Strona główna Relacje Polska jest championem wzrostu w Norymberdze

Polska jest championem wzrostu w Norymberdze

edf

W ostatniej dekadzie polska gospodarka rozwijała się szybciej niż jakakolwiek inna w Unii Europejskiej. Niemcy są dla Polski zdecydowanie najważniejszym partnerem handlowym. Z ekonomicznego i kulturowego punktu widzenia te dwa sąsiadujące ze sobą kraje łączą ścisłe więzi. Polskie firmy coraz częściej spotykają się z partnerami biznesowymi na targach w Norymberdze. W 2017 roku w imprezach zorganizowanych przez NürnbergMesse uczestniczyło około 7000 odwiedzających z branży.

“Polska gospodarka rozwija się błyskawicznie, co odczuwamy także w Norymberdze: w roku targowym 2018 spodziewamy się podwojenia liczby odwiedzających z Polski” – mówi Peter Ottmann, CEO NürnbergMesse. CEO dr Roland Fleck dodaje: “Pełny kalendarz targów, nowe bezpośrednie połączenie lotnicze Norymbergi z Warszawą oraz trwały wzrost gospodarczy po obu stronach Odry, pozwalają na dalszy wzrost udziału Polski w targach w Norymberdze.”

Konferencja prasowa NürnbergMesse

Polscy wystawcy prezentują swoje produkty na targach branżowych NürnbergMesse; odwiedzający reprezentujący poszczególne branże znajdują tu partnerów biznesowych. Od 2014 r. do 2016 r. odsetek polskich wystawców i odwiedzających wzrósł o 31 procent – w 2017 r. było to 7 190 odwiedzających oraz 183 wystawców. W rankingu gości na targach w Norymberdze Polska zajmuje 8 miejsce – przed Hiszpanią i Stanami Zjednoczonymi, a tuż za Wielką Brytanią.

Duży potencjał z Polski
Trend obrazujący uczestnictwo gości z Polski jest nadal rosnący: w roku targowym 2018 w porównaniu do roku poprzedniego NürnbergMesse spodziewa się podwojenia liczby odwiedzających z Polski. Podstawą dla pozytywnych perspektyw są dostosowane do indywidualnych potrzeb formaty wystawiennicze i dobry rozwój gospodarczy po obu stronach granicy polsko-niemieckiej. Dzięki nowemu bezpośredniemu połączeniu między Warszawą a Norymbergą NürnbergMesse jest jeszcze bliżej Polski (połączenia 12 razy w tygodniu, czas lotu ok. 1h:40min). Od 7 maja Polskie Linie Lotnicze LOT w dni powszednie oferują dwa razy dziennie przeloty z Warszawy do Norymbergi i w przeciwnym kierunku. W weekendy każdego dnia dostępne jest jedno połączenie lotnicze w obu kierunkach. Ponadto do Norymbergi można dotrzeć bezpośrednio z Krakowa liniami Ryanair.

Przedstawicielstwo Targów Norymberskich w Warszawie
Przy przygotowaniach do udziału w targach w Norymberdze pierwszym adresem, pod który warto się udać, jest Przedstawicielstwo NürnbergMesse w Warszawie. Zespół doradzi polskim wystawcom i profesjonalnym odwiedzającym we wszystkich sprawach związanych z targami i kongresami NürnbergMesse – od wyboru odpowiedniego wydarzenia z ogólnoświatowego portfolio NürnbergMesse przez zgłoszenie stoiska targowego, aż po przyjazd i rezerwację hotelu. Więcej informacji pod adresem: http://www.targimeritum.pl/

O Grupie NürnbergMesse
NürnbergMesse jest jedną z 15 największych spółek wystawienniczych na świecie. Jej portfolio obejmuje około 120 krajowych i międzynarodowych targów branżowych i kongresów, a także około 40 sponsorowanych wspólnych stoisk firmowych w Norymberdze i na całym świecie. Ponad 30 000 wystawców (z zagranicy 41%) i prawie 1,4 mln odwiedzających (24% gości branżowych z zagranicy) bierze udział we własnych, partnerskich i gościnnych wydarzeniach Grupy NürnbergMesse, która działa także za pośrednictwem swoich podmiotów zależnych w Chinach, Ameryce Północnej, Brazylii, Włoszech i Indiach. Ponadto Grupa NürnbergMesse ma sieć około 50 przedstawicielstw, które działają w ponad 100 krajach świata.