Strona główna Rynek SECURITY PILNE! Teledyne przejmie FLIR Systems za 8 miliardów dolarów

PILNE! Teledyne przejmie FLIR Systems za 8 miliardów dolarów

Gigant w dziedzinie czujników przemysłowych, firma Teledyne poinformowała wczoraj, że przejmie firmę FLIR Systems, dostawcę kamer termowizyjnych za 8 miliardów dolarów, w celu wzmocnienia swojej oferty przetworników obrazu. Połączenie dwóch firm planuje się na połowę roku.

Obydwie firmy produkują rozwiązania skierowane przede wszystkim do klientów przemysłowych i komercyjnych. Koncentrują się przy tym na różnych specjalnościach, które – jak powiedział Robert Mehrabian, Prezes Zarządu Teledyne w komunikacie prasowym – sprawiają, że oferta FLIR jest uzupełnieniem, a nie konkurencją do obecnej oferty firmy.

Prezes i dyrektor generalny firmy FLIR Jim Cannon dodaje, że zmiana ta pozwoli na zbudowanie oferty wyjątkowo komplementarnej i dostarczenie kompleksowego portfolio technologii przetworników dla wszystkich kluczowych dziedzin i zastosowań w ramach zrównoważonej, globalnej bazy klientów.

Teledyne jest już właścicielem dużego portfolio firm zajmujących się przetwarzaniem obrazu, w tym Teledyne DALSA, Teledyne Imaging i Teledyne Lumenera. Wraz z przejęciem FLIR Systems i ich technologii przetworników Teledyne Technologies staje się jeszcze większą potęgą w branży wizyjnej. Rodzi to oczywiste pytania o przyszłość marki

FLIR na rynku elektronicznych systemów zabezpieczeń, który to rynek stanowi niewielki procentowy udział wszystkich działań firmy FLIR Systems. Pojawiają się głosy, że przejęcie nie pomoże FLIRowi w naszej branży, ponieważ niewielki udział w rynku bezpieczeństwa fizycznego po przejęciu przez Teledyne stanie się jeszcze mniejszy, a branża nie daje żadnych szczególnie silnych możliwości wzrostu w tej dziedzinie działalności firmy.

Teledyne jest wiodącym dostawcą zaawansowanego oprzyrządowania, produktów i oprogramowania do obrazowania cyfrowego, elektroniki lotniczej i obronnej oraz systemów inżynieryjnych. Firma prowadzi działalność głównie w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii oraz Europie Zachodniej i Północnej.

FLIR jest światowym liderem w dziedzinie technologii przemysłowych koncentrującym się na rozwiązaniach z zakresu inteligentnych czujników do zastosowań obronnych i przemysłowych. Wizją FLIR jest “The World’s Sixth Sense”, tworzenie technologii pomagających profesjonalistom w podejmowaniu bardziej świadomych decyzji, które ratują życie i mienie.

Źródła:
https://www.teledyne.com
https://www.flir.com/