Strona główna Rynek SECURITY Produkty Numeru 3/2021 “a&s Polska”

Produkty Numeru 3/2021 “a&s Polska”

Axis Communications

Nowa światłoczuła kamera PTZ firmy Axis
Axis Communications wprowadza na rynek urządzenie AXIS Q6315-LE — szybką kamerę PTZ z trybem podczerwieni do dozoru w całkowitej ciemności. Procesor nowej generacji zapewnia ulepszoną obsługę obrazu, rozszerzone funkcje analiz i znacznie efektywniejszą kompresję wideo.

Nowa zaawansowana kamera AXIS Q6315-LE udostępnia precyzyjne laserowe ustawianie ostrości (również w ciemności) oraz funkcję Speed Dry, która pozwala uzyskać wyraźny obraz również podczas opadów deszczu.

Ponadto posiada aplikację Autotracking 2 z funkcją „kliknij i śledź” oraz obsługą nakładek dynamicznych, dzięki czemu umożliwia aktywne śledzenie obiektów i szybką orientację. Moduł TPM (Trusted Platform Module) z certyfikatem FIPS 140-2 na poziomie 2. zapewnia bezpieczne przechowywanie wszystkich kluczy kryptograficznych i certyfikatów, dzięki czemu nawet w razie naruszenia zabezpieczeń nic im nie grozi.

Kamerę można zamontować na urządzeniu AXIS Q6100-E, zyskując 360-stopniowy obrót ciągły i pełen obraz sytuacji. Korzysta ona z tego samego uchwytu, zasilacza i kabla sieciowego, a to obniża koszty instalacji.

Najważniejsze cechy:
• Przetwornik obrazu 1/2 cala i 31-krotny zoom optyczny.
• Oświetlenie w podczerwieni, tryb pracy dzień/noc.
• Autotracking 2, pomoc w orientacji i AXIS Object Analytics.
• Precyzyjne ustawianie ostrości za pomocą wiązki laserowej i szybki zoom.
• Moduł TPM z certyfikatem FIPS 140-2 poziom 2.
• Efektywna kompresja obrazu.
www.axis.com/pl

 

BCS

BCS Manager i kamery ANPR
BCS Manager to autorska aplikacja do obsługi wszystkich serii produktów BCS. Aplikację można rozbudować o moduł umożliwiający obsługę kamer przeznaczonych do rozpoznawania numerów tablic rejestracyjnych. Dzięki takiemu rozwiązaniu dostęp do obsługi systemu jest możliwy bezpośrednio z aplikacji. Po konfiguracji i wskazaniu, które kamery zajmują się rozpoznawaniem tablic rejestracyjnych, w aplikacji wyświetlane będą informacje o zdarzeniach oraz dostępne akcje.

Aplikacja pozwala na szybką obsługę wjazdu samochodów dzięki przyciskowi uruchamiającemu przekaźnik w kamerze umożliwiający otwarcie szlabanu. W przypadku pojazdu dodanego do białej listy jego przejazd jest zautomatyzowany. Edycja białej listy jest też dostępna bezpośrednio z poziomu BCS Managera, co zdecydowanie ułatwia pracę operatorowi systemu.

Do ustawień ogólnych kamery pracującej w trybie ścieżki lub skanowania można dodać funkcję zbierania metadanych o trzech podstawowych typach obiektów: człowiek, samochód, jednoślad. Kamera wspiera też tzw. inteligentną detekcję ruchu, z klasyfikacją obiektu. Jakość obrazu zapewniają WDR 120 dB i elektroniczna stabilizacja obrazu.

www.bcscctv.pl

 

COMMAX

Panele wideodomofonowe z czytnikiem RFID
Oprócz szerokiej gamy paneli jednoabonentowych w ofercie firmy COMMAX dostępne są panele do systemów wielorodzinnych – zarówno rozbudowanych osiedli z setkami mieszkań, jak i domów wielorodzinnych, kamienic, pojedynczych bloków.

Do tych mniejszych instalacji są dedykowane panele z przyciskami bezpośredniego wyboru odbiorników. Występują one w wersji 2-, 4-, 6-, 8-, 10-przyciskowej, z możliwością rozbudowy o ekspander 24-przyciskowy. Dzięki różnorodności gamy odbiorników każdy z lokatorów może wybrać monitor dostosowany do własnych preferencji – zarówno słuchawkowy, jak i głośnomówiący o przekątnej ekrany od 4,3” do 10,2” lub też prosty unifon.

Każdy z paneli jest dostępny w wersji ze standardową kamerą PAL oraz z kamerą o dużej rozdzielczości HD. Standardowym wyposażeniem jest także czytnik kart/breloków standardu Mifare, umożliwiający lokatorom wejście na posesję bez użycia klucza.

Panele są również wyposażone w dwa wyjścia sterujące, pozwalające na wysterowanie np. furtki i bramy (przy zastosowaniu dedykowanych monitorów). Opisowe tabliczki imienne, a także przyciski wywołania są podświetlane, uławiając odwiedzającym kontakt z lokatorem także w nocy.

Panele wejściowe mogą być instalowane w sposób podtynkowy (dostępne są również dodatkowe daszki) lub natynkowo (w obudowie OS-6/7NB).
www.commax.pl

 

GDE

IWH-41UIW – kamera MAZi+ z technologią Colour in the Dark
Technologia Colour in the Dark w kamerze IWH-41UIW zapewnia uzyskanie dobrej jakości kolorowego obrazu nawet w nocy. Jest to Możliwe dzięki zastosowaniu wysokiej jakości czułego przetwornika o dużej przekątnej 1/1,8”, jasnego obiektywu F1,0 ze specjalną powłoką antyrefleksyjną oraz opcjonalnego podświetlenia światłem ciepłym białym o zasięgu do 30 m.

Wbudowane oświetlacze o temperaturze barwowej 3000K (barwa ciepła) mogą włączać się w nocy automatycznie lub zostać na stałe wyłączone. Zaletą jest również obsługa przez najnowsze przeglądarki (Edge, Firefox), a także przez Internet Explorer.

To nie koniec możliwości kamery. Oprócz detekcji ruchu dostępne są funkcje VCA (czyli analizy zawartości obrazu): wykrywanie twarzy, wykrywanie zmiany sceny, wtargnięcie w obszar, przekroczenie linii, pozostawienie obiektu i jego zabranie.

Kamera ma rozdzielczość 4 Mpix, obiektyw 2,8 mm (szerokość pola widzenia ok. 109°), dodatkowy trzeci strumień o maks. rozdzielczości 1280 x 720P, WDR o dynamice aż 120 dB, obsługuje kodeki
H.264/H.264+/H.265/H.265+.

Dzięki złączu kart mikro SD możliwa jest praca samodzielna bez rejestratora albo z rejestratorem i wykorzystaniem funkcji ANR (Automatic Network Replenishment) – w razie przerwy w połączeniu z rejestratorem zapis jest kontynuowany na karcie SD, a po przywróceniu połączenia następuje synchronizacja danych z rejestratorem.
Wyłącznym partnerem MAZi Security Systems jest GDE Polska.
www.gde.pl

 

Hikvision

Stacje bramowe Villa 2. generacji
Systemy wideodomofonowe są stosowane w coraz większej liczbie obiektów, co generuje zapotrzebowanie na różnorodne modele urządzeń.
Stacje bramowe typu Villa to konstrukcje mające wbudowane od 1 do 4 przycisków i są dedykowane do zastosowania w budownictwie jednorodzinnym.

Stacja bramowa DS-KV6113-WPE1 to najmniejszy model w ofercie Hikvision. Szerokość 65 mm pozwala na montaż urządzenia na bardzo wąskich słupkach. Duży, efektownie podświetlany przycisk umieszczony w obudowie z tworzywa nie pozostawia wątpliwości, w jaki sposób skorzystać z urządzenia.

Szerokokątna kamera 2 Mpix z doświetleniem IR zapewnia dobrą widoczność i jakość obrazu, a wbudowany czytnik Mifare pozwala mieszkańcom na wejście bez użycia kluczy.

Przy tak dużej funkcjonalności można łatwo zapomnieć, że KV6113 ma tylko jeden przekaźnik. Jeśli konieczne jest sterowanie zarówno furtką, jak i bramą, powinniśmy zastosować wyższy model stacji bramowej wyposażony w dwa przekaźniki: DS-KV8113-WME1. To urządzenie ma wszystkie funkcjonalności niższego modelu, ale jest zamknięte w metalowej obudowie i występuje w wersjach z dwoma i czterema przyciskami wywołania.

W najnowszych wersjach firmware 1-przyciskowe stacje Villa uzyskały możliwość bezpośredniego, bez użycia monitora w lokalu, wdzwaniania się na aplikację Hik-Connect, co pozwala na realizację uproszczonych systemów.

Dalsze szczegóły techniczne i konfiguracyjne można znaleźć na portalu DPP Hikvision, gdzie można obejrzeć nagrania webinarów.

www.hikvision.com/pl

 

Nedap Security Management

Integracja Nedap AEOS z przenośnymi czytnikami kart
Integracja XPressEntry z AEOS pozwala na wygodne wykorzystanie możliwości systemu kontroli dostępu AEOS w czytnikach mobilnych, zapewniając ogromną elastyczność i nowe funkcje w zakresie bezpieczeństwa fizycznego.

XPressEntry umożliwia weryfikację tożsamości za pomocą identyfikatorów lub danych biometrycznych, rejestrowanie wejść i wyjść w miejscach, gdzie standardowe czytniki są niepraktyczne, szybkie sprawdzanie pracowników podczas ewakuacji, badania lekarskie w punktach wejściowych i wiele innych.

Czytniki przenośne przechowują wszystkie dane z identyfikatorów oraz informacje o zajętości obiektu i uprawnieniach, by szybko weryfikować informacje z dowolnego miejsca w scenariuszach online lub offline.

Kluczowe cechy:
Weryfikacja identyfikatorów: rejestracja i wyświetlanie w czasie rzeczywistym wejść i wyjść, zapis nowych użytkowników i gości w dowolnym czasie i miejscu;

Ewakuacja w nagłych wypadkach: ciągłe śledzenie zajętości obiektu poprzez monitorowanie bazy danych AEOS. W przypadku ewakuacji uzyskanie raportu ze zdalnych lokalizacji, z weryfikacją czy personel i goście zostali bezpiecznie ewakuowani, a co najważniejsze, identyfikacja zaginionych osób i ich ostatniej zarejestrowanej lokalizacji;

COVID-19 Screening: łatwe sprawdzanie i bezpieczne przechowywanie informacji o aktualnym stanie zdrowia personelu i gości;

Zarządzanie zdarzeniami: dostarczanie biletów wstępu na wydarzenia przy użyciu istniejących identyfikatorów pracowników.

http://www.nedapsecurity.com/pl/

 

Schrack Seconet

Uniwersalna centrala sygnalizacji pożarowej i sterowania urządzeniami przeciwpożarowymi Integral EvoxX M
Integral EvoxX M to flagowy produkt systemu Integral EvoxX. Charakteryzuje się modułową budową i maks. poziomem bezpieczeństwa dzięki zastosowaniu 100% redundancji sprzętowej oraz programowej.
Nowa platforma sprzętowa centrali (B8) oparta na redundantnych procesorach dwurdzeniowych 5-krotnie zwiększyła wydajność systemu i zoptymalizowała zarządzanie zasobami systemowymi. Dla zapewnienia niezawodności działania systemu funkcje bezpieczeństwa i komfortu są zarządzane przez osobne rdzenie procesora.

Centrala ma certyfikaty i świadectwa dopuszczenia CNBOP-PIB do realizacji następujących funkcji:

  • centrala sygnalizacji pożarowej zgodnie z PN-EN54-2,
  • zasilacz urządzeń przeciwpożarowych zgodnie EN 54-3,
  • centrala sterująca urządzeniami przeciwpożarowymi w systemach kontroli rozprzestrzeniania dymu i ciepła (zgodnie z prEN12101-9) oraz sterowania i nadzorowania w ramach instalacji wodociągowych przeciwpożarowych zgodnie z Krajową Oceną Techniczną (KOT),
  • zasilacz urządzeń przeciwpożarowych w systemach kontroli rozprzestrzeniania dymu i ciepła zgodnie z EN 12101-10,
  • centrala sterująca stałymi urządzeniami gaśniczymi gazowymi zgodnie z PN-EN12094-1,
  • centrala sterująca stałymi urządzeniami gaśniczymi wodnymi, pianowymi i aerozolowymi zgodnie z Krajową Oceną Techniczną (KOT).

Sterowanie bezpośrednie urządzeń przeciwpożarowych odbywa się za pomocą wejść/wyjść centrali oraz modułów wejścia/ wyjścia w ramach techniki pętlowej X-LINE. Centrala Integral EvoxX M, realizując jednocześnie wszystkie powyższe funkcje, jest najbardziej uniwersalną centralą na rynku polskim.

www.schrack-seconet.pl

 

TP-link

TP-Link VIGI C400P – kopułkowa kamera CCTV typu turret
VIGI C400P to kamera sieciowa typu turret, która generuje obrazy w rozdzielczości 3 Mpix. Urządzenie jest dostępne w dwóch wersjach – z obiektywem o ogniskowej 2,8 lub 4 mm. Dzięki temu odznacza się uniwersalnością działania. Sprawdzi się zarówno w dozorze wąskich korytarzy, jak i w otwartych przestrzeniach.

Zgodność ze standardem 802.3af/at PoE ułatwia instalację i obniża jej koszty. Użytkownik może też skorzystać z opcji zasilania 12 V DC.

Dzięki aplikacji VIGI na urządzenia przenośne z systemem iOS lub Android kamerami można w prosty i kompleksowy sposób zarządzać z poziomu smartfona. Kamera wyśle powiadomienie push za każdym razem, gdy wykryje niepożądany ruch, zaobserwuje przekroczenie wyznaczonej granicy lub gdy ktoś zasłoni jej obiektyw.

Systemem monitoringu wizyjnego VIGI można też zarządzać z poziomu dedykowanego oprogramowania przeznaczonego dla komputerów lub za pomocą rejestratora VIGI NVR. Ostatnie rozwiązanie pozwala na dostęp do systemu CCTV/VSS bez użycia dodatkowych urządzeń.

Kamera wykorzystuje kompresję obrazu H.264+, co w połączeniu z rejestratorem VIGI NVR1008 umożliwia zarejestrowanie i przechowywanie do 720 dni materiału wizyjnego w wysokiej rozdzielczości na dysku o pojemności 10 TB.

Produkt został objęty 3-letnią gwarancją producenta.

www.tp-link.com.pl

 

VCS

iTower Tripel Solar – jestem ECO
Zainteresowanie instalacją fotowoltaiczną z roku na rok wzrasta. Prognozy pokazują, że konsumenci coraz chętniej inwestują w odnawialne źródła energii. Dlatego najnowsza generacja wież iTower została wyposażona w trzy zintegrowane panele fotowoltaiczne. Pomysłowy system składania gwarantuje optymalne pochłanianie energii słonecznej. W połączeniu z systemem akumulatorów zapewnia efektywną autonomię wykorzystania wieży do monitoringu.

Brak infrastruktury, trudno dostępne obszary i częste zmiany lokalizacji dozoru nie stanowią żadnego problemu. Zastosowanie tego rozwiązania przyczyni się do zmniejszenia kosztów zużycia energii, pozytywnie wpłynie na środowisko naturalne, wydłuży bezobsługową pracę systemu.

Wieża iTower Tripel Solar pełni też funkcję mobilnego systemu monitoringu. To połączenie stabilnej konstrukcji, odnawialnego źródła zasilania, transmisji i oświetlenia ze skutecznym systemem zabezpieczeń. Inteligentne oprogramowanie ostrzega o wtargnięciu obiektów na chroniony teren i powiadamia o zagrożeniu Centrum Monitoringu. Wideoweryfikacja ułatwia szybką ocenę sytuacji i podjęcie stosownej decyzji. Wieża wyposażona w głośnik pozwala natychmiast nadać spersonalizowany komunikat do intruza.

Użyta technologia pozwala na dozór dużych obszarów, takich jak place budowy, farmy fotowoltaiczne, tereny przemysłowe czy miejsca organizacji imprez masowych. To jedno z najbardziej przyjaznych klimatowi rozwiązań do mobilnego monitoringu.

www.vcs.pl