuro, klinika, szpital.

Specyfikacja
Wymiary 625 x 600 x 800 m
Wysokość nad podłożem 40 mm
Prędkość pracy 0-3,6 km/godz.
Czas pracy 5 godz.
Temperatura pracy -20…+60°

Robot XT-A

Robot dezynfekcyjny XT-A został zaprojektowany do dezynfekcji powierzchni przy użyciu sprayu mikrocząsteczek do 10 mikrometrów. Urządzenie autonomicznie planuje trasę, praktyczne pokrycie powierzchni do 25 tys.  m2. Robot w trakcie pracy dezynfekuje obszar wokół siebie (360°). Wydajność sprayu odkażającego wynosi od 2 do 5 litrów/godz.

XT-A jest dodatkowo wyposażony w lampę UV, która wspomaga sterylizację danego obszaru, oraz w termometr, który mierzy temperaturę ciała osób przebywających w zasięgu jego czujników.

Roboty znakomicie sprawdzą się w miejscach, w których przebywa duża liczba osób, np. w szkołach, szpitalach, hotelach, laboratoriach, zakładach produkcyjnych (zwłaszcza żywności), lotniskach czy biurach.

Security Robot Guard Systems
ul. Modlińska 51/515
03-199 Warszawa
www.srgs.pl