Strona główna Relacje Pierwsze biuro ATEN w Polsce

Pierwsze biuro ATEN w Polsce

Uroczyste otwarcie pierwszego biura ATEN w Polsce odbyło się 12 kwietnia 2018. Do budynku Libra Business Center, mieszczącego się przy ulicy Daimlera 2, zaproszono dostojnych gości, m.in. ambasadora Tajwanu, przedstawicieli Tajwańskiej Rady Rozwoju i Handlu Zagranicznego oraz reprezentantów ATEN International.

Firma ATEN została założona w 1979 r. na Tajwanie, a jej produkty są dostępne na polskim rynku od roku 1997. Otwarcie siedziby w Polsce jest bardzo ważnym wydarzeniem dla rozwoju marki, gdyż jest to dopiero piąte biuro na terenie Europy. Polski oddział obsługuje również Czechy, Słowację oraz Litwę, Łotwę i Estonię.

Otwarcia biura, poprzez symboliczne przecięcie wstęgi, dokonali (od prawej): Tomasz Kruszyński – Dyrektor Regionu ATEN Poland, Webber V.B. Shih – Ambasador Tajwanu w Polsce oraz Lanie Chen – Wice Prezes Działu Sprzedaży ATEN International. W uroczystości wzięli również udział: Marek Wejtko – Naczelnik Wydziału Azji i Pacyfiku w Departamencie Współpracy Międzynarodowej w Ministerstwie Rozwoju i Mariusz Bulski z Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Obecni byli też przedstawiciele firm: ABC Data, EPA Systemy, Grupa ROMI, COMAR – dystrybutorów urządzeń ATEN.

Zaproszeni goście dowiedzieli się o historii ATEN na świecie oraz o planach i perspektywach ATEN Poland. Mieli też okazję przetestować urządzenia z zaawansowaną technologią, w które wyposażono biuro. Wydarzenie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, a po części oficjalnej w budynku Libra Business Center uroczystości przeniosły się na rynek Starego Miasta, gdzie odbyła się uroczysta kolacja.

Następnego dnia biuro ATEN Poland zorganizowało dzień otwarty, podczas którego można było porozmawiać z pracownikami, dowiedzieć się więcej zarówno o działalności firmy, jak i dostępnym sprzęcie i jego funkcjonalnościach.